| Radoiu a întrebat:

Sa incep...
Am o relatie de aproape un an.
Fostul meu iubit pana acum a fost plecat din tara ..acum de o luna-2 a venit ..cand l-am vazut am avut asa un sentiment ca inca nu l-am uitat ..ca mai tin la el.
Intr-un final am facut rost de numarul lui ..si in timpul Craciunului l-am sunat si voiam sa ne impacam.dar tot ma respingea ca nu e bine ce fac. dupa nu l-am mai cautat. dupa o saptamana si ceva ..ma suna si cand am vazut eram asa bucuroasa❤ iar dupa iar nu am mai vb.
Dupa ceva timp ..ma sunat intr-o noapte la ora 1 ..si mi-a zis ca inca nu m-a uitat ..ca vrea sa ne vedem ..ne-am vazut.iar dupa ce am vb mai multe ..am plecat
. seara cand l-am sunat."ce faci" si imi spune el "sunt cu bby", cand am auzit imi venea asa sa plang ..pt ca ma vazusem cu el si mna crying.
Dupa iar nu l-am mai cautat ..si tot el m-a sunat intr-o seara ca vrea sa ne vedem ..si mna..ne-am vazut iar.iar eu i-am zis tot ce am simtit ..si eram suparata ..imi venea sa plang ..si mi-a zis "nu fi bleaga ..eu tin la tine, te iubesc" ..am ramas fff fericita ❤ am stat amandoi ..ne-am sarutat :3
Apoi mi-a zis sa-l sun. l-am sunat si l-am intrebat ..ne mai vedem si mi-a zis ca nu stie ..ca e vremea urata.iar eu i-am zis nu stiu de ce mai spui ca tii la mine ..si face el eu asta simt. daca vrei ma crezi daca nu e problema ta ..si mi-a zis sa-l sun maine.crying
"iubitul " meu inca nu stie.dar ne-am cerat.
Am ramas asa intr-un fel.
De ce ma mai cauta?
Oare chiar tine la mine sau vrea sa-si bata joc?
De ce e indiferent la telefon?
In 2 saptamani va pleca iar si va veni in Decembrie ..si as vrea sa vb cu el.
Maine cand il sun nu stiu ce sa il intreb ..sa ii spun.ce simte.ce vrea.crying
Va rog sa ma ajutati cu un sfat! ❤

Răspuns Câştigător
| ribak a răspuns:

Tu chiar nu ti-ai dat seama ca nu ii pasa deloc de tine?
Nu are rost sa te mai gandesti la el, ca oricum pleaca. Si chiar daca nu pleaca, de la tine e deja plecat happy
Omul este indiferent cu tine si tu esti indragostita de el.
Lucrurile sunt simple: trebuie sa il uiti. Nu e usor dar trebuie sa o faci. Trebuie sa te valorifici pe tine si sa iti dai seama ca nu esti orice fata.
Trebuie sa iti umpli viata cu activitati, sa iesi cu prieteni, si sa faci alte lucruri care iti plac. In felul asta o sa iti fie mai usor. Acum, daca vrei sa stai toata ziua in casa, izolata, gandindu-te la Printul Din Persia, e alegerea ta. happy
Gaseste-ti pe altcineva.
Sper ca o sa iei in considerare ce ti-am zis.
Bafta! happy

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Deci prostie mai mare ma jur ca nu am auzit: deci tu esti cu un fraier de un an. De o luna il suni pe fostul si te rogi de el dar el are gagica si CLAR o prefera pe ea in detrimentul tau si cu tine se vede cand are aia probabil alta treaba. Pe langa toate astea...fostul pleaca si mai vine la sfantu' asteapta laughing))
Penibil. Sunt de acord cu TheLoveDoctor ...actualul clar nu are ce sa caute in peisaj. Nu faci altceva decat sa te joci cu el aiurea.
Intentiile fostului la adresa ta sunt ori strict sexuale, ori nule, doar de amuzament si timp petrecut.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ce misto ar fi sa il lasi pe actualul si sa fii cu fostul tau si sa il vezi numai peste 11 lun isi sa ramai cu buza umflata, of, of. love. Orice s-ar intampla actualul trebuie sa dispara, nu il folosi! Nu e o roata de rezerva iar legat de fostul tau, normal ca exista o atractie din moment ce te suna si cere sa va vedeti, si atractie din partea ta ca si tu faci aceeasi treaba. Depinde de voi cum va croiti drumul sa faceti sa iasa bine

| EneCristian a răspuns:

Pai ce sa zic nu e corect ce ii faci actualului adica iti bati joc de om si la randul tau si fostul isi bate joc de tine iti zic sa il uiti el doar se joaca cu inima ta te stie ca esti mai,, moale" cand el da de tine.