| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un coleg de munca. Cand ne-am cunoscut totul parea ok. Problema a inceput cand am aflat ca are nevasta. Il adaugasem pe retelele de socializare si mai mult ca sigur a aflat nevasta lui. In doua zile s-a schimbat radical era nervos mereu. Nu am mai vorbit luni intregi desi ne vedem zilnic. Acum cateva zile s-a bagat in seama cu mine intrebandu-ma daca cumva imi place alt coleg. I-am spus ca nu si intr-un final i-am marturisit ca imi place de el. Din ce am aflat de la acel baiat de care presupunea el ca imi place. Acel baiat a vorbit cu el si spune ca ii este teama ca nu cumva sa aiba probleme cu nevasta lui. Intrebarea mea este ce vrea de fapt acest baiat de la mine ca eu nu il inteleg. De placut imi place dar el ce vrea. Ca daca vroia doar sex presupun ca ii era usor sa faca propunerea si totul ramanea secret. Dar lui ii este frica sa nu afle nevasta. Ce sa afle? Sau este doar o scuza ca sa nu imi spuna in fata ca nu ii plac?

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Sfânta macaroane 'e bărbat insurat, ce naiba vrei de la el?
Își bate joc și de tine și de nevasa lui
Ti-o trage și te lasa 'tot la nevastă lui se întoarce
Ai si și tu putin demnitate 'cauta altul care nu e insurat si vrea lucruri seriose

| NLS a răspuns:

Destul de adevarat ce zice InquireWithin:
Sotia respectivului banuieste deja lucruri din viitor, INCA neintamplate. Pentru ca femeile au un al 8-lea simt, mai ales cele casatorite. Sau poate e el prea emotiv, timorat si usor de citit.
Asa ca daca nu vrei sa destrami o familie, bate la alta usa.
Acesta ar vrea ce ai zis tu, dar are si principii. Sau daca n-are, se teme de sotie.
Nu iti crea iluzii cum ca isi lasa familia pentru tine.

| SkyPilot a răspuns:

Sex vrea. Nu iesi usor dintr-o casatorie. Cine stie ce au de impartit si nu vrea sa piarda. Nu are incredere ca nu se afla, si are dreptate. Lucrurile astea se afla. Deja stie a treia persoana. Femeile de acolo de la munca vor sti daca nu stiu deja. Nici nu-ti imaginezi cat de repede se cu ce vestea.

| Florina038 a răspuns:

Nu cred că ar trebui să acționezi cu ceva în această situație. Renunță și nu îți face sperante false cu un om căsătorit. Asta niciodată nu aduce la bine.

| Anaaura a răspuns:

Din punctul.eu de vedere daca era fericit in casnicie nu reactiona asa. Decat sa stai intr-o casnicie defecta ma bine divortezi. Pentru ca de reparat nu prea mai ai ce. Si o viata alaturi de un om care efectiv nu te face sa te simti tu si te restrictioneaza aia nu e viata este iad.

| PupăzaDinTei a răspuns (pentru Anaaura):

Daca este iad de ce e acolo?