| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi. Luni este ziua fratelui meu si o tine sambata la o cabana si ne-a invitat si pe mine si iubitul meu. Chestia e ca iubitul meu nu bea, nu fumeaza si nu se intelege cu fratele meu, iar eu nu am tangente cu gasca lui de prieteni si nu vrem sa mergem. Iubitul meu o zis sa merg eu dar mie nu imi place sa ies cu prietenii lui ca nu avem tangente. I-am luat cadou sa-i dau dar nu stiu cum sa-i spun ca nu o sa mergem sambata acolo... ajutati-ma va rog...

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci să stai câteva ore pentru fratele tău, nu să stai un an cu ăia, ești prea sclifosită sincer. Ia-l și pe gagică-tu și stați unu cu altul și gata, nu trebuie să interacționezi cu nimeni

| Adry05 a răspuns:

în plus ce relație e aia unde nu se înțelege fratetu cu gagică-tu? acu nu zic că trebuie să fie prieteni la cataramă dar ce ar putea avea atât de împărțit de nu se pot înțelege măcar la nivel de cunoștințe? Ce o să faci? N-o să-l iei niciodată pe gagică-tu la mesele de familie că-i fratetu acolo? grow up people

suntserios
| suntserios a răspuns:

E pandemie si nu vrei sa te intalnesti cu straini.
atat de simplu

| floriana08 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt sigura ca o sa se supere si o sa zica ca nu ma lasa iubitul meu cum ei nu se inteleg..etc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Direct.
Poți să te scuzi că și din cauza pandemiei.

| Freya1 a răspuns:

Nu ne putem tot ascunde după deget.Ii spui frumos si in fata ca nu te cunosti cu prieteni lui, el cu iubitul tău nu se inteleg si tu nu vrei sa mergi sa iti strici seara încercând să cunoști oameni noi, sa ii faci pe ei sa se imprieteneasca, sa te simti si bine si in acelaș timp sa ii faci si lui pe plac de ziua lui.E o zi de nastere nu nunta, poate sa inteleaga.

| floriana08 a răspuns (pentru Freya1):

I am spus ca nu merge si o zis: lasa ca nici nu am nevoie sa vi daca te ai gandit ca nu vi

| Freya1 a răspuns (pentru floriana08):

Foarte bine si nu te duce.

| Panamax a răspuns:

Spune-i ca nu ai miros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar du-te mai fata ca este fratele tău. Mori o seara? Stai acolo 3-4 ore și gata, nu te mănâncă nimeni. Dacă nu ai tangente cu prietenii lui nu te duci la fratele tău?

| NoisyLight a răspuns:

Spune-i fratelui tău exact ce te doare. Dacă este un om normal, va accepta situația, chiar dacă se va supăra puțin. Dacă nu înțelege, deja nu mai este problema ta. Câteodată, lucrurile trebuie arătate exact așa cum sunt, fără jumătăți de măsură.

| floriana08 a răspuns (pentru NoisyLight):

S-o suparat ft tare pe mine... o zis ca nu se astepta la asta si ca sunt salbatica

| NoisyLight a răspuns (pentru floriana08):

Spune-i că ești un om matur, cu capul pe umeri, iar el să înceteze cu mutrele astea. Ar fi timpul să se maturizeze.