| anncutsa a întrebat:

TPU! ( ofer fundita si voturi ).
P. S: Sunt in Germania cu mama si tatal meu vitreg.
Intr-o zi am vorbit cu un baiat pe messenger din orasul meu, il cunosc. Vorbim zilnic si imi este foarte dor de el, si lui de mine, suntem impreuna si ne intelegem perfect!
Am vorbit cu mama intr-o zi si a spus ca s-ar putea sa mergem de sarbatori acasa dar nu este convinsa, pentru ca nu are concediu` prea mult. As vrea sa ajung anul acesta in Romania, sa-l vad si pe prietenul meu, tatal meu si sora mea. dar singura nu pot pentru ca nu sunt inca majora. sad
Aveti o idee, cum as putea s-o conving pe mama sa mergem? eventual ce as putea face? ar fi mai bine sa las baiatul doar pentru distanta asta atat de mare? Sufar si plang foarte mult. sad
Ajutati-ma, va rog cu o idee sau un sfat!
Multumesc, TPU!

Răspuns Câştigător
| Intelligence a răspuns:

Tra sa asculti inca de mama ta.nu poti zbura asa usor din Germania in Romania.
pai eu zic ca daca e serioasa relatia si puternik nu ai de ce sa rneunti la ea. poate de Sarbatori vii in Romania si il vezi.pana atunci daca va tine.rezista.asta e. nu` ai ce face. Nu estisingura in situatia asta`.
E?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asteapta pana ce devi majora si o sa iei singura deciziile...mult succes

| SnitiCuTrademark a răspuns:

Parintii tai sunt divortati, din cate am inteles...Ai putea sa o rogi pe mama ta sa te lase sa te muti la tatal tau natural. Sau macar sa te lase cateva saptamani acolo.
Daca mama ta refuza, vorbeste cu tatal tau vitreg sau chiar cu cel natural, poate o convinge vreunul din ei.
Insa in caz ca 'Nu'-ul mamei tale este foarte hotarat ai putea sa pastrezi relatia cu baiatul pana cand incepe sa se deterioreze, cel mai probabil din cauza ca e la distanta, si el vrea sa se desparta de tine, lasa-l...astfel, ii vei dovedi ca tu chiar tii la el si -posibil- ai salva relatia. happy
Mult noroc, am o presimtire ca o sa ai nevoie. >big grin

| Aimkiller a răspuns:

Nu o sa ii frangi inima daca il lasi crede-ma am patit-o eu spun sa vordesti cu mama ta se fac niste harti la ambasada romaneasca din Germania si de mama si de tatal tau care spun ca sunt de acord ca u sa pleci cu compania de zbor bla bla bla si la aeroport cere un insotitor ala o sa coste vreo 40 euro din propria experientawinking

| anncutsa explică:

@mona : da, asa este. dar cu el ce-as putea face? ar trebui sa ma astepte pana atunci? sad. oricum anul viitor ( la vara ) merg in Romania. dar mai este mult pana atunci crying.
mersi de raspuns! mai astept si altele :*.