| darria23 a întrebat:

Buna dragi prieteni, eu am o problema in viata de cuplu si va rog sa ma ajutati, sunt cu sotul meu de 5 ani, de recent el m-a inselat cu cea mai buna prietena,eu am aflat am vrut sa ma despart de el dar rugamintile lui m-au facut sa imi dau seama ca merita o sansa,,,el era un tit destul de calm de cand s-a intamplat evenimentul e destul de nervos, schimbat, nu mai e sotul meu care l-am cunoscut acum 5 ani ne certam mereu din nimic uneori... zilele trecute a fost destul de nervos am crezut ca a innebunit nu stiu ce sa fac, mi-a zis ca daac ma despart de el nu o sa am viata buna, eri am luat decizia de a pleca in tara si vb cu cineva in casa si el auzea dar nu ai pasa ca plec nu vorbeste cu mine e nepasator ce sa fac ajutor

51 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Divortul este, uneori, singura solutie. Nu-i intrebarea ca o va mai face sau nu, ci daca mai sunteti o familie, si este clar ca, desi pe hartie mai sunteti casatoriti, in realitate sunteti doi straini sub acelasi acoperis. Tot ce a fost frumos intre voi s-a terminat.

| mgtow a răspuns:

Poti sa-l dai pe mana politiei si se vor ocupa de el, nu e necesar sa pleci in tara te muti in chirie si iti continui viata pana dai de alt barbat. Asta o sa fie un om rau.

| darria23 explică (pentru mgtow):

Nu ma complic eu cu asa ceva il las sa se dea cu capu de pereti aici eu plec in Germania,,, putin ma mai intereseaza de acest individramana aici cu cine o vrea

| mgtow a răspuns (pentru darria23):

Numai bine

| darria23 explică (pentru mgtow):

Multumesc din suflet pentru raspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Mai bine ne plateste pe noi si rezolvam problema. Noi convingem si ursul sa zica ca e iepure.rolling on the floor Glumesc. Ciao

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Il bagam intr-un autotren cu 2 homo asa cum patise unu sa faca autostop, l-au violat si i-au bagat un dezodorant in fund.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Lol

| darrio2007 a răspuns:

Nu are rost sa mai continuati.O va face din nou.

| darria23 explică (pentru darrio2007):

Chiar daca imi e gru dupa 5 ani de casnicie DESPARTIREA e solutia cea mai buna

| darrio2007 a răspuns (pentru darria23):

E greu.Dar esti tanara si ai toata viata inainte.Succes!

| SkyPilot a răspuns:

Sa va despartiti. A facut-o odata, o va face si alta data daca i se pare ca nu vei afla. Daca dupa ce te-a inselat tot el se poarta rau, probabil ca nu mai simte nimic pentru tine.

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Cred ca asta urmeaza, suntem certai de doua zile si a auzit ca plec in tara si nu ai pasa nici macar nu imi vorbeste

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Ati mai putea incerca sa faceti o noua intelegere, sa o luati de la zero. Dar trebuie sa vorbesti cu el si sa fiti amandoi de acord cu acest lucru. CristiM are dreptate, adevarul este de cele mai multe ori undeva la mijloc iar sotul tau poate sa aiba si el nemultumirile lui. Daca vreti sa va salvati casnicia trebuie sa vorbiti deschis, sa puneti totul pe masa si sa vedeti cum puteti sa traiti impreuna mai departe.
Dupa ora la care scrii cred ca esti undeva in America de Nord, cel mai probabil pe coasta de vest. Daca e adevarat, si eu traiesc acolo si stiu cat este de greu sa treci prin destramarea unei casnicii cand esti singura si atat de departe de tara.
Incearca sa te linistesti un pic si sa gandesti cu mintea limpede. Daca vrei, mai vorbim.

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Nici macar nu stiu cum sa va multumesc pentru raspunsuri.dra credeti-ma sunt foarte trista si singura in tari straine ..nici macar nu am cu cune sa vorbesc sunt singura si nu stiu ce sa fac am incercat sa trec pete toate.dar el e prea nepasator

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Am discutat pe subiectul asta de milioane de ori, imi spune ca el ma iubeste si isi doreste un viitor langa mine ..chiar uneori imi pun o intrebare si am sa tio explic si tie ..eu am o problema sau el cred nu avem copii si el, ereu imi spune ca vrea un copil de la mine ..cand vede copii e foarte dragastos si se uita cu jale ba chia imi spune ca toata lumea are copii numai noi nu, am fost zilele trecute la un doctor cu el si ateptam rezultatele analizelor pentru el

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Trebuie sa va rezolvati problema de cuplu inainte de a avea un copil. Nu e usor sa cresti un copil cand nu ai pe cineva sa va ajute.

