| simonik20 a întrebat:

Am si eu o intrebare sper sa ma puteti ajuta, am ramas insarcinata si a trebuit sa fac avortul cand am ajuns acolo in timp ce mi se face avortul doctora mi-a spus ca o sa dureze putin mai mult decat dureaza un avort normal pentru ca am uterul in spate.Intrebarea este "Oare mai pot sa raman insarcinata dupa avort?". Imi doresc un copil si nu vreau sa pierd satisfactia de a fi mamica multumesc mult

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sti niciodata. Probabil da, dar sunt destul de multe femei care nu mai pot ramane insarcinate dupa un avort. Inteleg ca ai avortat fiindca copilul avea probleme, asa ca trebuie luat si acest lucru in considerare: cauza care te-a obligat sa renunti la copilas desi ti-l doreai.

| EUSIATIT a răspuns:

Sa fii sanatoasa si sigur vei putea face copii sunt solutii stai linistita. dar fii mai atenta. protejeaza te sa nu se mai intimple daca nu doresti acum.

Apache
| Apache a răspuns:

Atata timp cat copilul nu are probleme de sanatate, NU ai absolut nici o scuza pentru a face avort! daca copilul avea un handicap si tu ai decis sa faci avort ...aceasta est o decizie persoanala
dar daca copilul era sanatos si tu vrei sa faci avort din cauza ca esti prea tanara sau orice alte motive ai avea ...inseamna ca esti o criminala, si ca nu poti sa iti asumi responsabilitatea faptelor tale!
. dati cu stupid cat vreti! pur si simplu aceasta este parerea mea!

| CarmenR a răspuns:

Iti recomand urmatorul articol: http://www.qbebe.ro/......spre_avort

| Cătălina a răspuns:

In urma unor analize amanuntite pe care le vei face dupa acest avort, vei putea sti. Nu uita, pe acest site 80% dintre utilizatori sunt copii, asadar nu te poti astepta sa primesti un raspuns de specialitate. Daca ai fost fata in fata cu medicul, aveai obligatia sa il intrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simonik,daca e primul copil, trebuia sa-l lasi sa se nasca.nu stii niciodata, daca va mai veni altul.un copil este totusi o binecuvantare pentru o femeie nu o napasta.insa nu te judec.ar insemna sa incep cu mine insumi si nu as termina niciodata.dar e grav.nu trebuie sa facem asa ceva niciodata.