| SunshineSunshine00 a întrebat:

Buna cautam parinti spirituali (nasi ) sa ne cunune aveti cunostinte care vor sa ne fie alaturi? Asteptam raspuns

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stii, asta nu prea e o solutie. Parintii spirituali trebuie alesi pe baza unor legaturi spirituale dintre voi, nu pot fi alesi de pe internet, la intamplare, dupa principiul cine vrea ca nu conteaza. Sunt niste persoane foarte importante in viata voastra, trebuie sa va lege de ei niste afinitati si un respect special, care se construiesc in timp.
Cel mai indicat este sa vorbiti cu nasii vostri de botez, intai ai mirelui si, daca este cazul, apoi ai miresei. Ei sau fiii lor poate vor sa va cunune (daca ati fost niste fini buni, respectuosi, care ati pastrat vie legatura spirituala cu nasii de botez si daca si ei sunt niste oameni buni, cu siguranta vor vrea). daca nu vor nici unul, aveti o problema. Vorbiti cu rude mai indepartate (nu frati) sau prieteni vechi, care va sunt apropiati, pe care ii respectati si carora le-ati putea purta ascultare. Cununia nu este o facatura, nasii trebuie sa va simta aproape si sa fie simtiti aproape. daca ii cunoasteti acum, poate o sa dureze 2-3 ani minim pana construiti o relatie suficient de apropiata si nu cred ca vreti sa asteptati atat de mult si sa riscati sa descoperiti dupa un an ca relatia nu tine si ca trebuie sa cautati alti nasi. daca vreti doar niste nasi de complezenta, vorbiti cu preotul, va va propune el niste stalpi ai parohiei, oameni respectabili si respectati, care sa va fie nasi fara sa aiba o relatie cu voi (doar pentru ca au suflet de crestin si nu vor sa lase alti crestini necununati).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana acum cautai haine pentru tine si fratele tau.Acum ce faci? Te mariti?

| skkumpikk a răspuns:

Buna cand aveti nunta?