| Domimicdomfdsfhh a întrebat:

Bună lume, oare de ce nu se mai poate face o relatie serioasa cu o fata?

Răspuns Apreciat de Editori
| BlackRose03 a răspuns:

Personal cand ma aflu intr-o relatie pun suflet.
Nu fac diferențe între bărbați si femei,pentru mine un partener este o persoana,o ființă vie cu constiinta proprie ce are nevoie de iubire si afectiune, precum orice alta creatura.
Dar sunt proasta si investesc prea mult intr-o relație chiar daca persoana respectiva nu merita.
As vrea sa pot spune ca ofer atât cat primesc, nici mai mult, nici mai putin, dar nu pot(din moment ce dau tot ce am).
Dar ma bucur ca nu sunt ca majoritatea fetelor (ce sunt interesate doar de fizic, bani si vad barbatii drept o jucarie sau o sursa de venit)si o relație are o oarecare valoare pentru mine.
E...frumos.
Se poate face o relație serioasa cu o fata,dar nu stii tu unde sa cauti.
Eu sunt o persoana foarte introvertita(pana ajungi sa ma cunosti) si nimeni nu ma observa.
Sunt mai multe ca mine ce nu isi doresc un bărbat doar pentru calități si bani,dar la rândul lor sunt mai retrase.
Deci poate fetele ce isi doresc relatii serioase nu ies prea mult in evidență(doar o parte,desigur).
In mod normal cei care stau cu "turma" devin la fel.
De asta majoritatea fetelor nu mai pun pret pe relatii.
Eu am crescut separat de "turma" (mereu izolată),nu am fost influentata in vreun fel (si ma bucur)deci am un alt mod de gândire.
Sunt o persoana foarte tacuta si plictisitoare, deci mai bine o fata materialistă care nu da doi bani pe tine, dar este o companie plăcută si iti poate satisface nevoile fara sa comenteze decat o fata antisociala, dar care pune pret pe relație(sigur, nu toate sunt astfel.Dar in mod normal cei care cresc împreună, respectiv copiii dintr-un colectiv au un mod de gandire asemănător.In schimb, daca esti izolat si retras, un ciudat, ajungi sa ai o alta perspectiva.Asta nu se aplica doar in cazul meu).
Nu inteleg totusi de ce băieții spun ca vor o relație serioasa si ca nu mai exista fete seriose daca se baga in seama doar cu cele foarte extrovertite si smek.
Ca pe alea retrase nimeni nu le baga-n seama.
Nu vor, sigur.
Pentru un bărbat conteaza mai mult ca persoana respectiva sa fie o companie plăcută, foarte sociabila, fitoasa, zambitoare (exagerat), care sa se îmbrace precum o c*rva si sa fie cool pentru a nu te face ras in preajma prietenilor decat sa fie...altfel,dar sa stie ce inseamna iubirea si valoarea acesteia.
Si nu ii condamn, pentru bărbați prima variantă este mai convenabilă.
Eu.am viata mea si nu imi pasa de alții.
Fiecare cu opinia si viata lui.
Daca cineva ma judecă pentru ca sunt fata si ma baga in aceeasi oala cu majoritatea pe baza acestui fapt n-am nimic impotriva,asta dovedeste nivelul la care se afla.
Sunt fericita astfel, cu sau fara un bărbat care sa-mi dea o valoare (ca pe aia eu mi-o fac).

| eugenl a răspuns:

Esti mica, dar din partea mea ai apreciere. Axeaza-te pe viitorul tau mai mult, dar daca pe drum vei gasi un baiat care iti place, si te place nu rata sansa de a avea o experienta.

| anonim_4396 a răspuns:

Mda, începusem să citesc cu interes, până am ajuns la ultimul paragraf... Ai stricat-o acolo total, asta e. Ai căzut singură in plasă. Ce treabă are generalizatul (pe bună dreptate) și cu tine personal? Sau cu altele ca tine? Oricum, până la ultimul paragraf am înțeles tot și sunt total de acord. Ai realizat singură că nu sunteți de găsit și la fel și cu mine...

| BlackRose03 a răspuns:

Stiu cum sunt femeile in general.
Nu am o problema daca le judeci vorbind la modul general.
Acel ultim paragraf avea legatura cu un utilizator cu care am avut o conversatie pe acest site acum mai mult timp si care a inceput sa ma jigneasca pentru ca sunt femeie.

