| zuza1915 a întrebat:

happy
Am si eu o intrebare pentru voi...
Ce credetsi despre o relatie la distanta si cat ar putea tine?batting eyelashes

Cel mai bun rasp primeste Fundita:p

Răspuns Câştigător
| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Adica nu cred ca este cea mai buna solutie o asa relatie. Nu ai de unde sa stii dca el sta cu tine si poate mai sta cu alte inca cateva fete. Daca nu este langa tine, sa-i simti prezenta. sa-i simti atingerea, nu cred ca va merge. Doar sa-ti spune pe mess "Te iubesc " sau alte chestii, mai bine nu. Acum sper ca intelegi ce am vrut sa spun. De tinut... Nu cred ca poate tine prea mult (asta daca nu va vedeti).

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru copii tine un timp si cand isi dau seama ca au facut o prostie renunta iar pentru cine e intreg la cap spune ca nu se poate asa ceva si nici nu se implica.

| aryana1991 a răspuns:

Eu cred in relatiile la distanta.am avut o astfel de relatie care tine si acum si suntem foarte bine impreuna tot ce conteaza e sa nu pui botu la toate minciunile din jurul tau si sa iti urmezi inima

| ciresik80 a răspuns:

Eu am avut o relatie la distanta 1 an jumate si poate ar fi mers bine daca atunci cand venea acasa isi facea timp pentru mine dar pe el il preocupau alte aspecte, mai bine gaseste-ti pe cineva din apropiere

| ioanadanny a răspuns:

Nu poate dura mult timp.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Da,se poate dar mai greu. Depinde de fiecare, cât de multă dragoste există.Nu ţine asta de vârstă.Am avut o colega care avusese un iubit care locuia destul de departe, au hotărât să se despartă până la urmă şi să ţină legătura ca şi prieteni.
Dacă chiar există maturitate şi iubire adevărată orice este posibil

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Pai daca exista iubire, orice e posibil.
Eu am o relatie la distanta. Distanta dintre noi e de vreo 30 km, iar cand el e la facultate 100 km. Dar in timpul anului scolar ne vedem in fiecare weekend(de sambata dimineata pana duminica seara), iar in vacanta ne vedem si mai des, mergem impreuna in multe locuri, etc. Peste 2 ani termin liceul, si merg la facultate in acelasi oras cu el, si atunci o sa locuim impreuna happy Il iubesc enorm si el ma iubeste. suntem deja de 7 luni impreuna, si ne intelegem perfect, deci va mai tine mult big grin
Distanta, varsta si chestiile de genul asta nu cred ca pot sta in calea iubirii. Daca iubire exista, impreuna puteti gasi rezolvare la toate.
Eu zic ca relatiile la distanta pot sa tina foarte mult, daca amandoi voi asta happy

| denymar a răspuns:

Ar putea tine daca ai vorbi tot timpul cu el...Adica sa il tii mereu la curent cu ce se intampla si sa il suni mereu.Asta il va face sa fie ocupat numai cu tine, si nu pentru alte fete.

| ilovei a răspuns:

Buna!

eu am o relatie la distanta de 2 ani, si am mai avut una, tot timp de 2 ani.eu nu iti recomand,deoarece la inceput poate sa fie totul bine si frumos,insa cu timpul iti vei dori o mangaiere,un sarut,sa te tina cineva in brate cand esti suparata,si nu va avea cine. vor aparea discutii de gelozie,poate cu timpul isi va dori sa stai doar cu el la telefon si pe net,de frica sa nu iesi cu altii. cu timpul vei ajunge si tu sa ti la el,si iti va fi foarte greu sa te desparti de el,si vei ajunge sa fi "prizoniera" in propria relatie.
ti-am spus si mai sus, eu am o relatie la distanta, relatia are partile ei bune, insa ai foarte mult de suferit. nu iti recomand, mai bine ti-ai gasit pe cineva mai aproape de tine.

| libertatea98 a răspuns:

Nu poate dura mult pentru ca se va ajunge la inselarea partenerului sau partenerei...Dar daca exista iubire in acel cuplu poate contia pentru ca iubirea nu are limite. Funda?

| KidaxD a răspuns:

Buna! Poi cum sa-ti spun, relatiile la distanta nu dureaza prea mult.Eu am avut o relatie de 8 luni, erau cam 300 de km intre noi, ne-am vazut de 2 ori.dar pana la urma am hotarat sa ne despartim, pentru ca o relatie nu poate tine doar prin telefon sau mess.Mai bine ai cunoaste un baiat din orasul tau.batting eyelashes Bafta!

| SnegM a răspuns:

Eu am o relatie la distanta deja de 3 ani...si totul merge bine, multumesc lui Dumnezeu... daca iubesti si te iubeste, stai linistit/a totul va fi bine!
P.S nu asculta ce zic altii ca nu o sa mearga bine, fa ceea ce crezi tu! Bafta!

| fPb a răspuns:

Buna! happy
Aici cred ca depinde de fiecare. O persoana geloasa nu va putea mentine o relatie la distanta, asta clar! Persoanele geloase, din punctul meu de vedere, nu te lasa sa traiesti. ( mai exista si gelosi care nu se exteriorizeaza insa o zi sau alta tot o vor face).
Depinde si de anumiti factori:
de cat timp dureaza relatia?
esti dispus/a sa astepti x luni, ani?
ai incredere in el/ea?
Depinde de fiecare persoana...