| anonim_4396 a întrebat:

Cam de cateva luni bune, imi place de un baiat de la scoala de la mine! big grin Noi eram prieteni super mega extra buni, dar ceva s-a schimbat. Lui i s-a stricat pc-ul si nu am mai putut tine legatura cu el, dar nici la scoala nu ma baga in seama.Azi de dimineata, am intrat pe id-ul lui si mi-am bagat codita prin conversatiile lui, care nu stiu cum s-au salvat. happy Am citit acolo, pana cand am dat de o conversatie cu o fata... Dupa ce am citit conversatia am ramas :O Fetei ii zicea lui : " Te iubesc ", iar el " si eu, dar ca amici nu ca altceva sa nu se inteleaga altceva ". De unde, oh go on sigur se plac, dupa semnele :* si big hug exagerat de aplicate.Va dati seama. Am ramas :O, dar intr-o zi eram in parc si eram cu 2 fete, si vine el cu un prieten de-al lui si dupa putin timp se aseaza langa mine, mai ca era sa se atinga de mine. Eu eram =p~ love struck. Dar acum nu stiu ce sa fac crying nu stiu ce sa aleg crying sunt extra mega suparata sad dupa ce am vazut conversatia aceea.Erau mai multe dar nu le-am deschis pe toate. Ce sa fac? Sa mai ii dau sanse sau sa il "parasesc "? Mersi ca mi-ati ascultat poemul laughing Fundita.

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Ramai extra mega - este mai bine

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
In primul rand, depinde foarte mult daca el stia pe atunci ca l placeai si ca sentimentele tale sunt aceleasi si acum!
Nici tu nu l poti acuza pe el de ceva,pentru ca intre voi nu a fost nimic,iar daca el a avut aceea conversatie de care vb tu cu o tipa,nu inseamna ca tu nu ai avea cum sa mai fii cu el.
Fiecare in trecutul nostru am avut pe cineva,asa ca eu nu vad de ce sa nu formati o relatie?
Parerea mea e sa incepi o relatie cu el,mai ales ca tu ai spus ca ti place baiatul de mult,asa ca profita!
Daca nu,mai tarziu s ar putea sa ai regrete,si sa ti apara in minte,,cum ar fi fost daca incearcam,, sau,,daca as mai avea odata ocazia,sigur nu as refuza,,.
Asa ca, decat sa traiesti cu indoielii, incearca ca pana la urma nu ai ce pierde, ba din contra as zice eu...e tipul de care iti place!
Bafta!

| Kodokuna a răspuns:

De multe ori oamenii folosesc emoticoanele astea fara sens.
Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi din cauza acelei discutii. Dimpotriva,cred ca te place,si poate ca a hotarat sa faca un pas inainte de la statutul de prieteni catre o relatie.Da-i o sansa, daca va continua, cine stie ce iese happy Bafta!

| SabsAbina a răspuns:

Chiar daca esti indragostita nebuneste de el ar trebui sa-l uiti, adica pune putin lucrurile cap la cap, cat timp a fost cu dnsoara aia pe tine nu te-a mai bagat in seama, iar acum dintr-o data brusc totul s-a schimbat? mmda.nu prea cred! eu cred ca aia lo cam lasat cu ochii in soare si el acum isi cauta alta fraiera cu care sa filrteze, sfatul meu este sa nu-i caz in plasa oricat de sarmant si dragut ar fi el, pentru ca nu vrea decat sa se foloseasca de tine. si totusi daca vezi ca el iti da semne ca te place tu nu te oferi pe tava, adica fa-l sa creada ca nu esti interesata de el dar totusi vrajeste-l, pentru ca asa o sa te doreasca mai mult si mai mult. crede-ma functioneaza, asa am facut si eu, si a mers. sper ca te-am ajutat:* funda plzhappy

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Poi ce sa zic e interesant stii macar de cand este conversatia sau nu stiu ai vazut ca ei doi se plac pentru ca niste cuvinte nu prea valoreaza... faptele conteazahappy si nu stiu ce sa mai zic nu renunta la el si spune-i ca il placi pana nu e prea tarziu funda?
love struck