"Daca cineva ma judecă pentru ca sunt fata si ma baga in aceeasi oala cu majoritatea pe baza acestui fapt n-am nimic impotriva, asta dovedeste nivelul la care se afla."

M-am exprimat gresit
Voiam sa spun ca o persoana care ii judecă pe TOTI in functie de s.ex sau naționalitate da dovada de ipocrizie.
Acel utilizator despre care am vorbit mai sus spunea ca se referea la majoritatea fetelor cand vorbea despre acestea, dar le-a jignit pe toate cu care se certase prin comentarii, acele jigniri constând in faptul ca sunt femei si ca toate sunt la fel.
Deci pentru el nu existau exceptii.
Si am cunoscut multi la fel.
Ma refeream la acele persoane care nu ma cunosc de mult timp si ma jignesc pe mine, nu pe majoritatea(ca de altele nu-mi pasa)pentru ca n-am p*nis.
Deci avea legatura cu mine personal, nu cu generalizatul.

| RAY a răspuns:

Sunt eu acel nesimtit macar sa stiu, maine de Dimineata ma duc la biserica sa ma spovedesc, sa i spun la Dumnezeu/iisus /sfantul duh ce pacate am mai facut, ca mai uit si eu

| BlackRose03 a răspuns:

Nu esti tu, n-am mai vorbit demult.
Intrebarea aceea a fost stearsă.

| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti genul care se aratã neinteresatã? Mai ales la inceput, esti constientã ca majoritatea baietilor o sa te creadã daca faci asa ceva laughing

| BlackRose03 a răspuns:

Asta e firea mea.
Cand eram mica am avut probleme mintale, eram anormală si din acest motiv ceilalti isi băteau joc de mine(aveam.ADHD...grav si inca ceva pe langa asta, luam medicamente)
Dupa clasa a 3-a ma saturasem sa fiu astfel, ma uram, deci m-am schimbat.
Am ajuns sa ma retrag in mine însămi si din momemt ce am fost mereu izolată nu stiu cum sa comunic cu ceilalți.
Am încercat si incerc sa schimb asta.

| anonim_4396 a răspuns:

Incearcã self-talk, pânã elimini toate lucrurile negative care le spui despre tine.

| BlackRose03 a răspuns:

Am încercat o data, a fost foarte jenant. laughing
Dar o voi mai face pana vor aparea rezultate, multumesc.

| anonim_4396 a răspuns:

Și totuși relații spui că ai avut, chiar și așa cum zici tu că ești (ziceai că pui suflet într-o relație, deci ai avut... ) Până la urmă cineva tot te-a băgat în seamă, așa proastă/e relație/i ce ai avut. Și ai cât, 18/19 ani? Păi stai să te apuce vreo 35 să nu te fi băgat nimeni în seamă și să se ia de tine că de ce nu ai avut pe nimeni până atunci. Acolo e problemă, când ești vreo 5 ani (sau după caz) deja trecut de 30 (vârsta "absolută") Atunci să vezi frustrare, cum te dai peste cap. Stai tu cuminte că încă ești bine, cel puțin infinit mai bine decât mine (adică decât zero absolut) Încă ai trecut prin câte ceva în viață și încă mai ai timp să treci prin multe.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant alea adventiste care se culca cu tine dupa nunta. Mi se pare ciudat ca si acum isi mentin traditia. Banii si averea din cauza aia nu poti sa stai linistit cu o tipa dupa aia te trezesti ca te-a inselat pentru 20 de lei laughing sau a duso cu audi in mall dupa niste chilotei.

| eugenl a răspuns:

Eu nu stiu cum sa-ti raspund. Sunt in aceeasi situatie ca tine. Ceea ce am descoperit cautand in interiorul meu este ca poate nu imi doresc asa mult sa fiu intr-o relatie. Imi doresc dar de fapt nu. Este destul de complicat. Datorita informatiei care ne bombardeaza simturile in fiecare zi ajungem sa fim nehotarati in legatura cu orice decizie luam, si asta e valabil si in cazul relatiilor. Gasesc scuze mereu ca ma opreste serviciul, ca ma opreste una, ca ma opreste alta, dar adevarul e ca mintea mea e singura care ma opreste si atata timp cat nu reusesc sa-mi controlez mintea nu o sa am izbanda si s-ar putea ca nici tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eugenl):

