| IubesteEa a întrebat:

Buna eu plac mult un baiat(si stia inainte asta)e complicata povestea demult i-am zis ca il plac si el pe mine(dar apoi la o colega de-a mea i-a zis ca nu,nu o place sa stiti)dar eu cred ca a zis asta findca sa nu bage lumea intre noi e timid rau baiatul (findca eu demult am crezut un zvon ca isi bate joc de mine si nu e genul si de atunci zice ca nu ma place,ca nu ma iubeste, dar de ziua mea a iesit afara (si stia ca e ziua mea) si mi-a facut cu mana, dar l-am ignorat si i-a facut prietena mea cu mana apoi cand am venit cu alta fata pe banca el ma salutat si imi zambea apoi nu stiu ce a zis si iarasi a zambit, apoi am mers cu fetele pe banca si el tot se uita la mine eu ma uitam la el si el la mine apoi cand nu ma mai uitam se uita si zambea:d si cand juca pase-pase cu un baiat se intorcea si se uita la mine 1. ce credeti? el de mult mi-a zis asa nu am cuvinte doar te iubesc si punct si dupa cand l-am intrebat a negat 2.la ce se refera? dupa cand pleca cu niste baieti eu ma uitam la el si el s-a intors si mi-a zambit apoi a venit la banca, dar nu a stat langa mine statea in picioare si se uita la mine., apoi i-a zis o fata sa ma pupe si m-a pupat pe obraz 3.de ce? ca el de obicei nu face asta cand ii zicea cineva.Pe mess m-a intrebat ma intreba daca ne am sarutat 4.de ce nu a uitat sarutul nostru? apoi m-a intrebat cum imi place sa sarut 5. vrea sa ma sarute? Prietena mea s-a intalnit cu el acum 2 zile la cumparaturi si a intrebat de mine si cum o duc cu dragostea si prietena mea a zis ca bine a facut o fata si si-a schimbat vocea 6.de ce? apoi ieri seara pe fb am postat ceva si mi-a dat like desi nu m-a bagat inseamae timid 7. ce credeti? vreau raspunsuri serioase va rog si dau funda la cel mai bun raspuns si la cel/cea care a raspuns la toate intrebarile pe rand 1, 2.mersi!:*
vreau mai multe raspunsuri!:*

Răspuns Câştigător
| Andreeacordos a răspuns:

1.cred ca se uita la tine fie pentru ca dorea sa te observe mai atent, fie pentru ca dorea sa stie daca si tu il privesti, sau poate doar vroia sa iti atraga atentia si sa-ti arate ca iti pasa.2.se referea ca nu doreste atata vorba, atatea povesti despre sentimente, el vrea sa stii ca te iubeste si ca acesta e cel mai important lucru.3.pai,sti cum sunt baietii, vroia sati atraga atentia si poate dorea sa incepeti o conversatie.in legatura cu "sarutul pe obraz", acesta a fost doar un simplu dar semnificativ gest, pentru a-i arata ca ii pasa si ca vrea o relatie mai serioasa.4.el nu a uitat sarutul, pentru ca pentru ei(baietii) conteaza toate momentele relatiei voastre si ei chiar o iau in serios.5.clar ca da.dorea sa stie felul in care saruti, pentru ca in viitor sa nu o dea in bara, cand e pe aproape sa va sarutati.6.pentru ca asa e firesc, lucruri ca acestea se intampla mereu.7.a dat like pentru ca din nou vrea sa arate ca ii pasa si ca nu a uitat de tine(in aceasta situatie nu a contat ce ai postat, poate ca nu l-a interesat in mod special, dar l-a interesat faptul ca tu l-ai postat, nu altcineva).Am analizat situatia relatiei voastre si daca nu te superi ti-as da un sfat:E un baiat special si nu ar trebui sa-l pierzi, caci nu gasesti multi ca el in ziua de azi.

| IubesteEa explică (pentru Andreeacordos):

Stiu,dar el mi-a zis demult ca nu ma place si au venit semnele astea si astazi mi-a dat like la ceva in timp ce eu plangeam ca nu ma baga inseama si cand am intrat pe mess el era si nu ma baga inseama dar cand e afara se uita dupa minelove struck ce sa mai cred?:S si stiu ca e special, dar daca ii spun ca il plac iarasi zice ca nu ma place nu vrea sa recunoasca. si il las sa creada asta dar vad ca de cand i-a zis prietena mea ca imi merge bine cu dragostea nu ma baga inseama ma rog el de ce si-a schimbat vocea cand a auzit ca imi merge bine?

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Incertitudine este in continuare si in mintea lui si in mintea ta, de aceea cand sunteti unul in prezenta altuia fiecare din voi va comportati diferit, ceea ce inseamna ca sentimentele voastre ( cel mai probabil specific varstei ) trec prin intensitati diferite.
Tu esti sigura de ce simti? daca da iti recomand sa faci tu primul pas si sa nu mai lasi lucrurile in impas. Nu mai lasa loc de interpretare nici din partea lui nici din a ta. Astfel daca tii la el du-te spune-i cam asa: tin la tine si mi-ar placea sa fim impreuna, nu imi place sa vorbim de saruturi si de vise ci mi-ar placea sa le avem impreuna. Tie? Prima reactie a lui va fi sa nu zica nimic asa ca sa nu te sperii, dar lasa-i vreo doua zile sa-ti ofere un raspuns concret.
Indiferent care va fi raspunsul acela sa-l accepti in consecinta. Da recunosc ca sunt si baieti timizi si din ce ai povestit, plus faptul ca nu vorbeste mult inseamna ca este introvertit si el stie ce se intampla in lumea mea. Sfatul meu este sa stie totusi de la tine ce vrei, el sa poata sa se deschida si sa cauti un moment in care sa fiti doar voi, adica creeaza o iesire cu prietenii ( care stii ca ar iesi ) dar la care sa nu ii suni si astfel sa zici imi pare rau ca restul nu au venit. Sa stati doar voi, cei timizi se deschid cand nu sunt in public, cand nu se simt priviti sau amenintati.
Succes

| tagg a răspuns:

Oricum e clar ca te place mult ...cred ca e important sa te apropii si tu de el... poti sa vorbesti cu el, mie mi s-a intamplat si nu stiam ce sa-i zic, dar la un moment dat am spus "ce faci?" si de acolo am deschis o intreaga discutie; uite, poti sa ii intrebi prietenii ce crede despre tine, daca vorbeste despre tine, si alte chestii! sper ca te-am ajutat cat de cat! Funda?

| GabyCooL a răspuns:

Fi atenta sper ca iti sunt de ajutor du-te din prima la el si ia-l foarte usor daca zici ca e timid ii zici ca ai observat toate gesturile lui si ca tie iti place extrem de mult de el si daca vrea o relatie cu tine si ii spui ca nu o sa dai in ziar asta ( o metafora ) si o sa o luati incet daca nu merge stai linistita ca mai zunt 10 dupa colt care te asteapta si stiu si eu poate sunt si eu printre ei.