| anonim_4396 a întrebat:

Eu stau intr-un oras si ai mei in altul. In seara asta am ajuns acasa si trebuie sa stau o saptamana. Desi sunt cu cei dragi de care imi era dor am un sentiment de tristete si senzatia de durere in piept si simt ca nu ar trebui sa fiu aici. De fiecare data cand trebuie sa stau mai mult patesc asta, dar daca stau 2 sau 3 zile nu am nimic. Voi a-ti patit asta? Ce as putea face sa nu ma mai simt asa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa intelegi ca nu esti cu prieteni, unde poti pleca cand ai chef si poti chiar sa-i elimini din viata ta, familia ta, raamne legatura de sange si respect pe care trenuei sa ti-o impui, indiferent ca-ti convine sau nu.
Ma rog, banuiesc ca parintii tai nu sunt niste betivani ordinari sau jigodii sa te faca sa te simti in pricol, asa ca, nu vad de ce nu te-ai simtii bine in prezenta lor si nu ai avea stare.
Gandeste-te de 1000 de ori inainte de a face ceva ce vei regreta mai tarziu, cand nu ii vei mai avea in preajma.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este sindromul copilului razgaiat!
Nu ti se intampla de fapt nimic, doar frustrarea interioara isi face aparitia.
Dar daca tii cont de respectul pentru parinti si faptul ca le datorezi viata, si tot ce au facut ei pentru tine, te repliezi si incerci sa te bucuri de saptamana aia alaturi de familie, pentru ca vei avea timp dupa aceea, sa faci ce vrei de unul singur.

| NGheorghe a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu raspunzi de pe telefon?
-trebuiei sa fei si trebuiei aprintii
- Mi ți se intampla, doar obida isi fac eaparitia. tii cont de erespctul
Nu ma pot bucura, ce sa fac? Te repliezi si încerci sa te bucuri. Punct.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Buna! Sunt constienta de faptul ca ei mi-au dat viata si ca trebuie sa ii respect. Nu ma simt asa pentru ca vreau. Pur si simplu. De aceea am si pus acesta intrebare. Tin la ei enorm si voiam si voi vrea mereu sa ii vad, dar parca sunt tot timpul pe picior de plecare. Nu am stare deloc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa intelegi ca nu esti cu prieteni, unde poti pleca cand ai chef si poti chiar sa-i elimini din viata ta, familia ta, raamne legatura de sange si respect pe care trenuei sa ti-o impui, indiferent ca-ti convine sau nu.
Ma rog, banuiesc ca parintii tai nu sunt niste betivani ordinari sau jigodii sa te faca sa te simti in pricol, asa ca, nu vad de ce nu te-ai simtii bine in prezenta lor si nu ai avea stare.
Gandeste-te de 1000 de ori inainte de a face ceva ce vei regreta mai tarziu, cand nu ii vei mai avea in preajma.

| Freya1 a răspuns:

Se intampla frecvent atunci cand te obisnuiesti intr-un loc si pleci in altul fie si la cei dragi te simti oarecum incomod de parca nu ai mai face parte din lumea aia dar iti va trece.
Gandeste-te ca te intorci curand si ca acolo ai o mica vacanta in care te relaxezi incearca sa iesi sau sa te integrezi in grupul celorlalti...