Asta se cheama obisnuinta, asa te-ai obisnuit, nu stii ce inseamna sa fii intr-o relatie si esti afectat de frica de schimbare. Si mai ales cand cu timpul ai inceput sa le vezi de fapt pentru ce sunt si iti dai seama cat de anticlimactic va fi cand de fapt ai intra intr-o relatie si ce putine beneficii ti-ar aduce, ca in afara de sex, care si ala cu timpul o sa ti-l dea cu portia, iti dai seama ca nu au nimic sa iti ofere, ca sunt perfide, plictisitoare si au numai cerinte. Pentru ele o relatie cu tine nu conteaza decat pentru statutul social pe care poti sa il oferi.

| RAY a răspuns:

In primul rand natura umana nu e monogama,desi a visa la a muri impreuna cu EA e impotriva naturi omului, o relatie serioasa? implica multe, crede-ma ca multi fugim de ea cu viteza lumini, spunem ca o vrem apoi cand vedem ce inseamna fugim de ea, pentru ca noi de fapt vrem SEX la orice ora iar femeile au alte vise cu noi, apoi noi ne indragostim ele dau de altul si tot asa, vezi de o cariera, loc de munca, traieste viata ca una ai

| Freya1 a răspuns:

Depinde si unde si pe cine cauti.
Trebuie sa iti iei o fata dupa tine cu care sa ai cate ceva in comun si care sa te accepte asa cum esti.Intr-o relatie trebuie facute compromisuri de ambele parti ca sa poata functiona.
Trebuie sa deschizi bine ochii ca poate ai pe langa tine persoana potrivita pe care tu din "aspirati prea inalte" sau "disperarea" de ati face o relatie neparat o ocolesti sau eviti.

| OldSoul a răspuns:

Pe scurt?
Pentru ca oricat ai incerca, nu poti multumi o femeie.

| Emma30555 a răspuns:

Relatii serioase sunt peste tot in jurul nostru.

| anamariarot a răspuns:

E drept că toți vedem viața prin prisma propriilor experiențe, în special prin prisma suferințelor pe care tindem să le supraevaluăm și să înclinăm balanța în favoarea lor, însă înainte de a pune altora etichete, înainte de a pretinde ceva din partea lor, ar fi bine să facem puțină introspecție, să ne autoevaluăm, să vedem dacă la rândul nostru putem oferi ceea ce pretindem de la ei, să vedem dacă nu cumva avem și noi o problemă sau, poate, așteptări nerealiste. Oare suntem noi perfecți și chiar nu ne vrea nimeni? happy
PS: nu vă simțiți lezați, că nu e destinat mesajul unei persoane anume, ci nouă, tuturor.

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca noi dam valoare lucrurilor fragile, usoare, etc. Iar acestea nu au consistenta.
De exemplu lumea vrea repede placera, nu le place compromisul.

Nu sunt in stare sa fie seriosi atunci cand se cunosc, se gandesc doar la sex, dar sufletul il ignora. Iar lucrurile astea cu timpul se destrama.

Lucrurile serioase, stabile, vin cand cunosti persoana in profunzime, si vezi ca iti ofera stabilitate in ciuda defectelor. Astea sunt oamenii grei, care pun sufletul la bataie.

