| anonim_4396 a întrebat:

I-am spus unui baiat ca il consider extrem de frumos si cu are privire luminoasa si calda (cu alte cuivinte i-am spus ca-l plac) si asta a fost acum jumatate de an.

El pe vremea aceea ma considera frumoasa si atat,(si mai zambea adesea cand ma vedea)...desi nu dadea semne de alt ceva, cum ca ar vrea o relatie,pentru ca nu ma cauta, nu-mi trimitea mesaje, nu ma invita in oras, nu, nimic.

Eu in timpul acesta mi-am facut prieten...am stat impreuna cu el cat am stat, ne-am despartit,bun(adica daca astalalt nu ma baga in seama, eu ce era sa fac, ca de vorbit cu el nu puteam ca cica "nu avea credit" si mai mereu statea cu baietii)

Si scum dupa jumatate de an de cand i-am spus lucrurile acelea baiatului respectiv(la care tineam enorm la vremea aceea) l-am intalnit recent si ma fixa cu privirea si m-a salutat extrem de prietenos. Hm...am mai remarcat ca de cate ori trece pe langa mine se uita de vreo 2-ua ori si apoi trece mai departe. O data el era pe o banca si eu treceam pe acolo, el imi zambea de mama focului(+o privire ciudata) si eu am trecut pe langa el fara sa-l salut si el a inceput sa bombane...(nu-i suport privirea actuala si de aceea am reactionat asa)

Eu sincer nu stiu ce e cu el, a trecut mult timp de cand am vorbit ultima data(din iunie 2014) si de atunci n-a mai dat nici un semn de viata sau sa comunice cu mine ceva...Si acum imi zambeste (din nou) si mai are si privirea aceea ciudata(pe care inainte nu o avea,desi el imi zambea mereu, de cand am facut cunostiinta, pana i-am spus ca-l plac si dupa ce i-am spus ca-l plac, el tot zambetul acela luminos il avea...dar acum cand ma vede baga un zambet ciudat+privirea aceea extrem de ciudata)

Baieti, ma puteti ajuta sa inteleg ce e in mintea baiatului acestuia? Si sa nu-mi spune-ti ca e timid, ca nu e...Si sa nu-mi sune-ti ca ma place/iubeste pentru ca atunci m-ar fi cautat, nu m-ar fi dat drequ si dupa jumatete de an cand ma vede isi aduce aminte de mine.Eu din pacate nu-l mai iubesc, dupa ce am inceput o relatie cu altul,toate sentimenetele mele s-au indreptat spre baiatul cu care am format cuplul.

Eu cred ca el ma vede doar ca pe o "bucatica" care a picat usor si e inebunita dupa el.(in urma mesajelor trimise de mine acum muuulta vreme).Bun, dar asta a fost,acum traim in prezent si nu ii inteleg comportamentul.Ce vrea? Ca daca ar vrea sa fim impreuna ar fi putut sa-mi spuna, nu sa zambeasca ca prostul si sa bage si privirea aia intepatoare si stranie(zau asa! parca m-ar vrea pentru sex, asta citesc in ochii lui,desi e pocait). Sau e vorba doar de buzarai, adica "ma uit la asta asa, ca stiu ca oricum ma place si vreau sa vad cum reactioneaza"? Hm? Baieti, ajutor! Am nevoie de pareri!

Funda+vot

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sau este prea mic si nu este capabil de o relatie, sau nu te place suficient, dar este politicos. Mai astepta inca 6 luni.

| Lawliet14 a răspuns:

Te doreste! happy