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Nepasarea este o reactie. Probabil ca nu stie ce sa faca. In primul rand trebuie sa te hotarasti ce cale vrei sa urmezi.
Daca il mai vrei, nu rasuci cutitul in rana si evita sa ii mai reprosezi deocamdata ceva. Ai putea sa faci tu primul pas - o declaratie, ca il iubesti sau tii foarte mult la el si ai vrea sa fiti impreuna, dar ai nevoie ca si el sa fie langa tine si sa iti ofere totul ca la inceput. Si daca ajungeti la o intelegere, o noapte fierbinte cum nu I-ai mai oferit poate ajuta foarte mult.

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Off doamne ai ofer ce vrea el.dar degeaba sunt doamna in societate.o bun a gospodina si femeie in pat.dar cu toate astea se pare ca nu il multumesc si din rau in mai rau mergem, daca eu i-am oferit totul de a trebuit sa sarute alta femie! nu e simplu ca s-a plictisit de relatia asta.dar daca eu acum fac un pas spre impacare e ok toate bune si frumoase, dar el nu incerca

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Nu sunt sigur ca faci ce trebuie. Se vede clar ca esti foarte emotionala. Cand te vede suparata si pusa pe cearta, se inchide in el. Mai intai calmeaza-te tu si apoi vorbeste cu el. Partea cu plecatul in tara pica foarte rau acum.

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Iti multumesc ca imi raspunzi dar eu raman la ideea mea daca va face el un pass bine de bine daca nu eu nu voi mai inerca sa tin de relatia asta

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Sunt aproape sigur ca el nu va face primul pas. Hai sa nu batem solutia asta in cuie si sa mai vorbim, OK? Nu lua decizii la manie. Eu nu incerc sa te conving sa il iei inapoi, dar hai sa incercam sa gasim solutia cea mai buna. Ai vazut ca am inceput cu "categoric despartire" dupa care mi-am nuantat pozitia.
Din pacate trebuie sa ies, la mine este 22:45 si trebuie sa conving copiii sa se culce. O sa revin maine dimineata (dupa 19:00 ora Romaniei).

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Eu o sa fiu aici daca va face el primul pas e ok,daca nu DESPARTIRE si nu voi ma face ce am facut pana acum s-a terminat fericirea pentru el voi fi mult mai dura cu el ca asta merita,,,eu am o viata de lux el in schim a aruncat totul la gunoi si respect in societate, si bani, si masini, si casa, si o sotie care era dispusa sa faca ori ce pentru el ..eu nu am de ce sa plang tot ce am e de la parintii mei asa ca el in stradaaa...mai rau e ca l-am IUBITTTT..si nu a meritat

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Pentru ca relatia voastra sa continue, trebuie ca AMANDOI sa va doriti asta din tot sufletul (si aici ma gandesc mai mult la tine decat la el), sa iertati - dar din tot sufletul - sa va apropiati mai mult sufleteste unul de celalalt, sa fiti o echipa, sa faceti totul impreuna si pentru celalalt. Sa stii ca ati putea transforma situatia asta de criza intr-o reinnoire fantastica a relatiei voastre. Tu esti acum pe dinauntru ca un vulcan si nu stii cum sa ii "platesti" pentru ce crezi ca a facut. Poate chiar nu a facut! Daca vrei, ai putea sa imi spui in amanunt (dar nu aici in zona publica) de ce crezi ca te-a inselat, pentru ca nu ai fost acolo in camera sa vezi cu ochii tai si nici el nu a recunoscut.
Dupa ce initial ti-am raspuns "despartire" sub impulsul emotiei si al momentului, am stat si m-am gandit un pic. In primul rand m-am gandit ca poate baiatul chiar e nevinovat si a fost un concurs de imprejurari nefast pentru el. Ma gandesc apoi ca voi aveati o casnicie care aparent mergea bine - va puneati problema sa aveti un copil si cred ca un barbat care isi doreste un copil si lucreaza alaturi de sotie in acest sens nu umbla creanga pe la vecine. Sa nu spui ca nu ii pasa. Dimpotriva, este asa pentru ca sufera enorm pe dinauntru si nu stie ce sa faca. Probabil ca ati avut o cearta monstru si a vazut o fata a ta pe care nu a mai avut vreodata ocazia sa o vada. Noi, barbatii, avem orgolii si mandrii prostesti si foarte adesea suntem ca niste copii mici, ne inchidem in noi si refuzam orice sugestie si orice ajutor chiar daca am putea beneficia enorm de pe urma lor.
(voi continua)

