| Mya66 a întrebat:

De ceva vreme incoace nu stiu ce e cu mine...simt ca ma sting si ca viata trece pe langa mine....nu stiu ce sa mai fac.Parca sunt absenta.
Dintotdeauna am fost o fata puternica insa acum parca orice mica neplacere ma loveste direct in suflet.
Ma simt ca un copil care nu stie ce vrea...pana si pe barbatul pe care il iubesc am ajuns sa il supar cu prostiile mele. Orice fraza spusa aiurea ma doare si chiar am incercat sa inteleg multe lucruri dar nu mai pot!
Parca degeaba incerc sa discut cu cineva....toti spun ca inteleg dar nimeni nu poate intelege din moment ce nu au trecut prin lucrul acela.
Singurul care mi-a mai ramas pe lume este prietenul meu si imi e tare teama sa nu il pierd.Cu timpul am facut multe unul pentru altul si am impartasit cele mai frumoase momente iar acum nu vreau sa il pierd dintr-o prostie.
Mai nou mi se pare ca l-am plictisit cu atatea drame.
Voi ati trecut prin asa ceva vreodata? Dati-mi o idee...ce as putea sa mai fac si va rog sa luati in serios intrebarea.Multumesc

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

Nu cred ca sunt in masura sa dau sfaturi deoarece si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, dar am sa-ncerc sa te ajut.
In primul si-n primul rand trebuie sa scapi de gandurile negative, ori de cate ori esti trista spune-ti asa:"Orice s-ar intampla, eu voi ramane mereu puternica!" sau orice alta fraza care sa-ti ridice moralul.Incearca sa privesti mereu partea plina a paharului si cel mai important incearca sa te bucuri de orice lucru marunt (flori, animale, cer, etc). Cand te simti singura i-ati iubitul si mergeti sa va plimbati intr-un parc, acum e frumos afara si aveti ce sa admirati.Asculta muzica, razi, aminteste-ti lucruri frumoase din copilarie si apreciaza-ti viata ca doar una ai!
Uite un citat pe care n-o sa-l uit niciodata:"Fericirea este precum un fluture, cu cat alergi mai mult dupa ea cu atat va zbura mai repede." Te pup! >:d<

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut ceva momente de genul.
Sec, mereu se intamplau primavara, cadeam din fericire in dezamagire totala fara un motiv real si ii indepartam pe toti de langa mine. happy
Cel mai bine, acum ca ai psihicul la pamant ar fi sa iti iei o vacanta, sa nu vorbesti cu nimeni, sa mergi la munte undeva. Macar pentru 2 zile.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

cand e luna pllina cum te simti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Nu prea bag de seama cum ma simt in fazele lunii desii imi place sa ma holbez la ea. Ieri a fost luna plina sau azi? Si daca a fost ieri, m-am suparat din toate prostiile care in mod normal imi erau indiferente.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

eu vroiam sa te ajut cu ceva dar se pare ca o dai in diverse

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Eu ti-am zis cum m-am simtit happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza dura e ca sunt fata laughing. Si nu ma supara lumea, am eu perioadele mele cand ma satur de lumebatting eyelashes blushing. Mersi oricum.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

"faza dura e ca sunt fata" ai scris, dar inceputul poeziei primul vers e ca sa mi te fac nevasta, nu? laughing
poate cere, baiatulcuminte, de nevasta un barbat? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Deci vezi cat ma afecteaza luna ta rolling on the floor)?

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

maine sa-mi spui, din seara asta face pe nebuna luna

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Seriosbatting eyelashes, la mine are si efect inaintat atunci. Si maine ar trebui sa fac urat sau frumosbatting eyelashes? Ca azi era sa ucid cativa oameni la ce nervi intinsi aveam laughing.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

sa ucizi? a ucide ucidere thinking, mda, si de ce n-ai facut-o?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Eh si tu acum laughing.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

cand iti asumi o treaba trebuie dusa pina la capat, de aici deducem ca nu esti sigura pe tinewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Sau ca sunt sucita si ma plictisesc repede happy. Mult mai aproape de adevar laughing.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

Mwaaaii, daca erai sucita cum iti intelegeam scrisul? vad ca te ti scai de mine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Usor si cu grijabatting eyelashes? Imi place sa am ultimul cuvant blushing laughing.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru anonim_4396):

si daca nu se poriveste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Asta e. happy

| gago a răspuns:

Buna.Stiu cum e, am trecut prin asa ceva si nu fa vreo prostie (drogare, sa te omori) sau m-ai stiu eu ce nu!

Gandeste-te asa:

1.Gandestete ca DUMNEZEU stie ce e cu tine si stie ce vrea sa faca cu tine.happy incearca sa nu te m-ai gandesti

2.Roaga-te

3.Iesi cu prietenii daca simti asa cum simti tu abtine-te dai incontinuare NU TE LASA!

4.Gandestete ce ai facut tu cand ai fost mica toate lucrurile frumoase.

5.Du-te la doctor daca vrei spune-i la un psiholog

STIU SINCER STIU CUM E nu vorbesc aiurea pentr o funda nu!

Eu iti urez multa sanatate si fericire!

| Crash94 a răspuns:

Probabil viaţa ta a devenit monotonă, banală, ai aceleaşi activităţi, iar totul a devenit parte din rutina zilnică şi se poate să ai nevoie de o schimbare, de ceva nou.

| Mya66 explică:

Nuuu! Nu ma gandesc la prostii!
Vreau doar sa schimb ceva...atata tot!