| Mariiee a întrebat:

TPU
Imi place de baiatul de care ii place si unei bune prietene de-a mea. Am incercat sa nu-l mai plac, chiar am incercat. dar stiti cum e - nu alegem noi de cine ne indragostim. Ea nu stie acest lucru, si nici nu as vrea sa afle. desi mi-e putin frica sa nu fie evident.
Ce sa fac? Ce sfaturi imi dati? Cum sa rezolv aceasta mica " problema "?
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Probabil ca da...dar daca el te-ar placea pe tine mai mult decat pe ea? E vina ta? sau e vina ta ca-l placi si tu? Evident ca NU! Daca poti sa-ti dai seama cu cine ar fi el tentat sa fie, atunci e mai simplu nu? Normal ca n-ar fi prea incantata prietena ta, dar cum ai spus si tu: "nu alegem noi de cine ne indragostim. " E doar o parere bineinteles. Tu trebuie' sa decizi; doar sa nu ai regrete mai tarziu ca nu ai incercat happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dar baiatul va stie?

| December a răspuns:

Pai cel mai simplu ar fi sa vorbesti cu baiatul respectiv. Vezi daca-i place mai mult de tine sau de prietena ta. Studiaza discret "terenul"winking

| Mariiee explică (pentru December):

Pai daca as fi cu el, as rani-o si pe prietena mea.

| Mariiee explică (pentru December):

Multumesc frumos!

| December a răspuns (pentru Mariiee):

Probabil ca da...dar daca el te-ar placea pe tine mai mult decat pe ea? E vina ta? sau e vina ta ca-l placi si tu? Evident ca NU! Daca poti sa-ti dai seama cu cine ar fi el tentat sa fie, atunci e mai simplu nu? Normal ca n-ar fi prea incantata prietena ta, dar cum ai spus si tu: "nu alegem noi de cine ne indragostim. " E doar o parere bineinteles. Tu trebuie' sa decizi; doar sa nu ai regrete mai tarziu ca nu ai incercat happy