| alinaandrei a întrebat:

Buna seara.am un iubit de 1 an si jumatate.la inceput era foooarte iubaret si atent cu mine ieseam foarte des in oras. iar acum eu stau cu el doar in weekend si ne mai vedem o zi pe saptamana.cand sunt la el eu imi caut tot felul de ocupatii insa el sta la calculator toata ziua si joaca fifa ori se uita la stiri ori joaca tot felul de jocuri si imi zice ca sta deoarece se plictiseste si eu stau si ma uit la el cand se joaca fifa.am incercat sa i mai zic sa mai stea si cu mine macar 3 ore din ziua respectiva ca totusi sunt in casa cu el dar el mi a raspuns:"nu suntem casatoriti sa stam lipiti unul de celalalt, nu stam impreuna cand suntem in pat?=adica cand ne punem in pat sau ne uitam la un film", dar vedem doar un sfert de film caci el vine obosit in pat de la fifa sta acolo pana se epuizeaza.si cand vreau sa ne vedem in timpu saptamanii sa ne plimbam el imi zice sa mi fac prietene sa ies cu ele ca il sufoc asa.insa el cand iese cu prietenii sta ore in sir ca nu mai vine acasa dar cu mine in oras bea un suc si imi zice sa plecam ca s a saturat de sucuri.noi la inceput aveam mai multi bani si de aceea ieseam atat de des.acum nu iesim decat sambata in oras din cauza banilor, dar eu cred ca, pe langa acel suc nre mai putem gasi si alte ocupatii in doi fara bani impreuna. spune ti mi ce parere aveti si ce sa fac.multumesc

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa al lasi sa ia el initiativa, te inteleg iti este greu, simti si tu nevoia sa vb, sa iesi cu el, sa fie mai afectuos, dar evita si tu sa-l mai bati asa la cap, vei vedea ca si el isi va da seama de aceasta schimbare si el va fi cel care te va cauta, sau va dori sa te porti cu el ca la inceput.Bafta multa.

5 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Are dreptate cu prietenele, mai intalneste-te si cu ele. Un barbat nu poate implini toate nevoile emotioanle ale unei femei. O idee poate fi sa va intalniti si cu alte cupluri cand iesiti in oras.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Da-i verde!

| JustMeFlory a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci si tu prietene si sa iesi cu ele.sa te simti bine. daca esti cu el de atata timp probabil ii mai trebuie si lui spatiu, si intimitatea lui personala.iti dai seama ca se schimba pe parcursul relatiei...asa sunt toti, dar nu ai ce sa faci.decat sa il lasi liber si tu sa iti gasesti o alta ocupatie.iesi la cumparaturi(asta ne binedispune pe tooate), iesi cu prietenele la o inghetata la un film, cu ocazia asta mai vezi si alti baieti.
Nu te framanta prea mult din cauza asta, ca nu merita.este o faza trecatoare!
Succes!

| alinaandrei explică:

Eu m am referit la cele 3 zile cat stau cu el in casa (adica la el)nu in general.si am specificat ca el sta aproape toata ziua la pc si imi zice ca sta cu mine noaptea adica cand ne culcam. iar eu am cerut cate 3 sau 2 ore din acea zi in care sa facem ceva impreuna doar noi doi fara pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti un barbat adevarat!