| AlexAndraSandi a întrebat:

Am o intrebarebig grin! deci prietenul meu are 19 ani, big grin eu 14winking dar multe prietene de ale mele... imi spun ca este infidel si chesti de astea! darsad eu vorbesc cu el de 3 luni jumate... si acum o saptamana m-a sarutat big grin ma inteleg foarte foarte bine cu el am o impresi foarte buna despre el! dar intrebarea mea este: sa cred in el sau sa cred in prietenele mele? DAU FUNDAbatting eyelashes

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa crezi in parinti mai ales te-ar nenoroci afland ceea ce faci, tu esti prada unui pedofil in momentul actual. Nu e normal sa ai o relatie cu el sa stii.

| Allex7 a răspuns:

Daca iubirea exista, de ce sa nu o traiesti si tu langa el? eu am 18 ani iubita mea are 14. Nu conteaza ce zice lumea pedofil etc. Pana la urma inima ta conteaza pentru ca tu trebuie sa-ti asculti inima si nu pe altii, daca tu ai sentimente profonde pentru el, de ce nu? Baietii nu sunt la fel noi suntem pe categorii (buni, rai, sentimentali, smekeri, nebuni) Daca ai fi sa-l incadrezi pe prietenul tau incadreaza-l unde trebuie si ramai cu el. Lumea o sa fie intodeauna invidioasa crede-ma va incerca sa desparta si atat trebuie sa ai incredere. Eu nu-l cunosc pe el dar tu il cunosti si o sa iei o decizie buna.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Allex7):

Nu conteaza ce zice lumea dar ce zice legea conteaza?

| nicaruaga a răspuns:

Eu zic sa incerci sa privesti tu mai atenta, pentru ca in felu asta daca ai privi cu ochi de om cu capu pe umeri si nu cu ochi de om indragostit o sa vezi si singura adevaru. eu zic ca el are un plus ca te-a sarutat abia acum, dupa 3 luni...unu mai infidel ar fi facut-o cu mult timp in urma. incearca si tu sa vezi ce iese, dar: orice ar fi sa nu faci sex cu el, asteapta mult si bine pentru pasu astawinking

| Silviu591 a răspuns:

Eu mereu am facut cum am stiut eu..nu am asscultat pe nimeni..si toate deciziile pe care le-am luat au fost bune

Răspuns utilizator avertizat
| SentimentalConsil a răspuns:

14 ani, serios? daca vrei ca tatal tau sa-i rupa picioarele aluia continua relatia si vei sfarsii sa te vizitam la maternitate in cateva luni, de ce iti bati joc de viata ta, ce sti tu la anii tai ce este aia dragoste? nu stiu de ce dar am impresia ca devine un nou trend asta pentru fetite care inca fac colectzii de papusele, potz sa ma injuri si sa ma mascaresti ca ce-mi zici tie-ti zici, asa ca
Sa fim isteti si fara frica, pune mana pe carte domnisorica kiss

| AlexAndraSandi explică (pentru SentimentalConsil):

Nu am obiceiul sa ma las la baieti dar pe el il cunosc de la 4-5 ani si cu cartea ma descurc

| SentimentalConsil a răspuns (pentru AlexAndraSandi):

Ma bucur ca esti realizata pe plan scolar, chiar daca il cunosti de-o viata eu zic sa mai reflectezi asupra problemei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde acum daca acele prietene, chiar iti sunt prietene adevarate, deoarece ele pot spune aceste lucruri si din gelozie, deoarece ai ocazia sa fii cu un baiat mai mare decat tine..mult prea mare pot spune. Daca chiar ai incredere in prietenele tale, de ce sa nu le crezi pana la urma? Adica...pe prietenul tau il cunosti doar de 3 luni si de multe ori, din cauza iubitului ajungi sa crezi mai mult in el decat in prietenele tale care probabil ti-au fost alaturi in situatii grele sau usoare.Pareare mea este mai intai sa verifici prin diferite mijloace ca mai apoi sa vezi cine te-a mintit sau nu.Dar daca zici ca MAI MULTE prietene ti-au spus, asta iti da putin de gandit. Poate nu exista un anume motiv sa-ti spuna asta, poate doar iti spun adevarul.Si nu te-ai gandit de ce un baiat de 19 ani este impreuna cu tine, tu avand 14? cand ar putea sa fie cu o fata de varsta lui ceea ce ar fi mult mai convenabil.Eu zic mai bine sa reflectezi putin si sa-ti pui niste semne de intrebare in ceea ce priveste relatia asta. Sper ca te-am ajutat.Pwp:*

| AlexAndraSandi explică (pentru anonim_4396):

Nuuu, de 3 luni in cunosc eu de 3 luni jumate vb cu el prin mesaje si chesti din astea il cunosc de mica de cand aveam vreo 5 ani! este de incredere dar nu stiu daaca sa am sau nu incredere in el!

| bogdan230 a răspuns:

Pai... eu as spune sa crezi in el deoarece daca si el te iubeste nu te va minti in plus prietenele tale vor sa te desparti de el(gelozia e de vina)

| alexdumitru45 a răspuns:

Sorry dar eu mai degraba le cred pe prietenele tale. La 19 ani deja e o alta viata. Crezi ca la varsta lui se gandeste numai la o fata ( MINORA ) de 14 ani? Nu prea credsad Si serios acum....gaseste si tu pe cineva aprpiat de varsta ta max 2 ani dif. El e prea mare si poate nu acum dar peste cateva luni sigur o sa se intample ceva si o sa te faca sa suferi. Eu zic mai bine uital.