Noi trebuie sa apreciem femeile cu greutate, nu alea usoare, pentru ca astea sunt schimbatoare ca vremea. Astea iti intra repede la inima, adica te cuceresc, iar lucrurile acestea mai mult produc anxietate si necazuri, pentru ca nu sunt stabile( o sa mai vorbesc eu pe tema asta).
Alea cu greutate sunt modeste, rezervate, discrete si stiu sa tina casa, dar noi nu le apreciem pe astea.
Deci pudoarea si compromisul, face ca lucrurile sa fie mai stabile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seba2013):

Tu nici sa ai grija de casã Nu poti? Si sa gatesti asa ca iti iei o femeie grasã, mai bine iei o menajerã si mergi la prostituate asa sau iti iei o pãpusã gounflabilã.
Decât sa am una pe cap si sa mai fie si grasã ma libsesc, dupã sa o mai tii si cu mâncare ca doar ii trebuie o grãmadã. Asa dracu iti iei un purcel macar mananci si slãninã de pe el, sufletul conteazã? Ha ha ma faci sa râd la ele nu existã asa ceva, te lasã cu nasul in soare si daca are 40 de ani si nu ii mai dai de mancare, am vazut multe cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca ele sunt mult mai narcisiste decat noi si se supraapreciaza din moment ce in decursul vietii primesc mult mai multa atentie din partea noastra decat noi din partea lor. Evident, in cele mai multe cazuri au un orgoliu de zece ori mai mare decat ele si pe noi nu ne vad decat ca niste "extra-optiuni", nu ca oameni. Pentru ele o relatie inseamna o afacere gen "ce am de castigat de aici". Daca le e a fu73, intra intr-o relatie scurta, sau isi fac prietenii cu avantaje, daca n-au o carpa-n c*r cauta unu' cu bani, s-a.m.d. Nu conteaza decat ce le iese lor la afacerea respectiva si atat. Considera-le niste roboti, niste "automata" fara constiinta care cauta doar sa-si obtina scopurile prin orice mijloace. Pentru ele totul este o arma si o vor folosi impotriva ta fara nici un regret. Ca e vorba de informatie, ca e vorba de aspectul lor fizic, ca e vorba de abilitatile de comunicare si aptitudini sociale, indiferent, ele nu au in cap decat sa fie ele fericite si noi sa le oferim ce au nevoie la momentul respectiv, evident fiindca li se cuvine. Ele vor tratate cu respect, fu7u73 bine doar cand au ele chef, gadilate, rasfatate, plimbate, ridicate in statutul social si tot asa. In secunda in care nu vad la tine ca le poti ridica statutul social, nu ai ce sa le oferi material de-a gata, nu le tratezi ca pe niste bibelouri si nu te lasi manipulat de ele dupa bunul lor plac, iti dau discard si altul la rand. Nu conteaza ca le iubesti, sau ca ai potential sau orice altceva. Tot ce conteaza pentru ele e ce le poti oferi aici si acum. Si intotdeauna cand vor fi intr-o relatie nu vor fi multumite cu ce au, intotdeauna vor dori mai mult, intotdeauna vor vedea ca gaina din curtea vecinului e mai grasa, deci se poate si la ele, indiferent de cine sunt ele si ce le poate capul. Pentru ele, tot ce exista li se cuvine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, in principiu totul se trage de la proasta stare a societatii in care am ajuns sa traim (in Romania cel putin) a saraciei si a informatiei, liber accesibila si usor manipulabila, informatie care ne creaza o iluzie distorsionata a realitatii si a asteptirilor noastre. Practic, nu stim pe ce lume traim si ce asteptari realiste sa avem de la viata. Suntem intr-o constanta goana dupa iluzii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, dar depinde unde cauti. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu contează unde cauți, depinde cine ești, ce ai de oferit în momentul ăsta și cum știi să te lauzi. Și în primul rând să nu dai doi bani pe ele, că atunci ești mâncat. Cum au simțit că vrei ceva de la ele, cum o să folosească acel ceva în scopurile lor, să te exploateze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai probleme. laughing

