| IDede a întrebat:

Buna TPU ajutati-ma va rog parintii mei se cearta mult iar eu nu mai suport va rog vorbesc serios tatal meu e foarte gelos si mama la fel tatal meu aude minciuni si le crede imediat mama se supara foarte repede in cateva zile e ziua ei si ei sunt certati cum pot face sa se impace in 12 zile? va rog nu stiu de cate ori ia-m impacat dar sincer am obosit iar solutia nu e divortul in + ii iubesc la fel de mult pe amandoi si nu vreau sa ma despart de ei dar nici ei doi va rog ajutati-ma nu mai suport aceasta situatie vreau sa stiu cum sa fac sa nu sufar nici eu si nici fratele meu mai mic va rog inca odata sunt disperata ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu spun ca trebuie sa vorbesti cu ei sincer si deschis cu fiecare pe rand. Stii cum e, din exterior situatiile astea se vad mai clar, ei poate chiar nu isi dau seama de cum se comporta si cat de tare te afecteaza lucrul acesta. Vorbeste cu ei ca sa le deschizi ochiilor, ii iei pe rand, intr-o zi cand sunt relaxati si au timp si le spui ca tu suferi foarte mult cand ei se cearta si ca ar trebui sa fie maturi si sa incerce sa isi rezolve probleme cu calmm prin discutii, nu acuze, suparari si scandaluri.

3 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Cat de trist, aproape că nu-mi vine să cred ce probleme au unii copii din ziua de azi: "cum pot face să se împace" sad Pai sincer, nu știu dacă ar trebui să faci ceva, părinții tăi sunt oameni maturi, ar trebui să fie conștienți că nu își mai permit să se joace de-a mama și de-a tata, ar trebui să lase orgoliile și să se încreda unul în celălalt, rezolvare ar trebui să fie doar problema lor, eventual ai putea să vorbești cu mama ta si să-i arăți cat ești de afectată de cearta lor...și dacă nici asta nu îi determină să treacă peste orgolii, atunci, nu știu ce aș mai putea să spun...

| 5a a răspuns:

Si ma rog, noi cum te-am putea ajuta?

Lasa totul de la sine, timpul la rezolva pe toate. Si eu mai demult aveam problema asta se certau zi de zi de la o bucata de pamant si timpul a trecut, au trecut si supararile. Acuma situatia e mai grava, cred ca se ajunge la divort deoarece tata a inselat-o pe mama de mai bine de 7 ani.
Acum ce ai vrea sa fac sa ma milogesc pe TPU? Capul sus fatuco suntem tineri aveam viata inainte, eu nu regret nimic.

| Axel_Alexus_1990 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun asta dar varianta de impacare este la ei doi