| anna_8465 a întrebat:

am si eu mare dilema, nu stiu pe cine sa cred. Cand m-am despartit de prietenul meu mi-a spus ca intr-o alta perioada cand eram noi despartiti si nu mai vroiam sa-i raspund la telefon (eu facandu-mi pe altcineva cu gandul ca el nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca imi vorbea foarte urat la telefon) mi-a zis ca el a vorbit cu cea mai buna prietena a mea intreband-o ce mai fac daca sunt bine si din astea. Ea nu mi-a spus nimic si acum cand am intrebat-o mi-a vorbit foarte urat si mi a zis ca nu e adevarat. Bine prietena mea cea mai buna nu e chiar corect pentru ca ne-am certat acum vreo 3 ani ca a preferat sa creada minciunile vecinului ei decat pe mine care i-am fost prietena cea mai buna timp de 14 ani, iar acum 2 ani ne-am impacat dar nu eram prietene asa cum eram inainte. Daca a cautat-o intreband-o de mine si-mi spunea eu nu mai stateam cu baiatul ala si acum prietenul meu nu s-ar mai fi despartit de mine pentru ca principalul motiv al despartirii noastre a fost ca am stat cu baiatul acela, el considera ca l-am tradat. Nu stiu ce sa mai cred ieri mi-am pierdut iubitul chiar inainte de a ne muta impreuna dupa o relatie de 3 ani, iar azi asa zisa cea mai buna prietena. Pe cine sa mai cred? voi ce a-ti face in locul meu?

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Niciodata sa nu fii intr-o relatie de prietenie."in trei "-vei vedea mai tarziu in viata ca am mare dreptate! Niciodata-trei!

| Pacala a răspuns:

Prietena cea mai buna este un mit, o legenda, la fel ca Mos Craciun si copiii adusi de barza. Deci, mai pe scurt, prietenie intre fete (prietenie reala, dezinteresata) NU EXISTA. Poate si iubitul te-a mintit (poate a folosit tradarea ca un pretext de adio, in loc sa zica sincer ca deja e cu alta, de exemplu), sau poate prietenul tau nu te minte. Eu as merge pe incredere in cazul baiatului. Fetele mint de rup, mai ales cand e vorba de baieti, relatii sau de a-si proteja propria piele in conflicte happy

| Mya a răspuns:

Nici unul din ei nu-mi inspira incredere! Prietenul tau, fiindca se foloseste de faptul ca tu ai avut pe cineva in timpul in care voi ati fost desartiti, ceea ce pe mine ma face sa cred ca incearca sa te scoata vinovata si astfel scapa de o relatie pe care nu si-o mai doreste, iar prietena ta...fiindca ti-e "prietena". Niciodata, dar niciodata, sa nu ai incredere deplina in orice alta femeie care nu ti-e mama sau sora! Femeile sunt invidioase, egosite si manipulatoare! Oricand te pot dezamagi intr-un mod in care nu credeai, chiar si tu, la randul tau, poti face ceva de care nu te credeai in stare! Toate facem asta, e imposibil sa fim toate victime! In concluzie, nu avem incredere in prietene, in femei!

| vivi_6895 a răspuns:

Vorbeste si cu el si cu ea deschis...la urma urmei ai putea organiza o intalnire in 3 :d Si niciunul dintre ei n-ar trebui sa se enerveze si sa iti vorbeasca urat daca spun adevarulwinking

| TzaCaNeL a răspuns:

Daca ai pune si tu virgula unde trebuie, am intelege si noi ceva! straight face

| Gândac a răspuns:

Anna, am citit de doua ori intrebarea ta ca sa pot sa iti dau un raspuns cat de cat bun.
Dar cred ca tu sti cel mai bine in cine trebuie sa ai incredere. Care dintre cei doi ti-a dovedit mai multe incredere? Noi nu ii cunoastem si nu prea suntem in masura sa iti spunem pe cine sa crezi.
Ce imi pare cel mai rau este ca v-ati certat, dupa o relatie de 3 ani, dintr-o neintelegere straight face. Daca as fi in locul tau as incercat sa vorbesc cu prietenul si sa ii explic ca eu credeam ca este suparat pe mine dupa felul in care vorbea. Dar aici ai gresit si tu. Nu trebuia sa iti faci asa repede pe altcineva.
Incearca sa ii explici situatia prietenului tau! dupa o relatie de 3 ani si daca a fost dragoste intre voi ar trebui sa inteleaga.
Eu una nu mai cred in prietene bune; m-au mintit mult si asa zisele bune prietenebatting eyelashes.
Dar tu sti cel mai bine...

Nu pot sa iti urez decat succes si sper ca te vei impaca cu fostul tau iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impacate cu prietena ta si baieti lasa-i nu-ti mai bate capu cu ei o sa vina singuri si mi-a placut sa vb cu tine