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Cred ca pozitia mea este destul de clara, cred ca ar trebui sa incerci sa mai dai o sansa casniciei voastre dar pentru asta, o spun inca odata, trebuie ca amandoi sa va doriti foarte mult sa o salvati. Pozitia ta actuala nu ajuta de loc. O despartire te va face sa suferi si mai mult si sa stii ca el are dreptate cand iti spune ca nu iti va fi bine. Vei fi singura (adica si fara prieteni pe care sa contezi), va fi greu sa-ti gasesti pe altcineva in tara straina si sunt multi care-ti vor promite marea cu sarea doar pentru ca ar putea sa plece din Romania cu ajutorul tau sau pentru ca tu ai o situatie. Iti va lua 2-3 ani sa-ti reface viata.
Hai sa ne organizam un pic. Am pentru tine trei intrebari la care sa-ti raspunzi singura. Prima: presupunand ca nu s-ar fi intamplat nimic, esti absolut sigura ca il vrei? Poti sa-ti amintesti momente extraordinare din trecutul vostru cand ai simtit ca nu poti sa ii oferi atat de mult pe cat ai vrea, cand ai tremurat in bratele lui, cand ai plans de fericire pentru el, cand te-ai simtit mandra ca e "al tau" sau ca ati realizat ceva impreuna? Ai vrea sa mai ai astfel de momente ALATURI DE EL?
A doua: crezi ca poti sa il ierti, dar din tot sufletul tau, astfel cand aveti o cearta minora (toti ne certam cu partenera/partenerul) sa nu ii reprosezi din nou acelasi lucru? Daca ii scoti mereu "scheletul din dulap" nu va rezista prea mult.
A treia: crezi ca ai putea sa iti limpezesti mintea, sa lasi deoparte furia si orgoliul ranit si sa ma lasi sa va ajut? Totusi e sotul tau alaturi de care ai avut 5 ani, cred eu, frumosi si nu un chirias sau un derbedeu de pe strada pe care sa-l dai afara.
Daca raspunzi "nu" la cel putin una din aceste intrebari, nu am ce sa mai fac. Putem vorbi in continuare, desigur ca nu te refuz si, in functie de ce-ti doresti, iti voi spune parerea mea despre tot ce intrebi sau iti ofer un ascultator caruia sa ii povestesti necazurile tale (voi fetele aveti adesea nevoie de cineva caruia sa-i puteti povesti fara sa va dea sfaturi).
Daca vrei sa continuam discutia asta te rog sa imi spui si voi incerca sa gasesc o posibilitate de a vorbi in privat.
Cred ca ar trebui sa ii mai spui odata ce astepti de la el. Singur nu va veni pentru ca, dupa cum ti-am mai scris, nu stie ce sa faca si dintr-o mandrie prost inteleasa nu va face el primul pas. Ar fi bine sa ii spui ceva de genul: asculta-ma cu mare atentie, daca vrei sa salvam casnicia asta, trebuie sa imi arati ca iti pasa, ca esti alaturi de mine, sa imi arati cat de mult ma iubesti si sa faci primii pasi pentru ca esti barbat si trebuie sa stii ce vrei.

| darria23 explică (pentru SkyPilot):

Of doamne am 4 zile de cand nu vorbesc cu el ieri eu i-am facut in dusmanie am fost la coafor,mi-am schimbat garderoba, m-am imbracat sexi cand el a intrat in casa de la munca mi-a spus buna ziua eu nu am raspuns si am plecat in oras nu ai mai fac mancare,nu mai spal, nu ai vorbesc, chiar daca as vrea nu pot asa ca isi face singur, si doarme pe canapea foarte mica el are un *1, 88 m* si asa se chinuie ar putea dormi in alta camera dar nu el prefera camera noastra chiar daca doarme rau nu vreau sa fac eu primul pas e barbat si e datoria lui daca iubeste cu adevarta sa incerce sa faca ceva daca nu paaa ca nu s-a terminat lumea la el

| SkyPilot a răspuns (pentru darria23):

