| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si sunt asa trista. Eu am avut o prietena, o prietena cea mai buna pe nume Iulia pana cand ne-am certat acum cateva zile dintr-un nimic ca de obicei..si ea a inceput sa vorbeasca cu o prietena care ma intelegeam si eu cu ea si am observat ca s-au apropiat si deja ieseau de multe ori in zilelle alea cand eram certata eu cu Iulia.Si am fost asa de trista, am si plans pentru ea ca tin enorm la ea.o iubesc foarte mult si m-am intors eu la ea desi a fost ea de vina. doar eu ma intorc cel mai des.la ea cand ne certam.bun.si ne-am impacat am fost foarte fericita. si prietena aia a ei care ma inteleg si eu cu ea nu i-a convenit. si apoi Iulia a inceput sa; mi zica ca aia ii foarte de treaba ca o fost la ea acasa si invers si mi-a zis tot felul.si eu m-am simtit prost, imi era ciuda dar am tinut in mine. Apoi aia a inceput sa vorbeasca cu mine si a zis s aiesim maine si i-am zis la Iulia ca vrea sa iesim si sa vina si ea cu noi.SI Iulia mi-a zis ca aia nu vrea sa iasa cu mine, si aia mi-a zis ca bada.deci mi-am dat seama ca aia are doua fete in fine. Eu cu Iulia ne cunoastem de mici, ne stim toate secretele tot despre noi.Si acum a inceput sa vorbeasca ciudat cu mine si am observat ca am incetat sa vorbim.Nu mai stiu ce sa fac tot timpul cand ne certam imi insira toate lucruruile care mi le-o dat si ma injura si tot pe cand eu dau dovada ca sunt mai matura si nu vorbesc urat cu ea pentru ca stiu ca atunci cand ne impacam o sa; mi para rau ca am jignit'o.Si am observat ca nu mai intra pe mine ca inainte, si azi mo chemat cu ea pana undeva si chair nu am putut si so suparat oh go on.Ce parere aveti? Sa las o pauza intre noi? desi o sa imi fie cam greu.dar chiar nu mai stiu ce sa fac. Tot timpul cand ne certam o baga pe maicasa in cearta. am 16 ea 15.

3 răspunsuri:
| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!

Păi...ce să zic. Și eu am avut o situație asemănătoare. Mă cunoașteam de când eu aveam 1 an iar ea câteva luni. Totul s-a schimbat când a apărut o altă fată. Vara trecută am pierdut-o...adică, mai vorbim, dar nu mai suntem „BFF". Și ea are altă cea mai bună prietenă, și eu la fel. M-am apropiat exact de cine nu credeam niciodată laughing.
Să revenim. LUPTĂ! Pentru că atunci când o să o pierzi...nu o să o mai poți recupera. Nu vreau ca alții să fie în pielea mea. Pentru că...ști care e faza? Poate să se apuce și de fumat, să bea, etc. Nu poți știi cu cine se împrietenește.

Deci... ăsta e sfatul meu: Să prețuiești ceea ce ai.

Baftă!

Te pup kiss.

| andreeadenisa22 a răspuns:

Nu renunta!
Niciodata nu te da batuta!
O sa vezi ca daca mai incerci o sa iti recuperezi prietena, daca tineti cu adevarat una la alta o sa va intelegeti din nou ca la inceput!
Bafta! Si imi pare extrem de rau pentru tine! puppy dog eyes :*

| SupradozaDeViise a răspuns:

Stiu in ce situatie esti si crede-ma ca stiu cum te simti! Nu ar trebui sa faci o pauza, lupta in continuare! Confrunte-te cu fata aia pentru ea. Nu este bine sa renunti, lupta pana cand nu o sa mai poti si o sa fi sigura ca nu mai merita! Se vede ca fata aia chiar vrea sa-ti fure prietena si are 2 fete, dar ce sa le faci asa sunt uni oameni! Sper ca te-am ajutat! Te pup si ai grija ce faci! :*