Si locurile in care cauti depind de cine esti si ce ai de oferit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oriunde cauți pretențiile vor fi peste ce merită de fapt, atât.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Generalizari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La modul general vorbeam, corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant cum "nu pot" se transformă în " nu se mai poate"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In momentul când starea generală asta dictează, mi se pare corect să vorbești la modul general. Mai bine caută niște statistici și vezi dacă am dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi place numele tău.Ți se potrivește.Mergea și "patetic", dar e bun și ăsta.
"Fiindca ele sunt mult mai narcisiste decat noi si se supraapreciaza din moment ce in decursul vietii primesc mult mai multa atentie din partea noastra decat noi din partea lor. Evident, in cele mai multe cazuri au un orgoliu de zece ori mai mare decat ele si pe noi nu ne vad decat ca niste "extra-optiuni", nu ca oameni. Pentru ele o relatie inseamna o afacere gen "ce am de castigat de aici". Daca le e a fu73, intra intr-o relatie scurta, sau isi fac prietenii cu avantaje, daca n-au o carpa-n c*r cauta unu' cu bani, s-a.m.d. Nu conteaza decat ce le iese lor la afacerea respectiva si atat. Considera-le niste roboti, niste "automata" fara constiinta care cauta doar sa-si obtina scopurile prin orice mijloace. Pentru ele totul este o arma si o vor folosi impotriva ta fara nici un regret".
Mda, mare dreptate mai ai.
Când vulpea n-ajunge la struguri, spune că sunt acrii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e patetic e cum vă place vouă să vă umflați orgoliile în baza neșansei altora și cum considerați voi că strugurii la care ați ajuns au fost plantați îngrijiți și culeși din munca voastră asiduă. Ce e și mai patetic e cum va simțiți bine când vedeți pe altul că nu a avut atât noroc în viață cât voi și încercați să-l călcați pe bătături. Exact ce spuneam și mai sus, voi considerați că vi se cuvine orice și ca să va hrăniți orgoliul sunteți dispuse la orice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt dispusă la orice.
Dar nu e un motiv să generalizezi.
Ne, în niciun caz nu e mai patetic.Patetic este că din cauza faptului că tu, din anumite motive(nu le știu, nu mă interesează) nu reușești să ai o relație și sfârșești mereu dezamăgit te consolezi cu gândul că nu e vina ta, că femeile sunt rele și doar se folosesc etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles, tu esti aici de fapt doar ca sa pari mai inteligenta decat toti, doar sa castigi un argument de fapt, atat cat sa te simti tu deasupra. De fapt ce spuneam si mai sus, narcisism si supraestimare de sine. Stiu ca nu te intereseaza datele problemei, stiu ca esti dispusa la orice, asta deriva din ce am spus mai sus si ai recunoscut, dar nu ai nici o legatura cu subiectul. E motiv sa generalizezi orice in momentul cand starea generala a situatiei respective e inclinata mai mult de jumatate spre partea dinspre care argumentezi, asa ca stai cuminte, motivul pentru care esti tu aici este penibil, patetic spre deosebire de motivul meu de a generaliza. Tu confunzi siguranta de sine si orgoliul prostesc cu a avea dreptate. Tu ai impresia ca a avea un talent sa prezinti lucrurile din punctul tau de vedere iti da automat si dreptate. Da, zic eu ca e mai penibil, patetic sa stai pe forumuri cautand subiecte prostesti de dezbatere cu care nu ai nici o legatura, doar ca sa ai unde sa iti antrenezi abilitatile in a castiga un argument. Spre deosebire de tine eu sunt aici din motive reale, nu sa-mi zgudui orgoliul in fata cuiva. Sunt aici sa citesc starea generala si poate sa imi rezolv o problema, poate intre timp sa mai si ajut pe cineva in limita in care ma duce capul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In concluzie mi se pare patetic sa te stii cu "saci'-n car" si sa stai colo sus in caruta si sa arunci cu cartofi in aia care nu au mai apucat sa ajunga la timp la taraba sa isi cumpere din diverse motive pe care de fapt nici nu te intereseaza. Eu as zice ca ar fi mai corect sa-ti vezi de sacii tai si sa te duci acasa sa-ti faci niste cartofi prajiti, altfel dai dovada ca nu prea ai ce face pe-acasa...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi cazul să-ți amintesc ca tu ești cel care mi-a comentat primul?
Nu te mai raporta la mine.Da, sunt narcisistă, orgolioasă și mă consider superioară față de o mare parte din oameni.Dar nu din cauza genului meu.Așa că nu mai generaliza pornind de la mine.
A, tu ești aici din motive reale.Eu sunt din motive imaginare.Are logică?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi cazul sa-ti dai seama ca ai raspuns cu o prostie la care am incercat sa te corectez?
"Genul tau" se inscrie in (mult) peste 50% din cazuri, deci generalizez si nu pornind de la tine - vezi posturile mele de mai sus de primul tau raspuns.
Nu motive imaginare, motive prostesti, patetice, jalnice - are logica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil ai toate scuzele si motivele din lume sa spui ceea ce spui si sa te comporti cum te comporti. Dar te intreb eu ceva pe tine asa de la hahaler la hahaler, crezi ca le atragi cu comportamentul asta? Tot te intrebi (presupun) ca de ce nu te vrea niciuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu caut sa atrag nimic ca nu am ce. Dar daca se intampla prin cine stie ce intamplare sa atrag ceva prin asa comportament, inseamna ca merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e una destul de masochista mental incat sa te vrea asa. Hai sa fim seriosi, nici una nu o sa isi bata capul sa vada daca e ceva mai mult la tine. In cel mai bun caz te ia de "sexist" si cam atat. Fetele cauta numai distractie si femeile cauta un hahaler la care sa se planga ele, nu care sa il asculte laughing. CUm o dai nu e bine de tine.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Distrus are dreptate. Asa fac multe fete, se cred superiaore si vor sa fie manipulatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu, corect și perfect adevărat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Nu e vina lor asa e natura feminina sa testeze si sa manipuleze, fac asta doar sa vada daca esti destul de barbat sa faci fatã. Sa nu le inghiti rahatul, trebuie sa le faci sa se simta ca si cum ar fi ultimele pe listã. Cel putin la astea narcisiste si manipulatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Așa,din toate tâmpeniile pe care le-a zis alege o idee cât de cât acceptabilă și spune-mi-o de parcă ar fi o dovadă incontestabilă.Și eu sunt aia manipulatoare...laughing
Multe nu e egal cu toate.Si "multe" ăsta e relativ. Ținând cont că amândoi vorbiți din experiență și că numărul de femei pe care îl cunoașteți e infim față de numărul total de femei de pe planetă,"multe" nu prea are ce căuta, nu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vezi ca toate sunt la fel,cel putin asa consideri tu,de ce mai vorbesti cu ele? asta naste complexe,frustrari si isi sacaie creieri,crede-ma ca stiu cum e,vorbesc din propie experienta,nu tin sa te contrazic, fete sincere, serioase poate ca exista /poate ca nu exista, experientele noastre nu pot afirma nimic ca sunt limitate ca perceptie, experientele personale nu sunt un studiu sau un adevar, manipulatori sunt si barbati, in fapt daca privim istoria observam ca barbati sunt raul pe pamant, femeile dau viata barbati isi duc copii la moarte =razboaie, in concluzie daca vezi ca nu ai noroc cu ele numai vorbi cu ele asta e

