| FumeZ sEnTimEnTe a întrebat:

ce inseamna cind visezi ca am primit bratara de aur de la prietenul meu? mersi

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este o dovada ca proverbul"Vrabia malai viseaza"este plin de adevar.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Că vrei ca el să-ţi dea o brăţară. Te-ai gândit la asta pe durata zilei şi subconştientul a făcut restul. Baftă!

| pengu a răspuns:

Buna,
draga mea, cand visezi ceva, simbolurile din acel vis iti sunt valabile numai tie, pentru ca fiecare dintre noi are propriul sistem de valori (bine, este adevarat ca exista si un sistem comun, al societatii in care traim, dar nu tot se potriveste la fiecare membru), deci visul tau poate insemna faptul ca ai vrea sa primesti un cadou de la prietenul tau, poate chiar o bratara de aur sau ti-ai dori o bratara iar insonstientul tau a facut o conexiune cu prietenul tau din anumite cauze. visele intre ele au ceva legaturi, dar au mai ales legatura cu personalitatea ta si cu ceea ce faci si pe timpul zilei in general, pentru ca este vorba numai si numai de inconstientul tau, din cauza asta eu una nu iti recomand vestitele dictionare de vise, pentru ca ele nu pot spune corect pentru fiecare persoana in parte ce inseamna simbolurile sale si de asemenea nici nu pot "prezice", sunt doar un fel de horoscop: uneori spun adevarul, dar de cele mai multe ori sunt doar baliverne tongue
multa bafta happy

| Fifylici a răspuns:

Inseamna ca te iubeste

| Sara a răspuns:

Aurul e semn rau! bRatara inseamna legatura.

| Emena a răspuns:

Nimic. e doar un vis oh go on

| liljhon a răspuns:

Du-te ma mama omida o sa-ti spuna ea

| Ich a răspuns:

Inseamna ca ai visat ca prietenul tau ti-a darut o bratara de aur.stiu ca o sa primesc stupid da asta e

| Alasia a răspuns:

Pai zice aici ca bratara inseamna ca esti legat sentimental sau moral de ceva, fie de o persoana fie ai o datorie morala fata de cineva. Griji din aceasta cauza. Daca cineva iti pune o bratara pe mana – relatie noua sau relatie imbunatatita. Daca pierzi o bratara- elimini ceva din viata ta, o legatura puternica. Rupta – ganduri necurate la adresa ta, detasare de o griga, de un stress pe care l-ai avut. Aur inseamna putere interioara, capacitate de a transforma toate visele in realitate, tendinta spre exces material care trebuie stopata la timp, pretuirea vietii si a iubirii, siguranta de sine, personalitate dominanta si charismatica. iar iubit, este liniste sufleteasca, echilibru. vise placute :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai trebuie adaugata inca o categorie "superstitii"

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Toate visele trebuie sa aiba o semnificatsie?
Adica. ori o sa primesti o bratsara de aur. ori a fost doar un vis.
Kisses, Lorette!