| ralucap91 a întrebat:

Buna seaa. cum am putea sa ne orientam la nasii pentru cununie, avand in vedere ca avem un grup restrans de prieteni, niciunii nu sunt casatoriti, iar din familie nu vrem sa alegem. am planuit atat cum facem nunta, unde, cand, dar se pare ca marea problema sunt nasiisad cum sa facem?

Răspuns Câştigător
| MilkyWAY3027 a răspuns:

Intrebati oamenii care va sunt mai dragi si apropiati de suflet sau care voi le-ati fost dragi in anumite etape ale vietii (cand spun asta trebuie sa va ganditi la profesorii care i-ati avut in scoala generala, preoti, medici etc. O sa aveti surprize cand o sa vedeti ca vor accepta. De asemenea sa stiti ca persoanele gen: afaceristi, primari etc accepta mult mai greu sa fie nasi.Un lucru util este sa nu le impuneti anumite pretentii. Inca un sfat: sa nu va orientati catre nasi apropiati de varsta voastra ci sa fie mult mai maturi si cu ceva experienta in casnicie (peste 5 ani, iar daca au un copil e si mai bine) deoarece in anumite probleme pe care o sa le aveti in viata este bine sa cereti sfaturi unor persoane neutre, adica nasiilor (mai bine zis parintilor spirituali) ci nu parintilor fiindca fiecare parinte o sa tina cu copilul propriu. Daca o sa aveti nasi apropiati de varsta nu o sa fie capabili sa va dea sfaturile necesare.

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu mai faceti cununia religioasa, va casatoriti doar in acte. Altfel nu se poate, citeste raspunsul lui kenu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasii de cununie trebuie neaparat sa fie casatoriti si cununati religios ori daca nu aveti asa ceva in randul prietenilor iar la familie nu vreti sa apelati cautati printre prietenii prietenilor happy