| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii zic mamei despre o relatie daca sunt prea mica? S-a intamplat ca acum 1 an si ceva sa incep o relatie cu un baiat putin mai mare ca mine. Nu prea am vorbit cu mama despre nimic legat de baieti, despre corpul meu etc. Abia acum ma mai intreaba despre unii baieti de clasa, sau alti tipi din gasca mea. Dar i-am zis ca nu ma intereseaza. Nu stiu ce sa zic, nu sunt hotarata cum e firea ei. E foarte buna si vorbeste frumos cu mine, tata spune la toata lumea ca sunt si am fost mereu un copil foarte cuminte, mereu cu burta pe carte si ca: " Maine poimaine o marit! ". Asta ma inveseleste gandindu-ma ca poate nu imi vor face nimic cand vor auzi ca stau cu acel baiat. Poate vi se pare ciudat, dar chiar daca e o diferenta de 20 si ceva de ani, iubitul meu se intelege de minune cu tatal meu. laughing Dar ce se va intampla cand vor auzi ca sunt cu el? Problema e ca sunt cam mica, am aproape 15 ani, dar vreau sa le spun! Pentru ca am avut noroc de un baiat care a facut lectii de viata cu mine, nu alta! Cum sa-i zic mamei, cum s-o abordez? De unde sa incep? Mi-e foarte frica, nu vreau sa-mi interzica asa ceva, nu vreau vreun scandal... Orice ar fi oricum nu ma voi lasa de carte! Dar cum sa o conving? happy

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Tu antrenază-ţi pe mama într-o discuţie şi spune-i în glumă că l-ai visat pe respectivul că ţi-a propus să fiţi iubiţi şi tu ai aceptat, şi vezi ce reacţie are maicăta. Apoi acţionezi în consecinţă!
La mulţi ani!

| darrio2007 a răspuns:

Daca erati apropiati ca varsta nu ar fi fost o problema.Dar, nu te supara, la diferenta dintre voi asta se cheama corupere de minori.Normal ca a facut lectii de viata cu tine.Pentru ca el a trecut bine prin viata.Tu pentru el esti precum copilul lui.Esti naiva.Relatia nu va merge. Oricum, asta e parerea mea si problema ta.

| AnaAndreea1995 a răspuns (pentru darrio2007):

Intre el si tata sunt 20 de ani diferenta! ai inteles gresit! Intre mine si el sunt 3 ani!

| darrio2007 a răspuns (pentru AnaAndreea1995):

Scuze.Oricum nu sunt singurul care a inteles asa.

| Anca95 a răspuns:

Doamne fereste, mai fata tu gandesti? Adica el are aproape 40 de ani si tu 15?! a, am citi raspunsul de mai jos si m-am mai linistit.Mi-ai dat palpitatii.3 ani nu e o diferenta asa mare.Nu cred ca daca le vei spune parintilor tai ca ai un iubit se vor supara mai ales ca il cunosc din cate am inteles.Le spui ca vrei sa le zici ceva.Ca ai un iubit si ca esti cu el de un an de zile si totusi comportamentul tau nu s-a schimbat, esti tot acelasi elev silitor si responsabil doar ca ai un iubit.Trebuie sa le zici ca nu vrei sa existe secrete intre tine si ei(parintii tai)si ca nu faci nimic gresit si ca vrei sa ai cu ei o relatie de prietenie si ca inimii nu-i poti porunci.

| InnocentLoovee a răspuns:

Pai incearca sa intri in conversatie cu mama ta. Daca ea e de treaba si se comporta frumos probabil o sa iti permita. Dar oricum asta nu inseamna ca o sa te casatoresti cu el. Bafta!

| diiiiiana4cka a răspuns:

Esti mica si naiva, dragostea e oarba, asa e si in cazul tau. Daca le-ai zice parintilor ei ar ramane foarte dezamagiti de tine.Pentru iubitul tau esti un copil, cu care doar se distreaza.Te-ai gindit bine ca vei mai fi mult timp cu el pentru ca sa iti ingrozesti parintii.In nici un caz nu ar fi de acord.tu gandeste-te foarte bine, merita sa fii cu el impreuna, gandeste-te tu cind vei avea vreo 30 ani el va avea cam55, un bunic, tie iti trebuie asa ceva? si crede-ma ca asa persoane ca el nu se gindesc la ceva serios cu fete de virsta de 15 ani, nu se gindesc la viitor, doar la distractie.Nu face greseala de care poti sa regreti in viitor! Succese.