| WeAreHot a întrebat:

O situatie cam grea. Am avut o prieteana si stateam mai mult pe net si ieseam amandoi cateodata. Vreau sa va zic ca tinem tare unul la altul. Dupa o perioada de prietenie i-am zis daca vrea o relatie cu mine. Si ea mi-a raspuns ca la moment nu vrea cu nimeni, fiindca ea inca nu este gata. Si eu am zis ei bine eu mai mult nu te intreb, fiindca eu cred ca tu ai pe altcineva. Si sa inceput o reactie si cearta foarte dura intre noi si cu multa durere si drama, foarte trist. Si dupa o perioda am vazut-o plangand, dar eu nu m-am apropiat de dansa. Si chiar nu stiu, mereu imi aduc aminte de dansa chiar a fost o persoana draga pentru mine. Eu nu doresc sa ma bag in viata ei, o las sa traiasca asa cum vrea ea, fiindca ma tem sa nu mai fac asa ceva. A zis ca i-am stricat viata. Va rog sfaturi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil aveti vreo 13, 14 ani voi... si clar daca va cunoasteti de ceva vreme si ea nu a adus asa ceva in discutie pana acum, nu te-a vazut si nu te va vedea niciodata ca material de relatie, ci doar ca pe un prieten, atat. Acum i-ai stricat prietenia ca stie clar ca tu nu o vezi ca pe o prietena si intotdeauna ai sa vrei mai mult. Asa ca evident, daca e fata desteapta si-a dat seama ca nu mai are cum sa stea langa tine fara ca tu sa tragi de ea sau sa te chinui in "friendzone" doar asa de dragul ei. Treaba e simpla, tu vrei una, ea vrea alta. Si astea doua nu se impaca. Ea nu poate sa fie cu tine, ca nu simte nimic de genul, tu nu ai sa poti sta langa ea, doar ca prieten fara sa vrei mai mult. Aparent e si mai inteligenta ca tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu era neaparat friendzone, dar greseala lui a fost ca s-a milogit de ea pentru o relatie, doar ea putea sa-i cearã.
Acum doar daca trece la urmatoarea si o asteaptã pe ea sa revinã cu ca miloaga, când nu mai are parte de atentie/sculã de la altul. Asa ca next.

| WeAreHot explică (pentru anonim_4396):

Chiar si daca o fost greseala. Ea stie ca eu nu iert asa ca nu mai cred ca se va intoarce ca o miloaga. Eu am sustinuto foarte mult las-o sa gaseasca mai mult. Apropo despre next deja am prieteana care tine la mine, dar problema ca nu o pot uita pe fata asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WeAreHot):

Posteaza multe poze cu actuala, fã in asa fel incât sa vada ca o duci bine cu prietena actualã.
Apropo, care e mai frumoasã (fizic)?

| 90210 a răspuns:

M-ai pierdut...eu n-am inteles mai nimic din ce-ai vrut sa spui