| NuConteaza a întrebat:

Buna din nou TPU. Am o mare problema. care a inceput de la o prietenie falsa in care eu am pus mult suflet. (acea fata m-a barfit si m-a mintit). Insa ea nu stie ca eu am aflat (am vazut accidental conversatia ei cu o fata..in care vorbeau despre mine). Asta s-a intamplat ieri. iar eu nu pot sa trec peste asta. Faza e ca eu stiu cum majoritatea prietenilor sunt falsi. si doar profita de tine. Pe acea fata o consideram o prietena adevarata. Singura prietena adevarata. Se pare ca m-am inselat.
Sa trecem peste suferinta mea pentru sfarsitul prieteniei care oricum nu merita... acum ma simt mai singura ca niciodata. Nu am niciun prieten. Nimeni care sa imi fie aproape. asa prieteni sunt multi. dar adevarati cati or fi? Nu pot sa gasesc alinare. si ma simt ingrozitor de trista."Nu sta in preajma persoanelor pentru care nu insemni nici jumate din cat inseamna ele pentru tine". Stiu asta. doar ca nimeni nu tine asa de mult la mine. Habar nu am ce sa fac. Un sfat mi-ar fi de folos. ma puteti ajuta?
Funda. Multumesc anticipat! sad.

Răspuns Câştigător
| Emilian601 a răspuns:

Focuseaza-te pe viata ta si pe viitorul tau, vei vedea ca prieteniile cele mai frumoase se vor lega fara sa sti...vei deveni prietena buna cu o persoana sau 2 si veti rade impreuna pentru ca nici nu va veti aduce aminte cand ati devenit asa de apropiate/ati... fi tu si vei avea persoane care te accepta si plac asa cum esti, daca te prefaci atunci si de oameni prefacuti ai parte. happy

7 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Trimite-mi mesaj cu id-ul tau de messenger si testeaza-ma...

| NuConteaza explică (pentru Mann02):

Am incercat sa iti trimit mesaj cu id-ul si nu a mers. laughing
Trimite-l tu. happy

| Mann02 a răspuns (pentru NuConteaza):

Am primit mesaj cu id-ul tau, am dat add... intra pe mess si vezi daca primesti invitatie happy

| metalheart a răspuns:

Salut! in ziua de astazi este foarte greu sa gasesti un prieten adevarat, acum probabil esti adolescent/a si e perioada aceea cand ai ocazia sa cunosti tot felul de caractere. daca nu ai un prieten din copilarie iti va fi greu sa gasesti unul acum.nu dispera, fiindca atunci cand te vei astepta mai putin si la persoana la care te astepti mai putin vei gasi un adevarat prieten. prietenii buni nu vin peste noapte.si nu uita...in comunitatea TPU mereu gasesti prieteni de nadejdewinking

| Emilian601 a răspuns:

Multumesc frumos pentru fundita... te rog fi cat mai buna si fa lucruri de care sa fi mandra, sti cum este TOTUL SE TERMINA CU BINE daca nu e bine Insemna ca nu s-a terminat si intodeauna exista speranta...

| ionica06 a răspuns:

Din ce in ce mai mult incep sa cred ca prietenii adevarati nu exista... am patit-o si eu dar ma rog nu`mi spun povestea aici... pe viitor ai mai mult grija ce prieteni iti faci. nu le povesti de la inceput toate secretele tale si nu pune prea mult suflet
Sper ca ti-am fost de foloshappy

| XXAngelXX243 a răspuns:

Buna... si eu am in clasa multe prietene false dar sti proverbul *Tine-ti prietini aproape si dusmanii si mai aproape*. Sunt sigura ca ai multi prieteni pe care probabil i-ai dat la o parte din cauza acestei zise prietene.Asteapta si vei descoparii cine iti sunt prieteni apropiati.Dar nu te certa cu aceasta fata fi tu mai
desteapta. sper ca raspunsul meu sa merite o fundita. glumesc sper ca te-am ajutat pe tine.