| IubesteEa a întrebat:

Buna eu plac un baiat si faza e ca nu vorbeste cu mine mult adica imi spune ca sunt draguta, dar nu prea vorbeste cu mine adevarul e ca si el ma placea sau ma place nu stiu el a zis ca nu ma place, si i-am zis ca a renuntat si el a zis ca nu a renuntat 1.la ce anume? si luni, el e la liceu clasa a 11a eu sunt a 9a la diferite licee suntem, dar ne am cunoscut afara si eu inca il plac si faza e cand el ma place nici atunci nu ma baga inseama e mai timid dar el vorbeste cu altele normal si cu mine abia daca ma baga inseama am auzit ca baietii timizi cand nu le plac o fata vorbesc normal cu ea si cand place o fata o ignora asteptand ca ea sa faca pasul 2.asa e? si faza e ca eu luni i-am trimis mesaj ca m-am saturat sa zica ca nu ma place apoi ca a renuntat si el a zis bine am renuntat 3.de ce sa ma faca pe mine multumita? apoi la sfarsit a zis de ce cand iubesti o persoana trebuie sa o ranesti 4.adica? si de atunci nu m-a bagat inseama au trecut 3 zile si ieri era pe facebook si a iesit si dupa cand sa scriu la status ca s-a schimbat el a intrat si m-a bagat inseama si am vorbit despre liceu si altceva si el a zis ca la liceu sunt prieteni noi si iubiti noi si fac eu adica si face el ce nu ai gasit pe nimeni? 5. de ce m-a intrebat? si la sfarsit cand i-am zis pa a pus emoticonul de pupic 6.credeti ca ma mai place? mai demult acum vreo 3 luni cand i-am zis ca nu ma baga inseama ca ma ignora a inceput sa ma bage in fiecare zi inseama si vorbeam cu dulcegarii adica eu ii ziceam nebunaticule si el nebunatico pupiciuri imbratisari inimioare chestii din astea 7. ce credeti? apoi desi noi nu am fost impreuna deloc, prin iulie cand eram amandoi ne am plimbat eu am simteam prost asa si i-am zis sa ma ia in brate si m-a luat 8. de ce? apoi nu stiu cum a venit el a vrut sa ma pupe pe obraz m-a luat de barbie si nu stiu cum ne-am sarutat pe gura 9. e primul sarut o sa il uite? el nu a avut iubite deloc nu sa sarutat 10.o fi timid? si intr-o zi pe mess m-a intrebat cum imi place sa sarut ce baietii prefer 11.de ce? dau funda la cel mai serios raspuns fara misto scuzati-ma daca nu intelegeti mam grabit putin:*scuze si dau funda la cel\cea care a raspuns pe rand la intrebari 1, 2 multumesc!:d vreau sa imi raspundeti pe rand 1, 2 si sa raspunda si baietii:d asa si un prieten de al lui mi-a spus mie ca a vorbit cu el si i-a zis sa fie cu mine si a zis ca se mai gandeste 12.inseamna ca ma mai place?

2 răspunsuri:
| ClaraConstiantin a răspuns:

Pfff... esti chiar intr-o situatie neplacuta, dar este foarte posibil ca el sa te placa daca te-a imbratisat, te-a sarutat, pe mess iti scrie cu inimioare etc.Este foarte posibil sa fie timid asa ca ultima sansa este : fă tu primul pas! Adica... intreaba-l in fata : "MA PLACI? SINCER! NU GLUMESC, ESTE CHIAR CEVA SERIOS!" Stiu ca este dificil, dar trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa o spui! Multa bafta happy

| Scripi a răspuns:

Scuze ca n-am citit tot eseu am citit doar prima parte...si eu sunt timid...iar cu fetele care nu imi plac vorbesc destul de deschis.dar cand o fata imi place cand vorbesc cu ea ma inrosesc la fata si nu stiu parca mi aiurea sa vb cu ea deci eu cred ca el te place. fa tu primul pas ca nu o sa regreti. Bafta multa!