| Anahiteamo a întrebat:

Baiatu de care imi place s-a distantat destul de mine si o place pe alta, iar eu am inceput sa nu mai vb cu el. De cate ori treceam pe langa el il mai salutam, dar de o luna fix nu i-am mai zis nimic si nu l-am mai bagat deloc in seama. Dar trageam cu coada ochiului si se uita el la mine mai mirat. Si intr-o zi saptamana asta veneam de data asta cu tata de la scoala si cand e tata nu vb cu el. dar el era in fata. se ducea la volei la antrenamente si a intors capu de 2 ori si s-a uitat la mine. A trecut o luna si ceva de cand nu l.am mai bagat in seama.
Am continuat sa nu il mai bag in seama pe baiatul de care imi place si am descoperit ca s-a dat drept alta persoana. Vorbea despre persoana lui spunea ca ma iubeste si spunea ca ma cunoaste ff bine si a demonstrat ceea ce arata ca el a fost acea persoana. Dar totusi nu sunt sigura ca era el. Cand a vazut ca mi-am dat seama ca se da drept altcineva a inceput sa ma tot faca proasta si sa ma injure cu cuvinte care incep cu p. Ce credeti? Ma place sau nu? eu una cred ca ma place ca daca nu m-ar fi placut nu s-ar fi dat drept altcineva. am nevoie de parerile voastre. a vrut sa ma faca sa vb cu el din nou? sa continui sa nu il mai bag in seama?

va rog, ajutati-ma :X

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce il saluti tu si nu-l lasi pe el sa faca acest gest de politete? Nu prea este de soi dupa cum il prezinti tu. Orienteaza-te spre alta relatie.

| tpuu a răspuns:

Daca tia vorbit cu acele cuvinte oribile sau cu injuraturile acelea.nu stiu, poate te place tu salutal chiar daca o place pe alta. salutal si da baga-l in seama. dar daaca vezi ca vb asa de urat si in continuare. lasa-l parerea mea. sper ca te-am ajutat

Succes.paabatting eyelashes

| Shery a răspuns:

Tu crezi ca atunci cand un baiat te face proasta si te injura e pentru ca te iubeste?! Si daca te bate ce inseamna, ca vrea sa se insoare cu tine?!
E adevarat ca in general, baietii sunt mai... nesimtitori asa, dar nu cred ca asa reactioneaza cand le place o fata. Eu cred ca tu te uiti la prea multe filme, ca doar acolo baietii maltrateaza fetele din gelozie... si apoi se cupleaza si traiesc fericiti pana la adanci batraneti.
Ceea ce ai auzit probabil ca e adevarat. Lui ii place alta fata, cu toate ca s-ar putea ca si faptul ca tu nu il mai bagi in seama sa ii raneasca orgoliul de mascul feroce, de "macho-man".
Eu nu zic sa continui sa nu il mai bagi in seama... intentionat. Eu zic sa il uiti pur si simplu. Si atunci nici nu te va mai interesa persoana lui.

| N3rvos a răspuns:

Ai o mentalitate nu prea ok scuza`ma de critica dar daca tea injurat si chestii din astea ar trebui sa nu te mai intereseze de el, pentru ca el isi bate joc si u o sa ajungi sa suferi, un baiat/barbat care jigneste o fata si viceversa inseamna ca nu merita atentzia acelei persoane @off mi-a placut expriamarea ta aici"sa ma injure cu cuvinte care incep cu p "m`ai facut sa zambesc cateva zeci de secunde cu fraza astahee hee

| Ics a răspuns:

Toti Baietii Vor Sa Para Importanti. Eu Zic Sa Nu. l Bagi In Seama Si Daca Te Place O Sa Te Caute Nu? Sau Poate Daca E Orgolios O Sa Astepte Semne Din Partea Ta Si Tu Din Partea Lui Si No Sa Faceti Nimic. Dar Zic Eu Ca Orice Baiat Nu Se Lasa Daca Vad Ca Din Partea Noastra Nu Primesc Nicio Atentie.

| adriana_5421 a răspuns:

Eu sincer nu cred ca te placethinking vorbeste cu el 1 serios si inteaba`l daca are ceva de gand cu tine daca nu sa isi vada fiecare de viata lui.eu zic ca asa e cel mai bine.