| MaryT a întrebat:

Ieri am spus despre prietena mea cea mai buna ca este o nenorocita (din cauza mai multor motive),iar ea a aflat.Ce ma fac? Eu i-am explicat,dar ea nu vrea sa asculte ce doream sa spun(mi-a furat iubitul,din cauza ei am fost pedepsita,ma înjura si da vina pe mine, etc).

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nici nu mai are rost sa vorbesti cu o persoana care ti-a facut atata rau. Daca mai are tupeul sa vina la tine sa-ti ceara socoteala pentru ce a zis atunci dovedeste-i ca acest termen i se potriveste exemplificandu-i ce a facut.

| ascovit a răspuns:

De ce o mai numesti prietena ta cea mai buna daca: ti-a furat iubitul, ai fost pedepsita din cauza ei, te injura (banuiesc ca nu in gluma), si da mereu vina pe tine? Chiar crezi ca merita sa iti bati capul aiurea cu asta? Sa iti ceri scuze si tot asa cand ei pare sa nu ii pese? Daca ea ti-a facut atatea si tu ai iertat-o, ar fi putut trece si ea la randul ei cu vederea.

| Mayar a răspuns:

Mai, nu fi si tu asa luda si spune la oricine chestii de genul. In al doilea rand, tu esti chiar dusa cu pluta?! "Prietena mea cea mai buna" - care e o tradatoare, o tarfa si o nesimtita?! Si, si tipul e, din moment ce te-a lasat pentru alta. Noh, si tu inca mai tratezi cu asemenea gunoaie?! Pfoai,,,,,,, ar trebui sa ii arati tu de ce esti in stare, nu sa fi proasta ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nenorocita", asta e o jignire patetica.
Poti sa gasesti ceva mai bun de atat.

| anonima0101 a răspuns:

Frate sau ma rog soro laughing. Daca ti-a facut toate acestea nu iti e prietena ci pur si simplu a profitat de prietenia voastra pentru a obtine ceea ce vrea adica te-a folosit * melodie dramatica pe fundal*. Nenorocita e putin spus, nu te umili in fata ei cerandu-ti scuze, ea e cea care ti-a gresit. Dar cel mai bine te indepartezi de ea incet, incet.