Esti foarte greu de scos din ale tale. Nu am convingerea ca ai citit ce ti-am scris. Copiez dintr-un mesaj al meu dinainte:
"Ar fi bine sa ii spui ceva de genul: asculta-ma cu mare atentie, daca vrei sa salvam casnicia asta, trebuie sa imi arati ca iti pasa, ca esti alaturi de mine, sa imi arati cat de mult ma iubesti si sa faci primii pasi pentru ca esti barbat si trebuie sa stii ce vrei."
El nu are nici cea mai mica idee ce are de facut si asteapta ca situatia sa se rezolve de la sine. Spune-i doar ce are de facut, nu faci tu primul pas, altfel va despartiti. Prefera camera voastra pentru ca spera sa ti se faca mila de el si ii pasa. El sufera foarte mult acum dar se inchide in el.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal cred ca in cazul tau, sunt doua solutii clare, nu neaparat in ordinea in care le enumerez:

1. Te intorci la el si cadeti de acord ca daca o singura data se mai intampla, indiferent cand si cum, atunci totul s-a terminat.

2. Te intorci la el, cu promisiunile ca el nu o sa mai faca, si il inseli si tu, astfel incat sa fie ca la piata, mi-ai facut-o, ti-am facut-o.

3. Se strica salata si va despartiti.

Oricat ai astepta, pleca, etc, practic tot aici vei ajunge. La una dintre cele 3. Poate mai devreme, poate mai tarziu, dar pierderile pentru tine vor fi mult mai mari daca va fi mai tarziu.

Incearca sa treci un pic peste nervii si orgoliul ranit (nu spun ca este usor, ci doar ca trebuie) si sa faceti o mica analiza.

Faptul ca nu ii pasa, nu este chiar asa. Ci este un mod de a reactiona.

Tine de tine, sa te uiti in sufletul tau si sa intelegi daca poti sa treci peste inselatura, si in fine, peste situatia aceasta, astfel incat sa fie mult mai bine mai tarziu.

Nu uita insa, ca pe de alta parte, faptul ca s-a dus la alta tipa (mai ales la prietena ta si cea mai buna) inseamna ca sunt totusi niste probleme in casnicie.

Poate ar trebui sa te uiti un pic si pe acolo. Poate ar trebui sa te uiti un pic si la partea sexuala a casniciei. Si la rutina dintre voi, daca exista deja, etc. Cu siguranta, faptul ca a calcat pe langa, este si vina ta. Nu numai a lui.

O analiza la rece si sa luati o decizie este mai buna acum decat mai tarziu. Deoarece decizia acum vine sub influenta situatiei si o poti pune in aplicare.

| darria23 explică (pentru cristimihailov):

in primul rand iti multumesc ca miai raspuns ..tot ce ma face sa innebunesc e ca imi spune ca nu s-a culcat cu ea si ca si-a dat seama ca eu sunt singura femeie din viata lui, dar la o ceatta el e nepasator eu sunt plecata din tata si aseara a auzit ca plec dar nu il intereseaza nici macar nu vorbeste cu mine de 2 zile de parca nu as exista, ieri am avut o problema si a trebuit sa plec singura cu masina in afara orasului dar nu s-a deranjat sa vina cu mine...

| cristimihailov a răspuns:

Nepasarea nu apare peste noapte. Din povestea ta rezulta ca a aparut deodata.

De aceea iti ziceam ca este o forma de protectie.

Oricum ar fi, gandeste-te macar acum cat esti singura, la toate astea. Vezi ce iti iese.

Oricare solutie e buna, atata vreme cat nu stai la rascruce de drumuri si sa nu o iei pe nici unul.

| darria23 explică (pentru cristimihailov):

Offff ..eu stiu ca relatia asta se va termina foarte curand deoare ce sa ajuns la niste lucruri pe care eu nu mi le puteam nici macar imagina, imi dau seama ca acest om e nepasator, nu cred ca mai simte ceva pentru mine mi-a spus ca dca plec in tara s-a terminat totul intre noi ..repet aseara vorbeam cu cineva ca azi plec dar nu i-a pasat sau sa imi spuna macar o vorba sau sa incerce sa ma opreasca a plecat linistit la munca astazi fara nici o parere de rau sau bine chiar radea cu cei din jur

| cristimihailov a răspuns (pentru darria23):

Daca ai ales calea despartirii, atunci fii atenta, ce aveti impreuna, cum o sa traiti dupa, etc...

