| Senlendirici_Pyty_2000 a întrebat:

sunt insarcinata si am o mica teama. parintii sotului meu sunt surdomuti, tatal sau e din nastere iar mama lui a devenit la o varsta frageda printr-un soc. este riscul ca si copilul meu sa fie surdomut?

3 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Soacra a dobandit boala, deci nu e un pericol. Inteleg ca sotul nu are probleme. Sunt sanse mici ca fii vostri (actual si viitori) sa-l mosteneasca pe socru. Sa faci copilului un control imediat dupa nastere. Acum sunt multe metode de vindecare.

| Senlendirici_Pyty_2000 explică (pentru Staif):

Multumesc mult! am fost foarte speriata

| dannyel86 a răspuns (pentru Senlendirici_Pyty_2000):

Si din parinti surdomuti s-au nascut copii fara aceasta deficienta.
Nu trebuie sa te panichezi, dar pentru linistea ta e bine sa faci, asa cum s-a mentionat, un control nou-nascutului.