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu trăiești pe toată planeta? Bravo ție în cazul ăsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.De aia nu generalizez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu TOANTE sunt la fel, doar majoritatea.
De ce mai vorbesc cu ele? Ca să ma simt bine când le demonstrez că sunt proaste, perfide, manipulatoare, autosuficiente, narcisiste, etc. Îmi dă o mare satisfacție să le văd când rămân fără o replică valabilă, fără idei.
Nu trebuie să contrazici nimic la mine, fete sincere și serioase există, chiar am cunoscut. Atât că sunt deja luate și foarte puține. Alea care or mai fi libere nu le găsesc eu.
Experiențele noastre nu sunt limitate ca percepție, decât dacă ești puțin tut și ignorant, inept. Fiecare percepe cât poate. Oricum altceva ai vrut să zici cu asta, ai vrut să zici că avem un număr limitat de experiențe... Dacă te limitezi la experiența ta, clar că nu ai cum să tragi o concluzie. Problema e că experiența mea sau a ta corespunde cu experiențele multor altora - vezi logica aici?
Cât despre istorie cred că ai fost absent la materia asta așa-i?
Vezi că femeile au dărâmat imperii prin natura lor manipulatoare. Tu care crezi că e motivul in spatele fiecărei nenorociri din istorie? Îți spun eu, la bază, în gândirea noastră primitivă, totul pornește de la statutul social, de la putere, pentru control, bani, etc. Și toate astea pentru ce în final și la bază? Pentru femei. De la nivel micro la macro.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce să generalizezi, că tu nu susții nimic. Eu generalizez că am un punct de susținut...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu am unul.Și l-aș susține, dar, după cum vezi, pe tine lumea te laudă și la mine sar cu tâmpenii sexiste.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru DracuIa):