Din pacate tu esti singura care cunoaste toate detaliile.

Poate e mai bine sa mergi la un film, sa faci ceva care sa te relaxeze, sa alergi un pic, orice, dar sa iti scoti putin mintea de la asta.

Apoi, incepi sa te gandesti mai atenta. Nu e bine sa iei decizii la suparare/tristete/bucurie...

| darria23 explică (pentru cristimihailov):

Eu o sa traiesc foarte bine el depinde de mine tot ce avem e de la mama mea asa ca el o sa stea in strada ca nici macar parintii lui nu il vor... dupa ce ca l-am scos la lumina mai are si fite...

| cristimihailov a răspuns (pentru darria23):

Iti dai seama, ca acum, oscilezi intre a incerca sa nu fii singura, sa nu dai cu ochii de necunoscut (adica despartire) si incercarea de a repara (daca se mai poate face ceva).

Oricare din noi, de pe site, in situatia in care esti acum, iti poate da un branci pe orice directie, si tu sa o alegi.

Inca consider ca esti nervoasa, iritata si mai mult, dezamagita. Ca ai oferit totul (din punctul tau de vedere) si ai fost tradata. Partea care vad ca doare si mai tare, nu este faptul ca te-a inselat, ci faptul ca nu ii pasa. Din prostie sotul tau loveste acolo unde te doare si mai tare: iti da nesiguranta pe partea sentimentala.

Daca ma intrebi pe mine, in situatia ta, as fii clarificat demult. Si s-ar fi inchis totul. Mai bine acum decat mai tarziu. Daca insa ai intreba o amica de a mea, aceea ar fi ramas, indiferent de ce ar fi facut el, pentru ca merge pe ideea ca el este barbatul si el face specifica calea familiei.

De aceea iti tot spuneam, uita-te la tine, nu stiu ce fel de persoana esti, si vezi cu care alegere poti sa traiesti fericita. Ia in considerare ca fericirea nu inseamna ca sa te uiti dupa el la fiecare pas pe care il face, sa iti fie teama sa se repete, etc.

Ia o decizie, si du-o pana la capat. A doua sansa, este exact cum se spune. A doua. Are sanse mai mici de reusita, mai mari de esec.

Cere-i sa plece din casa o vreme sau bagi hotarare de divort. Oricum inainte sa te apuci de lupta, ai grija sa ai documentele casei, certificatele si tot ce ai nevoie puse deoparte. Bani si alte lucruri de valoare sa nu prea fie prin casa, deoarece ar putea apare probleme mai nasoale. PIN-ul de la card, conturile de email si alte chestii, schimba-le parola, etc... Nu vrei sa iti complici viata dupa.

Daca dupa ce stai singura cateva luni, vezi cat de tare suferi dupa el. Daca chiar suferi cu adevarat, cheama-l inapoi. Daca simti ca poti sa traiesti... lasa-l. Cauta-l pe unul cu care sa simti ca ii esti regina si el iti este rege cum se spune...

| ywar a răspuns:

Pai de ce te-a inselat? Totdeauna exista un motiv. Un barbat nu pleaca niciodata de nebun de langa o femeie langa care se simte bine si valorizat. Cu terorizatul, ce sa zic? Poate a spus-o la nervi... Aveti copii? Ce rau ti-ar putea face? N-o sa te omoare ca intra la puscarie pentru 25 de ani si nu-i convine. Asadar, totul depinde de tine. Daca vrei sa iti salvezi casnicia intalneste-te pe un teren neutru si incearca sa vorbesti. Daca nu, ma tem ca trebuie sa depui actele de divort sau mai nou treceti pe la mediator...

| darria23 explică (pentru ywar):

