| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa va zic ca mai am o luna pana la nunta si nu mi gasesc nasi va rog din suflet sa mi dati o idee sa ma ajutati cu ceva am avut nasi pana acum o luna si ne au lasat balta nu mi vine sa cred suntem tineri avem 25 de ani suntem sociabili, oameni cu respect stam in medgidia judetul constanta nu avem pretentii deloc as vrea doar ca la nunta sa am nasi aproape sa continuam sa tinem legatura sa fim o familie. va rog daca e cineva din zona noastra si ar dorii sa faca pasul asta no sa le para rau

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Va doresc,, casa de piatra,, si sa gasiti nasi. Apelati la o familie de apropiati, sau din anturajul parintilor. Ori colegi de serviciu. Oamenii se cam sustrag de la asta, din cauza cheltuielilor.Cu o familie de treaba, puteti,, regiza,, cumva sa nu se simta prost pentru ca nu pot sa fie mai,, darnici,, decat invitatii.Si noi am,, improvizat,, o colecta in familie, ca sa marim,, darul,, nasilor, care nu-si permiteau prea mult, dar pe ei ii voiam. Dupa 30 ani suntem ca o familie.Bafta!

| gabytza387 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc din suflet credeti ma ca am incercat din rasputeri si din prietenii familiei mele si din neamurile pe care le am apropiate dar fiecare au cate o problema fie financiara fie familiara si nu pot ...momentan chiar nu am o solutie

3 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Ai intradevr o problema, incearca sa vorbesti cu un cuplu pe care ii simtiti aproape de sufletu vostru, exclude partea financiara, explica-le ca i-ti doresti pe cineva care intr-adevar sa va fie laturi la bine si la rau ca niste adevarati parinti spirituali nu dar pentru daru pus pe masa.Bafta si casa de piatra:*

| gabytza387 a răspuns (pentru roxaa15):

Mc mult pentru sprijin si sfaturi dar. n am sanse crede ma toti aupretentii mai mri k mine ca banii ca trebuie sa cheme prietenii si ...au obligatiihappy asta e lumea de azi i am zis ca iau eu lumanarile platesc tot nimic