80% emoție? Habar n-ai.Eu sunt 100% emoție.Deloc gândire.De fapt, chiar acum mă duc să-mi tai venele.Asta dacă reușesc să țin cuțitul...îmi cam tremură mâna.Off, emoțiile astea afurisite...
Nu, nu sunt mai bune ca bărbații.Majoritatea sunt sensibili și idioți, indiferent de sex(eu sunt doar sensibilă, tu probabil că ilustrezi perfect cealaltă calitate).

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde e sarcasmul? Păi nu e.Ce, nu mă crezi că sunt sensibilă?laughing
Da, știam că ești.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am vrut sa spun de ce mai faci relati cu ele daca mereu esti dezamagit? nu neg ca nu ai mai multe experiente ca mine nici ca nu putem corela experientele mai multora, cei drept e si feminismul din ziua de azi plus acele asteptari irationale, ilogice, multe fete se vad ele ca obiecte sexuale, da au existat si femei care au daramat imperi e adevarat asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Care relații cu ele, dacă nu ești la curent, tocmai asta e și problema, că nu am avut de unde să îmi fac o relație, că n-am nici cu cine discuta, că în secunda unu îți întorc c*ursul că ești ciudat, că nu ești fun, că de ce nu ai fu7u7 nimic până acum... Ai înțeles problema? Nu ai avut viață socială până în prezent, nu ești candidat, ăsta-i singurul criteriu pe care se axează ele, să tragă concluzii înainte să apuci măcar să scoți un kkat pe gură, să apuci să ai o conversație și să-ți dea discard.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai baut alccol de dimineata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Tu ai impresia ca a avea un talent sa prezinti lucrurile din punctul tau de vedere iti da automat si dreptate.''

Eu cred ca tu iti vezi defectele in altii, in oglinda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred că nu ai înțeles ce ți-am răspuns tu... Nu contează, nici nu sunt curios ce ai fi înțeles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia zii, te ascult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"multe" nu prea are ce căuta, nu?
Ori unde se gaseste una cea mai narisistã dintre toate iar când are pe cineva, celelale formeazã o turmã, incearcã sa lupte probabil doar din invidie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca fata nu-i serioasa sau unul dintre ei))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil pentru ca pana acum nu ai intalnit persoana potrivita si de aceea ai parerea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca toate cautã baieti preselectivi adicã care au mai multe femei in viata lor, nu doar pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar a aparut Natasha, mai furioasa si mai iute ca totdeauna laughing
Vito, orice ati face, si sa deveniti feministe, sau feminazzi, cum era (?) numai sa nu fiti femei/fete de treaba. Cu cine sa vorbesti proasta secolului 1 minut daca cu voi nu se poate vorbi? Daca voi faceti greturi din secunda doi si nu va convine nimic? Va uitati la om de parca tocmai v-a facut un pret la p1zd@ si dupa aia mai cere si discount? De parca v-a bagat mana in poseta? Daca pentru voi conteaza cate alte p1zd3 proaste au mai trecut prin pul@ mea sau nu? Prostia e la maxim, e jale cu "J" mare de la japite bha!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa... inca un caz, asta cel mai recent, n-are o saptamana. Sta perete-n perete, usa-n usa cu mine, ne lovim unul de altul. Nu stie sa bage omul in seama cand ii raspunde frumos, cand ii aduce flori, cand ii zambeste, sau chestii de genu asta, dar are in cap sa-si puna silicoane ca nu o baga-n seama aia cu R8 care o aduc acasa, cu Seria numai stiu care de la BMW si pul@ mea... Cred ca a schimbat vreo doi sau trei chiar, numai de cand stau eu aici cu ei in casa. Deci, logica de p1zd3 cochete si care se supraestimeaza, care cred ca sunt printese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca toti baietii devin piz*dificati si cautã ei relatii, in loc sa le lase pe fete sã facã asta.
Asa ca fetele nu au nimic altceva mai bun de fãcut decâ sa isi facã ele testicule imaginare, adicã sa fie masculine. Nu se poate cu doua **izde intr-o relatie, asa ca fetele devin masculinizate si baietii pizdificati. Rezultatul este tineretul in ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru DracuIa):

