| iulia972 a întrebat:

Buna sunt cu prietenul meu de aproape 2 luni dar de cand au aflat parinti mei ca ma suna si mai multe chesti au deccis sa nu mai vorbesc cu el ce sa fac

Răspuns Câştigător
| nixy a răspuns:

Vorbeste cu parinti tai despre asta, aratale calitatiile lui. spune-le ca o sa aiba grija de tine, sau ca renunti tu la ceva pentru el, ca o sa inveti mai bine, sau incearca sa vorbesti cu el si sa fiti impreuna in secret iar in telefon trecel cu nume de fata si cant te suna spui ca te suna de exemplu "Ana" :d

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce varsta ai tu, ce varsta are prietenul tau? Pentru unele lucruri poate fi prea devreme, pentru altele poti sa ajungi la o intelegere cu parintii, altele ar fi lucruri firesti la varsta ta.
Sfatul meu este sa nu ascunzi nimic parintilor tai si sa ai o relatie cat mai apropiata cu ei, si incredere in experienta lor de viata. Asta daca nu au pretentii exagerate, dar nu-mi dau seama de asta din ceea ce ai scris tu.
Eu cred ca ai undeva intre 12-14 ani, ca esti o fata cuminte si te tii de treaba (de scoala), cred ca o ajuti si pe mama acasa, si cred ca este un pic cam prea repede ca sa suferi din dragoste. Daca as fi tatal unei fete de aceasta varsta nu i-as interzice sa aiba un prieten, dar as pune o limita aceste prietenii.

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

happy Pai in primul rand cred ca cel mai bine ar fi sa faci cum am facut u, sa le povestesti mai multe despre prietenul tau, daca vor chiar sa le faci cunostiinta cu el, ar fi mai bine, ar prinde incredere in el si nu si-ar mai face deloc griji asa.Parintii tai te iubesc foarte mult si de-asta au actionat asa, de frica sa nu ti se intample ceva, exact ca si ai mei, dar dupa ce i l-am prezentat pe iubitul meu parintilor, am putut sa vorbesc si sa ma intalnesc cu el oricand vroiam eu, iar acum chiar ma mai intreaba ce mai face iubitul meu happy ...deci cel mai bine este sa il preziniti parintilor happy

| DanielJackson a răspuns:

Gandeste-te bine cu cine vrei sa traiesti pana la,, adanci batraneti", cu parintii sau...cu el?

| LNK a răspuns:

Pai, depinde ce varsta ai. Daca ai sub 15-16 ani, mi se pare normal, adica ei vor doar sa te protejeze. Ce-ar fi sa lasi baietii si sa te tii de scoala? thinking

| p1nk a răspuns:

Fata de parinti tai zile ca au dreptate ca faci cum iti zic ei inschimb fa ca tine.sterge mesajele inainte sa intri in casa si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa stai de vorba cu parintii tai.

| dArKcHiLd1 a răspuns:

Ar trebui să le spui părinţilor tăi că e viaţa ta, te indrăgosteşti de cine vrei! Le spui şi că, când erau ei de vârsta ta, nu erau suparaţi din pricină că parinţii lor nu-i lăsau să se întâlnească? Asta să le spui.

| onutza98 a răspuns:

Incearca sa ii explici situaia nu stiu la scoala sau cand va intalniti odata ep ascuns asa in cat parintii tai sa nu afle si poate va intelege sau eventula fai pe parintii tai sa inteleaga ca nu mai esti cu el

| AdRiAn29DarK a răspuns:

Fugi cu ellaughing