| superdozadevise a întrebat:

as avea si eu nevoie de un sfat de la voi. Am o poveste nu tocmai fericita. M'am indragostit orbeste de cel mai bun prieten al meu. Ne cunoastem de ceva timp. Am fost cei mai buni prieteni. Tinea si el la mine dar si eu la el. De la un timp sa indepartat de mine. Nu suport sa'l vad atat de indiferent. Tin la el enorm si vreau sa-i arat ce n face bine, dar acum nu mai accepta nici un ajutor din partea mea... Vreau si eu un sfat. Va raman datoare daca ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

In majoritatea cazurilor se intampla asa.
Poate prin metoda asta de a fi indiferent si a nu-ti accepta ajutorul vrea sa-ti arate ca nu vrea sa fie impreuna cu tine ci vrea doar sa fiti cei mai buni prieteni in continuare.
Scuze daca nu am putut sa te ajut.happy

3 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Poate s-a indepartat ca si-a dat seama de sentimentele tale.
incearca sa vorbesti cu el, si spune-i ca te-ai indragostit de el, acum daca te refuza, macar stii ca ai incercat!

| anonim_3967 a răspuns:

Spune-i in fata ca il iubesti si ca ai vrea sa fiti ca inainte

| superdozadevise explică:

Eu va multumesc pentru ajutor, dar el stie ca m-am indragostit de el. Si ar mai fi ceva, m'a refuzat, si am acceptat, acum sincer vreau sa ramanem doar prieteni. Dar se comporta la fel de urat.