| anonim_4396 a întrebat:

Bună.(întrebarea este pentru curiozitate).

Daca ați întra într-o relație cu un bărbat care are un copil(3ani) din alta căsătorie.

Un exemplu :Soția lui i-a lăsat lui copilul și a plecat cu altul, mai vine sa-l viziteze o data la câteva săptămâni, credeți ca copilul o sa ma judece ca i-am luat locul mamei? Ma refer ca când va creste mare credeți ma va judeca?!

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Depinde cum te vei comporta cu el. Daca il vei iubi ca pe propriul copil, cel mai probabil va vedea ca este nepotrivit ceea ce a facut mama lui naturala si te va aprecia ca l-ai crescut desi nu era al tau.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca mi-ar placea barbatu si chiar ne-am potrivi, da.

| AdelinaC a răspuns:

Te va judeca doar daca vei face diferente intre el si actualii sau viitorii tai copii naturali, daca il vei jigni, daca nu il vei accepta in viata ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, el copilul are nevoie de dragoste și îngrijire acum, iar dacă dta te porți ca o mamă va aprecia asta imediat, și mai târziu la fel

| Freya1 a răspuns:

Daca te comporti frumos cu copilul, discuti cu el, ii intri in gratii poate sa ajunga sa te iubeasca mai mult decat pe maicasa. Poate fix din contra cand ar fi mare ar blama-o pe mama lui biologica pentru ca la lasat si te-ar iubi pe tine ca l-ai crescut.

| Andreeush a răspuns:

Nu ar avea motive să facă asta deoarece mama sa la părăsit.
Părinții lui nu s-au despărțit din cauza ta.

| sofisis a răspuns:

Depinde strict de tine cum te va vedea copilul.

| Alexuţ02 a răspuns:

Orice copil o să te urască la început, adică mai sunt şi cazuri când unii sunt calzi şi înţeleg situaţia dar. el e supărat că părinţii lui se despart, e normal să-şi verse nervii pe tine, mai ales dacă e mic.

Depinde cum iei atitudine şi cum te înţelegi cu el, încearcă să-i demonstrezi că eşti ca o mamă naturală pentru el, chiar dacă n-o să iei niciodată locul mamei naturale.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Completare la raspunsul castigator e ca depinde si ce persoana o sa fie copilul, e adevarat ca educatia ajuta, dar nu poate sterge cu adevarat personalitatea cu, care te nasti, asa ca poate sa fie bun, rau, rautacios, suparacios, etc.

asa ca s-ar putea sa te judece oricum, dar, daca atunci cand ajunge sa fie adult, atunci s-ar putea sa isi dea seama

si parintii mei s-au despartit, eu am ramas cu maica-mea, iar tata s-a recasatorit, si am fost in vizite... niciodata maica-mea nu a acceptat noua nevasta, dar eu cand am crescut mare am constatat ca respectiva femeie e un om bun si care nu mi-a fact mie nimic rau si numai babacu' e de vina care era prea imatur si neserios cand s-a casatorit cu maica-mea si a facut un copil

| Eibisi a răspuns:

Depinde de gradul lui de inteligenta si cum vede el lucruril, nu ar trebui sa te judece pentru ca nu e vina ta. Incearca sa te bagi cu el in seama si cand se face mai mare sa ii explici.