| Mari44 a întrebat:

Bună, grup.
As dori sa întreb, vi se pare normala o relație în care partenerul se supara dacă nu îți petreci tot timpul cu el mai ales în week-end în condițiile în care mai ai și alte obligații? În week-end cică nu ai voie sa te întâlnești cu nici o prietena decât dacă îl iei și pe el. Cum pleci de lângă el spune ca îl apuca nervii. Eu una ma simt sufocata. Seamănă asta a dragoste?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, seamănă a control nu a dragoste

| ReddY25 a răspuns:

În nici un caz!

| siriusblack98 a răspuns:

Nah, asta e toxicitate iar pe masura ce timpul va trece, omul o sa devina din ce in ce mai rau si mai posesiv.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Si daca el ar pleca cu prietenii...cum te ai simti?
Daca l ai iubi cu adevarat nu ai simti nevoia sa iesi fara el, pur si simplu nu te ai simti bine.
Parerea mea ca nu ti ai gasit dragostea vietii tale si nici prietene prea bune nu ai.
Eu cred in libertate si nu as putea trai fara ea.
Dar acesta i farmecul Intr o relatie bazata pe iubire, cu toata libertatea sa nu ti doresti sa te dezlipești de partener.
Intr o relatie convențională, vorbim de alte chestiuni.
Cred ca odata angrenat intr - o relatie prietenii ar trebui a fie undeva mai jos pe lista de prioritati.
Zi frumoasa si sa - ti gasesti un partener pe care sa - l iubesti cu adevarat.
happy

| Mari44 explică (pentru ioana748):

As dori sa mai adaug ceva. Eu am doi copii din alta căsătorie și cu el doar am o relație deocamdată. Fetita cea mare nu îl suporta și datorita acestui fapt trebuie sa îmi petrec timp și cu copii.El spune ca să iau copii forțat la el sa petrecem week end ul împreună. Sustine ca eu sunt de vina ca nu ma impun.

| ioana748 a răspuns (pentru Mari44):

Scuza ma, discutia ia cu totul si cu totul alta Intorsatura.
Copiii pe primul plan.
Daca nu intelege ca celor mici le trebuie timp de adaptare si te presează, dorind sa fie prezent neapărat la intalnirea voastra, dansul greseste.
Domnul doreste sa forteze lucrurile si nu se poate face asa ceva cand vine vorba despre copii.
Va felicit ca puneți copiii pe primul plan. Sunteti mama inainte de orice.
Daca domnul nu intelege, luati o pauza de relatie, pana clarificati exact termenii in care puteti continua drumul impreuna, daca puteti continua.
Toate cele bune,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu seamănă a dragoste, ci mai degrabă a posesivitate și imaturitate.

| adryang78 a răspuns:

Este mult prea posesiv și este normal să te simți sufocată.

| EliLeli a răspuns:

Needy.