| Lovemeifyoudare44 a întrebat:

Recent am fost intr-o excursie si am stat o noapte in camera cu prietenul meu (parintii mei nu stiu ca am prieten) si nu s-a intamplat nimic, am dormit in paturi diferite, dar parintii mei stiau ca am stat cu o prietena. Cand au aflat ca am stat o noapte cu un baiat s-au suparat foarte tare pe mine si mi-au spus ca i-am dezamagit pentru ultima oara si ca si-au pierdut total increderea in mine. Ce sa fac ca sa le recastig increderea? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Este normal sa se supere pe tine:o data i-ai mintit, apoi intentia de a dormi cu acel baiat, conteaza mai mult decat ca nu ai facut nimic! Faptul este consumat, dar schimba atitudinea prin a vorbi deschis si sincer cu ei, orice problema.In timp te vor ierta ...pentru ca asa sunt parintii!

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Singurul lucru care trebuie facut este sa fii sincera si sa le spui cu lux de amanunte adevarul. Parintii, sa nu uitam ca si ei au fost tineri intamplator au o anumita experienta in viata si te vor intelege.

| enamel a răspuns:

Explică'le cu calm că nu s-a întamplat nimic. Întreabă'i dacă atunci cand au fost tineri nu s'au distrat şi ei. După cateva zile le va trece şi lor supararea.Am paţit si eu o dată tot ceva de genul, numai că era puţin mai grav, ei m'au văzut cum eram in cameră cu un tip într'o excursie, dar după o saptamană le'a trecut...

| problematic a răspuns:

O sa le treaca. Mai lasa-i ceva vreme si o sa treaca de la sine supararea. Incearca totusi sa le spui ca n-ai facut nimic cu baiatul ala si cu asta basta. Daca nu te asculta. zi-le ca nu-ti racesti gura de pomana. Si vor intelege intr-un final.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat de prost a fost? lasa-l si cautati un barbat, care stie de ce mergi cu el in excursie si te culci in aceeasi camera. mi-e mila de tine, cum ai stat tu toata noaptea si ai asteptat.chestia cu increderea, nu stiu ce sa zic? de ce ai vrea sa o recastigi? ce voiau sa faci cerere pentru un f... i? sa fim seriosi.