| IooMar a întrebat:

Buna!
Intr-o zi am surprins un coleg uitandu-se de mai multe ori la mine, si cand eu ma uitam la el, acesta isi lua privirea de la mine si lasa capul in jos. Pot spune ca il simpatizez. Ce credeti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| diditza23 a răspuns:

Doar intr-o zi l-ai surprins asa? sau si in alte zile? ca daca de mai multe ori l-ai vazut asa inseamna ca nu ii esti indiferenta si baga-te in vorba cu el big grin usor usor asa sa nu se sperie daca e prea timid

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un baiat se uita la orice fata pe care o vede.Bineanteles daca o place.Nu inseamna ca este mort dupa tine.Vezi cum se mai comporta pe viitor.Succes.

| ghinionistul112 a răspuns:

Eu spun ca dai semne ca-l placi si el acelasi lucru face cu tine, dar cand este prins, el isi retrage privirea ca nu cumva sa te raneasca privindu-te... Dar sigur este vorba despre o dragoste la prima vedere...

| IooMar explică (pentru ghinionistul112):

De ce crezi ca este o dragoste la prima vedere?

| ghinionistul112 a răspuns (pentru IooMar):

Pentru ca mesajele non-verbale vorbesc mai tare decat cuvintele si decat o mie de cuvinte

| IloveME a răspuns:

Si el te simpatizeaza! nu poate fi inca vorba de sentimente pentru ca intre voi inca nnu a fost nimic!
Daca il placi si tu, fa acelasi lucru! poate asa prinde curaj!

Răspuns utilizator avertizat
| alexutza071 a răspuns:

Buna,eu cred ca te place.succes!

| llljk a răspuns:

Bună happy

Ar fi minunat dacă ne-am putea da seama dacă ne place sau iubeşte cineva doar pentru că se uită insistent, dar din păcate nu e valabil acest mit.

Te place atunci cand îti demonstrează prin fapte acest lucru, îţi acordă atenţie ţie cel mai mult, se bagă în discuţie cu tine, îţi oferă mici cadouri, îţi zambeşte mereu.

O zi bună happy

| Melancolică a răspuns:

Te place, dar decât să-ţi faci speranţe aiurea întreabă-l ce simte pentru tine, vorbeşte deschis cu el pentru că nu ai ce să pierzi.
Baftă!

| NicoNicolletta a răspuns:

Am gresit de multe ori dar tu trebuie sa ii spui sa vorbiti sa ajungi ca si el sa te simpatizeze si dupa sa i-o spui

| accescrang a răspuns:

Te place, dar cred ca e timid.