| ticaela a întrebat:

Bunabig grin stiu ca am mai pus intrebarea dar chiar as mai avea nevoie de sfaturi. În urmă cu vreo 2 ani s-a mutat lângă mine un băiat foarte draguţ, l-a început nu il băgam in seama, mama mea se intelegea destul de bine cu al lui până cand mama lui a plecat in afara tarii pentru a muncii. De atunci s-a mutat bunica lui aici care este foarte batrana.

Intr-o zi statea pe banca cu mama prietenei mele si i-a spus ca el ar fi interesat de mine (acest lucru se intampla cand eu aveam 12 ani, acum am 14, iar el 17), apoi am aflat ca este si in aceeasi scoala cu mine. A iesit in curte de cateva ori si ne intelegeam foarte bine apoi s-a intamplat, pur si simplu m-am indragostit de el. Tot timpul cand trece pe langa mine imi zambeste frumos, se uita la mine, ba chiar imi si face cu ochiul, a vrut sa ia paleta de tennis de la un prieten ca sa joace doar cu mine. De cand au aflat prietenii mei, care stau cu mine in curte mi-au spus ca tot timpul cand trece se uita la mine, iar ei au observat. Saptamana trecuta am facut ore cu ei in clasa, iar prietena me mi-a spus ca la vazut ca se uita la mine si zambea big grin. Voi ce parere aveti?thinking
PS : funda big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| AlinaAlbiNuTza a răspuns:

Eu zic ca, da, intr-adevar poate are sentimente pentru tine.Dar zic sa nu te grabesti.El este baiat si trebuie sa faca primul pas.Nu ceda deodata.Lasa-l apoi sa mai "lupte" pentru tine, intr-un fel. O fata trebuie sa fie rasfatata.Adica nu prea tare, dar nici nu trebuie sa-i dai deodata de inteles ca esti indragostita de el.Asa cred eu. O dragoste frumoasa este atunci cind totul decurge incet si romantic.Incepind de la un zimbet, de la o vorba frumoasa...etc. Succes.Am dat un sfat, mai departe faci tu cum doresti si cum crezi ca este mai bine pentru tine.Dar parerea mea este ca sa-l lasi pe el sa te cucereasca, nu tu deodata sa sari in bratele lui. Bafta. funda? happy

3 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Te place mult, da nu face mai mult fiindca nu stie ce vrei tu!
Du-te la el si spune-i tot!
Nu o sa regretati nici unul!
Bafta si sa imi spui cum a mers!:*

| Ţiiţţţu a răspuns:

Te place draga!
daca si tie iti place de el...love strucklove strucklove struck
zii ca vrei sa fi cu el sh gata!

| ZzDeeea a răspuns:

Poi a trebui sa vb cu el sis a ii zici ceea ce simti tu pentru elhappy, sau sa il intrebi daca vrea sa mergeti undeva la un film impreunawinking