Nu ai nimic de gasit ceva serios la una, ele gândesc mai mult cu pasarica, unde le duce vremea acolo merg, sunt mai ceva ca animalele se si iau dupã simturi. Dacã le spune cineva unde sã meargã si le pastreazã cu reguli nici ele nu stiu unde ajung.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că nu ești departe să îți sară câteva in cap acum, o sa te pună în aceeași oală cu mine și cu restul de misogini!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu cum se face că tot timpul am crezut la fel, tot timpul mi-a fost greață de cât de lingăi sunt majoritatea dintre noi și cum acționează ca niște p1zd3 când văd o bucată de c*r. Problema e că asta funcționează la ele și că marea majoritate așa suntem sau ajungem să fim, lingăi, că altfel turma se duce înainte... Eu cel puțin am rămas pe alături. Mă rog, din mai multe motive, nu numai că nu am vrut să intru în relație cu vreuna că mă simțeam singur, sau cu vreo panaramă, numai să am și eu ce fu73, sau să le ling in ureche și să le mint fals că de altceva ele nu înțeleg. Au mai fost și alte motive. Indiferent, eu ca eu, dar mai sunt sute ca mine, poate mii. Dar ele preferă doar ceea ce înțeleg, ceva prea complicat le dă cu virgulă, se plictisesc repede mimozele... Pe ele nu le interesează decât ce văd la prima vedere și ce le iese din afacerea respectivă la momentul când simt ele nevoia. Și evident, în totdeauna se găsește câte un lingău să le dea ce vor, fiindcă ele prin natura lor întotdeauna au fraieri care le dau importanță in jurul lor. Întotdeauna îi țin acolo pentru când vor avea ele chef de ce ar avea la un anumit moment, fie că e vorba de o relație, de un prost care să le asculte, de s3x, de o relație de lungă durată după ce s-au distrat ele destul în viață, etc. Pentru ele întotdeauna sunt opțiuni, fiindcă noi am ajuns o nație de p1zd3 care le dăm toată atenția și așteptăm după ele, o nație, un gen de lingăi superficiali.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum se face ca toti avem probleme si ne dezgustã femeile din generatia noastrã sau mai mici, eu nu spun asata de toate femeile cunosc mai mari decât mine se 25-35 de ani care nu se asteapta sa fiu lingãu, nici relatii, absolut nimic nu asteapta sa le ofer, la fel cum o fac cele de 14-22 de ani, in generatia asta ce fite au majoritatea in cap imi vine sa le folosesc pe post de WC.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

De unde ti-a venit ideea asta stupida? Este posibil ca tu sa fi dat peste niste persoane nepotrivite. Sunt fete cae doresc sa aiba o relatie seriosa insa ele dau peste baieti cu un caracter tampit sau peste baieti inculti si badarani. Nu incerca sa generalizezi pentru ca nu o sa ajungi foarte departe. Incearca sa intelegi ca barbatii si femeile sunt creaturi diferite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Fete care vor o relație serioasă... laughing Cu cine? Îți spun eu cu cine, cu ăia care nu le sunt accesibili, ăia deja realizați și eventual și luați de alta laughing
Dau peste bădărani? Nu "dau peste ei", și-i aleg cu bună știință laughing
De ce să nu generalizeze când statistic așa stă situația generală, începi și tu acum? Comic. Comic dar trist.

| gabriielaaa a răspuns:

Prteu ca au devenit ca baieti cati mai multi cat mai bine cauta expereta si tu cred ca doar fete din astea ai gasit cauta la tara inca sunt fete ce vor sa se marite

| Harley18 a răspuns:

Pentru ca lumea e rea, trebuie sa cauti pana gasesti o persoana compatibila pentru tine si sa te accepte asa cum esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Harley18):

"si sa te accepte asa cum esti" Adevarul se graii.

| Harley18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact!winking

| GKev a răspuns:

Daca iti iei toate stoarfele normal. Depinde de fata, de educatie si de felul ei de a fi nu toate sunt la fel.