| dyana_8161 a întrebat:

Buna
azi dimineata parintii mei s`au certata foarte tare
discutia a inceput de la prietenul meu pentru ca tata nu este de acord iar mma nu-l cunoaste si vrea sa-l cunoasca si s`au certata destul de tare si-au spus unul altuia sa plece din casa etc
imi este frica sa nu divorteze pentru ca nu as putea alege intre cei doi cel mai mult tin la mama
dar ei mi-au interzis sa vorbesc si cu Alex(prietenul meu)
dar si pe Alex il iubesc foarte mult sunt cu el de 6 luni si nu pot
sa
renunt la el din cauza parintilor meicrying
va rog ajutati`ma cu un sfat

Răspuns Câştigător
| pink07 a răspuns:

Foarte greu ce ti se intampla
ar trebui sa alegi dintre 3 persoane din cate zici u
tatal mama si iubitul tausad
incearca sa-l despre pe iubitul tau alex parintilor tai
si spune-le ca il iubesti la fel de mult ca pe ei
si ca si tu ai dreptul sa ai un iubit
la fel cum toti tinerii din ziua de azi au prieten
da-mi ID tau poate mai vbstraight face
imi pare sincer rau
sau. poate parintii tai spun asta ca se divortzeaza doar ca sa te faca pe tine sa nu mai stai cu iubitul tau incearca sa ii interlegi pe toti. si daca ar fi sa alegi intre parinti si alex. ar fi mai bine sa-ti alegi parinti. :*

15 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu cred ca parintii tai au probleme mult mai grave decat Alex al tau.
El e doar un motiv sa rabufneasa. Problema vine de la ei si de la dorinta de a se contrazice in tot. Nu e Alex problema aici ...sunt probleme mai vechi din familia ta...

| candycarrie a răspuns:

Dece nu. incerci sa faci pace macar cu mama ta?thinking mama ta vrea sa il cunoasca? bun. fa'le cunostinta, poti iesi la un suc cu iubi tau si cu mamica tabatting eyelashes asa o sal cunoasca si o sa il convinga si pe tatal ca ca alex e un baiat bun care iti merita iubirea si te face fericita.succes:*:*:*

| dyddyyyx18 a răspuns:

Pana se linistesc lucrurile, intalniti-va si voi pe ascuns. Iar cat despre cearta parintilor, nu prea ai ce sa faci... eventual prezinta-l si mamei, poate ea este de acord cu el. Si stai linistita, putin probabil sa divorteze din atata lucru. Tu cati ani ai? Daca ai mai putin de 13, poate totusi ar trebui sa lasi baietii deoparte, pentru moment, o sa ai timp si de ei... oricum se poate lor li se para ca inca esti cam mica pentru a avea un prieten si de asta sa se fi certat asa. Dar incearca sa le explici ca ai crescut, si ca vrei si tu sa ai un prieten.

| UNfriendLY a răspuns:

Din moment ce ambii ti-au spus sa renunti la alex, nu ar fi cazul sa pui paie pe foc
ori parintii... ori alex. ur choice

| catthshshshs a răspuns:

Da, nu fa nicio alegere pentru moment, lasa timpul sa decida.

| Licurici_2296 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa faci nicio alegere. Lasa timpul sa treaca, incet si cu rabdare. Si eu am conflicte cu ai mei, si nu mi-a iesit 100% niiciodata ce vroiam, cel putin nu fara cearta, insa e. bine, putea fi mult ai rau.
Deci, parintii tai garantat nu se vor desparti datorita relatiei tale de 6 luni, la 14 ani happy
Fii mai linistita, nu stiu cat de mult te implici in certuri, insa asculta-i putin, daca te conformezi putin, ii asculti si ai putea putin sa fii de acord cu ei. Apoi analizezi: ce vrei tu, ce vor ai tai, compari, adunihee hee, si vezi ce urmeaza.
Iti urez succes si minte luminata!
AI grija!

| albinuta_2886 a răspuns:

Daca parintii tai se cearta nu e din vina ta sau a prietenului tau. Pur si simplu nu se mai inteleg si se agata de orice nimic pentru a se certa. Nu stiu cum ai putea sa il convingi pe tatal tau ca tu tii la Alex. Am trecut printr-o situatie asemanatoare si nu am putut rezolva nimic.

| vlaaddd a răspuns:

Ce varsta ai ?

| suddent a răspuns:

Pune-ti o intrebare:ce este cel mai bine pentru toti?

| andreii2 a răspuns:

Cu alex vei sta 1 an, 2, 3.
Cu parintii toata viata.
Esti dispusa sa pierzi familia pentru 1 an de fericire?

| DyaNa1337 a răspuns:

Incearca sa-ti asculti parintii pentru ca trec printr-o perioada dificila, daca il alegi pe prietenul tau apoi vei regreta ca nu ai ales cealalta varianta, un divort inseamna mult, alex mai poate astepta, daca e prietenul tau pe bune, te va intelege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem aici sa ii da-mi sfaturi nu sa o criticam.nu conteaza cat va sta cu alex.imi pare rau prin ce treci. e fff greu...si parinti mei se cearta din toate nimicurile.si nici eu nu as sti pe cine sa aleg.happy trebuie sa vb cu parinti tai.sa le spui ca cu alex te simti bine, ca e atent cu tine.sensibilhappy succes

| Michelleexds a răspuns:

Pai.straight face
incearca sa le explici parintilor tai ca il iubesti.
si sa nu te faca sa renunti la el...
Incearca sa vorbesti cu mama ta.trebuie sa te inteleaga.si dupa. ea o sa il convinga pe tatal tau! Succes:*:*! Take care:*

| alle_7608 a răspuns:

E cam najpa pentru ca taicatu e cam sever adica alex e o persoana minunata si nu cred ca iti vrea raul
dar e si vina ta ca nu ai incercat sa vb cu maicata sa ii zici ca il iubestiwinking

| dyana_8161 explică:

Kaboom
am 14 anibig grin