Nu inteleg de ce m-a inselat ca i-am oferit TOTUL si in afara de faptul ca nu ai lipseste nimic langa mine sunt o femeie destul de atragatoare..., distractiva, romantica, ma toate le am pot sa zic ..desigur ca mai am si eu monente de nervi.dar asta nu inseamna ca, cand sunt eu nervoasa el trebuie sa fie mai nervos ca mine ar trebui sa incece sa calmeze lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata stricata, relatia nu mai merge. oricat si oricat te-ai chinui, el nu va mai fi ca la inceput. Faptul ca era enervat la culme in acele zile ascunde si altceva, nu numai ca te-a inselat.Numai tu decizi daca vrei sa mai fii sau nu cu el, dar nu va mai aveti ca la inceput. Daca vrei sa stai langa un barbat toata viata, stai.Dar el va fi doar barbat, un om nu si un iubit sau prieten. Puteti sta ca si doi straini dar eu unul nu as sta cu el asa toata viata.

| darria23 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns decizia mea e neschimbatoare daca el va incerca sa faca ceva e ok daca nu eu nu voi mai incerca sa ne inpacam daca lui ai e bine asa nu inteleg mie de ce mi-ar fi rau

| Happyjump a răspuns:

Despărțiți-va,te-a inselat cu cea mai bună prietenă, a făcut-o lată! Dacă te temi de el, mută-te în alt oraș.

| darria23 explică (pentru Happyjump):

De ce sa ma tem nu am motiv, dac il ineresaa casnicia noastra vorbea cu mine in astea 4 zile

| Happyjump a răspuns (pentru darria23):

Ai spus ceva de plecat în alta țară, la asta m-am referit

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pai daca pe el nu-l doare in cot de tine si nu ii pasa se pare ca a renuntat la tine. Pierderea lui... iar daca nu aveti copii poati sa-l lasi in pace, crede-ma viata te duce pe multe meleaguri, dar intr-un final Dumnezeu ne-a harazit la fiecare sa avem o cale, de vrem de nu vrem o sa mergem pe ea...

| Me01 a răspuns:

Buna
El a greșit si tot el așteaptă de la tine sa va împăcati sa faci primul pas, e nepăsător, nu cred ca i-l mai interesează foarte mult de tine, știu ca e greu pentru o femeie un divorț dar cu un asemenea barbat nu știu unde ai putea ajunge.

| az123 a răspuns:

Salut
Imi pare rau ca teci prin asa situatie, sigur e foarte dureros. Sper ca urmatoarele informatii te vor ajuta :
http://www.jw.org/ro/publicatii/reviste/g201309/invatati-sa-iertati/
http://www.jw.org/ro/invataturi-biblice/familie/cupluri-parinti/

| darria23 explică (pentru az123):

Iti multumesc pentru indicatii

| az123 a răspuns (pentru darria23):

Cu placere. imi pare rau ca treci prin asa durere, sper mult sa se rezolve in cel mai bun mod. Barbatii gindesc altfel decit femeile. sa nu crezi ca poate problema de ce a te-a inselat ai fost tu, aceasta te poate distruge si mai mult. Incearca sa nu faci ceva ce ar inrautati si mai mult situatia. Daca e posibil straduie-te sa faci tot ce poti pentru a pastra casnicia, daca aceasta e posibil si doresti acest lucru. E clar ca e nevoie de timp ca cel putin sa fie mai suportabila durerea, dar poate merita sa lupti chiar daca nu tu esti motivul problemei. Cel putin, chiar daca pina la urma totusi nu se va primi sa restabiliti relatia, nu vei avea remuscari ca ceva nu ai facut pentru a salva casnicia de la naufragiu. Incearca sa fii in continuare o sotie buna, grijulie, cit de greu nu ar fi asta in asa situatie. Cele bune si rabdare.

| darria23 explică (pentru az123):

Dragii mei va multumesc din suflet pentru raspunsuri ..eu mama inpacat cu sotul meu, si se pare ca a inteles ca eu il iubesc cu adevarta si ca a gresit, si ca merita pedepsit acum e la fel ca la inceput sau poate mai ferumos ..va multumesc din suflet pentru raspunsuri

| az123 a răspuns (pentru darria23):

Ma bucur mult pentru tine. va doresc numai bine. faptul de a avea o familie unite e o adevarata fericire.

| BiaAmi a răspuns:

Divorț

| Alexbv78 a răspuns:

Nu iti lungi necazul mai mult decat il ai! Lasa-l prietenei tale! Daca a vrut altceva, atunci ofera-i altceva!

| Andrew15 a răspuns:

Incercati sa stati de vorba cu el ca sa intelegeti ce se intimpla apoi se vor calma lukrurile daca va iubeste va fi sincer si isi va respecta personalitatea sa va vorbi deschis si va repara greseala.succes