| AdrianaRoșu a întrebat:

As vrea si eu niste minciunibig grin la faza cand chiulesti de la scoala... Adica astazi am chiulit de la ultima ora iar mama ma cearta si pentru o absentastraight face[deci daca afla e de raubig grin], iar diriga imi fc capu...si cica zice ca imi scade nota la purtarelaughing. Deci daca nu va suparati imi dati si mie niste idei?

Răspuns Câştigător
| εмiLч97 a răspuns:

Buna.
In cazul asta trebuie sa gasesti o scuza buna (o minciuna bine plasata ) spune`i si tu ca te durea ingrozitor de rau maseaua si mergeai sa iti cumperi de la farmacie ceva pastile.si mamei tale`i spui ca nu vroiai sa-i zici ca te doare maseaua ca iti era frica sa nu te trimita la dentist, sau zii adevarul " Mama.azi nu! am lipsit un pic de la chimie si doamna zgripturoaica(profa de chimie) s-a suparat ca nu am ajuns la timp." ...cauta si u ceva simplu si usor de zis.sau clasicul nu mai fac) succes

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru ce motiv chiuleşti?
Ai alte preocupări? Foarte bine îţi face mama ta că te ceartă, îţi place să-ţi faci de cap şi asta nu este bine.
Şcoala este şcoală iar distracţia este distracţie după programul şcolar.
Pa, pa.

| didiDia a răspuns:

Nu e frumos ce faci: nici ca tragi chiulul si nici ca iti minti parintii.

| AndreiZz a răspuns:

Cerc pedagogic,suspenda orele, bolnav prof u/a, isi da prof u/a testele de aptitudinithinking, nu se fac ore maine ca e balul majoratului(cum ar fi perioda astadevil ). Cam atatabig grin eu nu prea am nevoie de scuze dirigul meu invoieste 3-4 zile din " burta "laughing, restul aduc scutiri.Bafta!

| selfie a răspuns:

Minciuna clasica : Dureri de burta, voma laughing

| DeMenta_9368 a răspuns:

Eu i-am zis adevăru' când am chiulit. Dar mă rog, la mine nu era vorba de o singură absenţă. Oricum, eu zic să fii sinceră şi să recunoşti că ai tras chiulu'.

| taliban a răspuns:

Te ai simtit foarte rau si gata a trebuit sa vi acasa

| ciocolata122 a răspuns:

Pai ii spui ca tea sunat taicatu ca sa te duci in dedeman sau undeva sa cumparati ceva... asa am facut si eu. cu totul ca nu e bine sa chiulesti ca si pe mine m-a prins diriga scuza mea cred ca e buna