| simulare a întrebat:

ma puteti ajuta cu niste sfaturi? M-am inscris la dansuri si pe fete le-a pus sa aleaga partener. Bun, m-a ales o fata pe mine si e o fata destul de draguta. Imi place putin de ea, cum credeti ca as putea sa ii dau semne ca imi place de ea? Nu vreau raspunsuri gen : Spune-i direct "Te plac". Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai simplu dar si sigur mod de ai da de inteles ca o placi este aceea de a o calca pe picior in timpul dansului conform traditiei. "Tradiția spune că cel care va reuși în biserică să- l calce primul pe picior pe partener în timpul dansului lui Isaia din jurul mesei, va deveni liderul/"cocosul" familiei." Asta daca esti mut si nu-i poti spune pur si simplu : te plac si din acest motiv as fi fericit daca ai dori si tu sa devenim un cuplu. Scurt clar si concis. Succes!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-i un buchet de flori.

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca este frumoasa si chiar inteligenta.

| Laura78 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa va cunoasteti si sa te apropii usor de ea, iar daca va fi cazul va fi ceva mai mult. Si nu o brusca, nu se stie daca te place sau nu.