| Kidd13 a întrebat:

Buna big grin Cam ce ar trebui sa.i spun unui baiat care vorbeste foarte frumos cu mine. eu nu le am cu dulcegariile chiar daca sunt fata x_X Ps: Vreau niste cuvinte dulci love struck Funditaa >big grin

4 răspunsuri:
| Gaabi32 a răspuns:

Nu trebuie chiar sa exagerezi. Poate el vorbeste frumos din politete. Oricum afla ce intenti are, ii te poti adresa simplu cu un Hii; x si un zambet gen esti dragut si simtete in largul tau pentru a putea vorbi cu el deschis, pe urma iti vin cuvintele dulci fara sa vreilaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu sunt stilul tau nu e nimic.
Mi se pare mult mai ok sa ai o relatie de prietenie cu iubitul decat sa va ziceti non-stop te iubesc. Mai bine sa va aratati prin gesturi ca va iubiti nu prin vorbe.

| Ryuuzuka a răspuns:

Daca un baiat vorbeste frumos cu tine nu inseamna neaparat ca te place happy, poate fi doar o simpla prietenie.In niciun caz nu ii vei spune "te iubesc " cum au precizat ceilalti, fiindca nu esti sigura de sentimentele lui.Nu trebuie sa exagerez cu "dulcegariile", fiindca va crede ca esti obsedata de el.Incearca sa fii mai greu de cucerit.Cu atat te va iubi mai mult love struck. Sper ca te-am ajutat :*.Bye-bye.

| annaZz a răspuns:

Pai, in nici un caz nu trebuie sa exagerezi. Fii cat se poate de retrasa cu aceste cuvinte dulci pentru iti poate dauna imaginii. De ce? Pentru ca nu trebuie sa pari foarte "dulce". Aceasta imagine e numai in povesti. Cuvinte dulci... ii poti gasi un apelativ diferit, dar ai grija, nu ironic! Nu fii cinica... Fii asa cum ti-ar placea tie.