| victoria_8973 a întrebat:

Am o sora mai mica - de 2 ani si acum ca e vara iese mai des pe-afara. Cind vine acasa e plina de nisip... si trebuie evident sa se spele doar ca ei ii este foarte frica de capul dusului... iar ca sa o pun in vana dureaza foarte mult timp pentru ca apoi numai vrea sa iasa de acolo. Daca ati putea sa-mi dati sfaturi cum s-o conving sa nu se teama de capul dusului v-as fi foarte recunoscatoare.

Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sp ca nu are de ce sa ii fie frica happyIncearca sa o convingi happyEa este inca micuta si de aia ii este fricawinking

| mioara a răspuns:

Foloseste in loc de dus o cana si toarna apa.

| yadora a răspuns:

Mai intai intra tu in dus si incearca sa te joci in toate felurile, maimutareste-te cu acesta si fa-o sa rada in hohote apoi indreapta spre ea dusul usor-usor si o sa vina singura sa se joace si ea sub indrumarea si protectia ta. Sa-r putea ca pe urma sa nu o mai scoti de acolo caci incepe sa-i placa. Poti baga si o papusa sub dus(cea preferata a ei ) si fa-i baita si cere ca si ea sa participe sa o poti spala pe biata papusica.

| ullyse a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa cumperi o husa de telefon mobil sau ceva de genul asta, care sa aiba o forma de ursulet sau ceva... si imbraca dusul...

| ullyse a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa cumperi o husa de telefon mobil sau ceva de genul asta , care sa aiba o forma de ursulet sau ceva ... si imbraca dusul .....

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii distragi atentia, pune niste ratuste prin apa, vorbeste cu ea in timp ce ii faci baita. Incearca in asa fel incat sa fie cu spatele la dus, sa nu il vada, cu timpul eu zic ca vei reusi. happy
Sau sa ii atasezi dusului un papitoi, o jucarie, niste desene.

| ela_2312 a răspuns:

Agata jucaria ei preferata de dus si spune-i ca jucaria o sa-i faca baita.