| GA a întrebat:

ma numesc Alexandra si am 20 de ani iar de 2 saptamani am o relatie cu un baiat cu 8 ani mai mare si am inceput sa avem sentimente amandoi unul fata de celalalt... Problema este ca eu am facut o greseala si nu stiu cum sa il readuc langa mine crying va rog ajutati.ma!

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne spui nimic despre tine, despre el sau despre greseala. Dar ne intrebi ce ar trebui sa faci...

Fa niste cartofi prajiti si uita-te la un film, asta ar fi sfatul meu, in situatia de fata!

| GA explică (pentru anonim_4396):

Imi este greau sa scriu tot pe public deoarece el are si un baietel din fosta relatie si chestia este ca noi nu prea putem sa ne afisam impreuna pentru ca acea tipa il ameninta ca nu o sa isi mai vada baiatul niciodata sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa-ti construiesti fericirea pe nenorocirea alteia? frumoasa temelie ti-ai ales pentru fericirea ta.dar no sa tina.e slaba si doare.asta se plateste.iar copii nevinovati sufera.

| pufuletziii a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el! Iti ceri scuze, faci tot ceea ce poti ca sa te ierte. Ii demostrezi ca tu chiar il iubesti pe el, si, pana la urma toata lumea greseste, e normal, si toti meritam a doua sansa! O sa fie decizia lui daca poate sa te ierte sau nu, dar daca chiar il iubesti trebuie sa faci tot ceea ce poti ca sa il aduci langa tine din nou, orice sacrificiu!
Bafta! :*

| GA explică (pentru pufuletziii):

Multumesc Mult de tot! kiss

| pufuletziii a răspuns (pentru GA):

Oricand happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Pai cere-ti scuze, desi cred ca la varsta lui intelege preabine ce s-a intamplat, si poate a decis sa-si caute o caprioara mai matura si mai putin curioasa. Una care deja s-a saturat de "greseli" de genul asta.

| RedDeath a răspuns:

Daca spui care e greseala, poate reusesc sa te ajut, asa, habar nu am! Nu iti pot da un sfat general care sa se aplice la toate greselile posibile si imposibile. Daca vrei ajutor, atunci ajuta si tu pe cine vede raspunsul, pentru a putea pricepe despre ce e vorba!

| GA explică (pentru RedDeath):

Intr.o seara am fost la el iar apoi la sunt un prieren comun sa iasa afara si noi daca nu putem perioada asta sa ne afisam am iesit p rand chestia este ca acel prieten al lui m.a sarutat cu forta de fata cu el si el crede ca eu am vrut dar chestia e ca m-a luat prin surprindere si am ramas pe loc iar apoi am incercat sa ii explic dar fiind nervos nu a vrut sa ma asculte sad

| RedDeath a răspuns (pentru GA):

Atunci ii lud, lasa-l in pace daca e asa batut in cap. Spune-i ca te-a sarutat cu forta, si ca, daca nu e in stare sa se poarte ca un barbat si sa isi apere iubita, tie nu iti trebuie fete! Nesimtitul!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Daca crezi ca nu aveti cum sa rezolvati aceasta problema, cred ca ar trebui sa renunti la aceasta relatie. Stiu ca este greu, dar mai bine mai repede decat mai tarziu, deoarece se acumuleaza tot mai multa suferinta, fiindca cu timpul vei tine tot mai mult le el. Totusi ai 20 de ani si cat de repede iti vei dori o familie. Crezi ca poti construi ceva, daca va tot ascundeti?

| Sidonia07 a răspuns:

D a trebuie sa.ti ceri scuze sa.l aduci inapoi, sa ii demonstrezi ca il iubesti...etc.N u trebuie sa cersesti iubire, stie ca.l iubesti si ca ai gresit. dar Trebuie sa aleaga intre tine si copil.

| GA explică (pentru Sidonia07):

Nu vreau sa aleaga intre mine si copil pentru ca nu am dreptul sa ii cer asta doar ca vreau sa fiu langa el si la bine si la rau si el langa mine la fel... sad

| Sidonia07 a răspuns (pentru GA):

Nu pot sa.ti dau un sfat! dar mie una, nu.mi place sa ma leg la cap fara sa ma doara, pana la urma e alegerea ta!

| katalina2 a răspuns:

Alexandra,nu stiu daca e bun sfatul meu, sau mai mult o sa te incurce, sau risc sa nu il bag in seama, dar eu ma simt datoare sa iti spun asta, pentru ca esti om si poate ca vreodata o sa te ajute. Am fost in situatia ta, aveam un prieten cu 8 ani mai mare, la inceput a fost totul ok insa cu timpul lucrurile s-au complicat pentru ca vrand nevrand imbatranim, iar gandirea lui la +30 nu va fi aceeasi ca la 28 si va fi total diferita de a ta. Il iubeam maxim insa am zis ca nu are rost sa imi distrug viata, chiar daca nu ne certam des, simteam ca o sa ajung batrana la 25 de ani.L-am parasit, l-am iubit inca 1 an de zile, si Dumnezeu mi-a dat un baiat, cu doar 2 ani mai mare decat mine, care era exact ca fostul in tinerete.Deci,copie fidela,comportament, fizic,tot.
Poate ca ti se pare penibila povestea mea, insa iti zic ca asa a fost...Mi-as dori sa ai si tu norocul acesta al meu daca ar fi sa nu te mai impaci cu el.
Insa daca consideri ca vrei sa ramai tot la el, ca si cale de impacare, (nu stiu ce greseala ai facut), zic sa astepti asa un pic in tacere, sa vezi daca el vine la tine.Mie daca imi greseste cineva la care tin maxim, si daca a facut o greseala grava, dupa max 2 3 zile tot eu ma duc la el.
Bafta!