| Aldea_Ana_Maria_1992 a întrebat:

In clasa I am avut o fata colega si ne-am impritenit si dupa a trebuit sa plece in alt oras si dupa in Anglia.O am prietena pe facebook,dar nu stiu cum sa incep o conversatie cu ea acum trecem clasa a VII-a,insa eu sunt o fire mai rusinoasa si ea e opusul, si mi-e frica sau rusine daca nu-mi va raspunde. p uteti sa-mi dati si mie un inceput de conversatie?

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie rusine nu ai de ce si nu ai ce pierde.Incepe dialogul cam asa:Buna? Ce faci? Mai sti cine sunt? M-am gandit ca ar fi frumos sa reluam legatura si apoi totul vine de la sine.

5 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Ai putina incredere in tine.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Păi nu e atât de greu, gândeşte-te că nu ai nimic de pierdut.
Începi aşa: "Bună, ce mai faci?" iar apoi discuţia va decurge de la sine.
Succes!

| Lily8 a răspuns:

Incepe cu :
Buna. Astazi eu...si spune-i ceva despre tine ce ai facut etc. apoi intreab-o ce face.
Continua sa ii ceri sa ti recomande un film sa vezi sau niste muzica.

| Fluffy123 a răspuns:

Buna! Uite asa:

Buna! Ce mai faci? Cum iti petreci vacanta?

Cam asa... Funda?

| 2008 a răspuns:

Intreab-o pur si simplu ce mai face, cum e acolo, daca s-a acomodat greu... daca nu-ti raspunde asta e nu pune la suflet ai incercat