| Florentinat23 a întrebat:

Buna!

Am observat ca prietenul meu isi numeste amica lui pisi or pisoi. Ei isi trimit inimioare, pupici si imbratisari dar el spune ca nu e nimic intre ei doi. Credeti ca aceste porecle ar fi semn de ceva intre ei?

Răspuns Apreciat de Editori
| Daz01 a răspuns:

Dacă se cunosc de mult, înainte ca voi să fiți împreună poate fi înțeleasă atitudinea lor (nu neaparat că este corectă), dar dacă prietenia lor este după ce ați început relația aici poate fi o problemă. Discută cu el, spune-i că te deranjează că o alintă și că-și trimit emoji. Dar, totuși, încearcă să nu le strici prietenia că asta ar fi urât din partea ta. Succes

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, cel mai probabil este ceva intre ei dar posibil sa fie si sa nu isi dea seama inca.hee hee

| Violleta2022 a răspuns:

Prietenul tau are o amica careia ii spune "pisoi"?
Si-si mai trimit si inimioare?
Nu cumva esti a 3-a roata la caruta?
Pare a fii o relatie destul de intima, dupa dulcegariile pe care le exprima si le posteaza pe site-ruile de socializare.

Stai un pic sa lamurim ceva: el iti este doar prieten (amic) sau sunteti mai mult de atat?
Tie cum ti se adreseaza?

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca e ok sa ai o relație atat de apropiata cu o mica atata timp cat ai iubita.De aici tragi ce concluzie vrei.

| Florentinat23 explică (pentru Freya1):

Multumesc Naty, apreciez happy

| Alverto a răspuns:

Spui la mișto? Normal că da

| Florentinat23 explică (pentru Alverto):

De fapt e adevarat. El spune ca de cumosc de ceva timp si de atunci asa se striga unul pe celalalt. Eu stiam ca porecla pisoi or posi e pentru persoana iubita, nu?

| Florentinat23 explică (pentru Florentinat23):

El spune ca se cunosc de ceva timp*

| Alverto a răspuns (pentru Florentinat23):

Mda, de asta te am întrebat. Credeam că ai întrebat la mișto. adică e logic că te inșală

| Florentinat23 explică (pentru Alverto):

Multumesc Alverto pentru opinia ta happy

| badpanda a răspuns:

Tie cum iti zice?
Gainusa?

| Miuletz a răspuns:

Nu prea cred ca e ok. Cea mai buna prietena a mea e fata, cand aveam o relatie ii ziceam iubitei mele pisoi si cu cea mai buna prietena glumeam dar cu limite. Nu trimiteam inimioare (nu trimit in general) sau chestii de genu'. Eu zic sa ii spui iubitului tau ca ti se pare ciudat si ca te deranjeaza, si daca nu se opreste clar e ceva ciudat. Nu zic ca n-ar trebui sa fie deloc dragut cu ea, o gluma ceva e normal, dar deja cu inimioare, pupici si "pisoi" e ciudat. Si daca cu timpul simti ca e ceva si nu ai incredere in el mai bine te desparti de el, decat sa fii cu cineva in care n-ai incredere mai bine singur.