| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Prietena mea e intr-o depresie din cauza mai multor motive(notele mici la scoala, iubiti etc.), acea perioada din viata a adolescentei. Tot spune ca vrea sa se sinucida si zice ca e proasta si nu-i buna de nimic si cand ii spun ca nu e adevarat si ca nu trebuie sa se gandeasca la asta nu ma asculta. Da mereu vina pe maica-sa ca a nascut-o cand vorbeste cu mine la telefon. Va rog frumos nu aveti macar cea mai mica idee sau ceva acolo...Cum o pot ajuta?

1 răspuns:
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Du-o in cel mai frumos loc din oras (cv paduri liniste), iar ziua urmatoare du-o intr-un loc in care stii ca se va distra si dovedeste-i ca sunt lucruri amuzante frumoase si placute pentru care trebuie sa traiesti.