| ticaela a întrebat:

Buna

Baiatul de care imi place sta in aceeasi curte cu mine si este si in aceeasi scoala. De cand i-am spus unui prieten de-al meu sa il tot cheme pe afara a mai iesit. Nu stiu daca ii place de mine, mai demult ii placea (mi-a spus o prietena a care-i mame este prietena cu bunica lui). acum se uita foarte frumos, zambeste, dar vecinul meu aseara cand eram in curte i-a spus ca eu sunt indragostita de el si ca eu il pun sa il cheme afara. baiatul de care imi place s-a rusinat, dupa cateva minute celalalt vecin l-a intrebat daca ma place. el s-a rusinat din nou si a zis ca nu.

Dupa ce toata lumea a plecat el a ramas doar el cu mine si i-am spus ca de fapt nu este adevarat (ma rog nu cred ca ma crezut dupa ce vecinii i-au spus ca am si o porecla pentru el)

In fiecare seara cand plec in casa si el merge deodata cu mine.

Aseara mi-a urat o seara placuta!

Oare ma place sau vrea sa fim doar prieteni? funda!

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poate chiar te place. Daca nu-ti faci curaj sa-i spui ceeea ce simti nu se stie niciodata ce poti pierde asa ca ia-ti inima-n dinti si spune-i ce simti.

| DaNNN a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu el, iar, daca te place intr-adevar, o sa iti afli cu siguranta.

Succes in continuare.
Funda?!

| misteralexutzu a răspuns:

Te pace pentru ca sa rusinat mult! Probabil nu e o fire indrasneata ci una timida! Daca nu faci tu primul pas el nu il va face niciodata! Dar nu te duce direct si intrebal daca te place, s-ar putea sa-l speri mai intai petrece o perioda de timp cu el, iar apoi intr-un mod subtil spune-i ce simti pentru el si intreaba-l si pe el ce simte pentru tine! Asa te va vei afla adevarul! funda

| DarkMirror a răspuns:

Nu trebuia sa-i spui ca nu e adevarat. Exprima-te liber, ca si cum ar fi fratele tau...Nu vei afla niciodata daca tine la tine sau nu daca nu faci asta.

| ticaela explică:

@Madaa pentru ca sta toata ziua pe calculator si de aceea nu prea iese

| biu_9628 a răspuns:

Te simpatizeaza! poate ajunge sa te placa!
succes!

| Madaa12345 a răspuns:

Daca sta in aceeasi curte de ce sa il scoata pe afara? ma rog.cred ca te place dar ii este rusine sa recunoasca.cati ani are?

| Simpyy a răspuns:

Buna:* eu cred ca te place dar nu este inca convins ca te place cu adevarat sau poate ca daca tu zici ca este rusinos nu are curajul sa fie cu tine sau nah sa te intrebe mai bine ai astepta sa va cunoasteti bine si dupa aia poate nu o sa mai fie asa rusinos si mai bine ai astepta sa te intrebe el pe tine daca sa fiti impreuna pentru ca el sa fie sigur ce simte pentru tine totul o sa vina de la sine :* sper ca ti-am fost de ajutor:*:*:*:X:X:X

| Simpyy a răspuns:

Buna:* eu cred ca te place dar nu este inca convins de sentimentele lui fata de tine si vrea sa mai astepte ceva timp, sau daca este rusinos ar trebui sa il lasi sa te cunoasca mai bine si apoi daca chiar te iubeste o sa zica ceva catre tine si eu cred ca cel mai bine este sa afle ca tie iti place de el pentru ca daca el este rusinos si nu stiu daca tu il placi sau nu nu o sa iasa nimic, si cel mai important nu i spune in fata ca il placi fal sa inteleaga ca il placi si pe urma totul o sa vina de la sinewinking. sper ca ti-am fost de ajutor:*:*:*:X:X