| anducu a întrebat:

Buna!happy

prietena mea cea mai buna mi-a spus ca s-ar putea sa plece in germania cu mama ei, sora si tatal vitreg.

A zis cae posibil. eu. nu m-am abtinut, am inceput sa plang. a inceput sa ma calmeza"andra, e posibil sa nu ple". nu mi-a putut explica multe.

noi, cu o zi inainte ne gandisem sa mergem la acelasi liceau, la acelasi profil. toate planurile noastre se pot duce...

nu pot trece peste situatia astasad

ea trebuia sa mai plece odata in spania, dar nu a plecat.

acum daca >pleacacrying.

ce fac? ce ii zic?

cum trec peste situatie?crying

am uitat sa mentionez ca pana acum noi ne certam des, am avut o perioada cand terminasem tot, dar ne-am apropiat din nou...si acum s-a intamplat astasad

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi nu ai ce face trebuie să accepţi aşa cum e poate până la urmă nu pleacă, dar nu depinde de ea, depinde de familia ei mai mult şi îţi dai seama că nu are ce face. Acceptă aşa cum e, puteţi comunica şi de acolo şi să fiţi la fel de apropiate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea e mica.este telefonie mobila ai calculator, astea curteaza distantele si lipsa banilor.deci nu v ad nici un impediment.va puteti vedea de drumul lui /ei fiecare, si sa ramaneti prieteni/prietene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca ti foarte mult la ea, dar chiar si asa e trebuie sa stea unde ii este ei mai bine. Daca in strainatate ii va fi bine acolo va merge.Nu cred ca poti face ceva sa impiedici acest lucru pentru ca iti faci si tie rau dar si ei.In cel mai rau caz tineti legatura pana se linistesc lucrurile si faceti o alegere buna.mult succes. Elena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dadeati la acelasi liceu, profil si mai cadeati si amandoua in clasa, apareau divergentele din ce in ce mai des. Poate este mai bine ca s-a intamplat acest lucru, pentru a va mentine prietenia. Bine, acum se va cunoaste daca este sau nu o prietenie adevarata.
Stai linistita, cu sau fara ea in tara, iti faceai alte prietene si peste cativa ani probabil o uitai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu fac handbal si prietena mea cea mai buna la fel,suntem in aceias clasa,colege de banca si toata ziua suntem impreunalove struck 2 ani de zile am fost prietena cu ea,dar acuma o luna am aflat ca a primit o oferta cu handbalu sad mdah e naspa pentru ca va pleca de langa mine ,dar acolo ii va fi mai bine acolo poate sa aiba o cariera in ceea ce isi doreste ea si ne'am promis una la alta ca nici macar o mie de km nu o sa distruga cea ce e inter mine si ea. Stii si tu vb aia ce nu te omara te face mai puternica.deci daca plecarea ei nu va omara prietenia voastra cu sigurantza o va face mai puternicabig grin. Accepta realitatea indiferent cum e ea poate e buna alegerea poate nu in viata daca nu riscam inseamna ca nu am trait'obig grin.
Deci prin urmare nu are rost sa plangi si mai ales ca ink nu sti daca pleaca sau nu ,profita de timpu cat mai stai cu ea amintirile iti hranesc ranilebig hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu fac handbal si prietena mea cea mai buna la fel, suntem in aceias clasa, colege de banca si toata ziua suntem impreunalove struck 2 ani de zile am fost prietena cu ea, dar acum o luna am aflat ca a primit o oferta cu handbalu sad mdah e naspa pentru ca va pleca de langa mine, dar acolo ii va fi mai bine acolo poate sa aiba o cariera in ceea ce isi doreste ea si ne'am promis una la alta ca nici macar o mie de km nu o sa distruga cea ce e inter mine si ea. Stii si tu vb aia ce nu te omara te face mai puternica.deci daca plecarea ei nu va omara prietenia voastra cu sigurantza o va face mai puternicabig grin. Accepta realitatea indiferent cum e ea poate e buna alegerea poate nu in viata daca nu riscam inseamna ca nu am trait'obig grin.
Deci prin urmare nu are rost sa plangi si mai ales ca ink nu sti daca pleaca sau nu, profita de timpu cat mai stai cu ea amintirile iti hranesc ranilebig hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine de voi mie mai plecat sora 2 zile dar zici ca e un seculcrying