| AnonymuS13 a întrebat:

As dori foarte mult sa ma ajutati.Am o problema in familie, care ma face sa nu am liniste. Tatal vitreg se poarta foarte urat cu mine, cu fratele meu, cu bunicul meu, dar inspecial cu mama mea. El nu lucreaza, nu face nimic in casa, dar ii place sa se ia de toata lumea. Din cate stiu mama nu vrea sa se desparta de el, deoarece e foarte violent, el nu are decat 5 clase, si se comporta foarte urat cu noi toti. Daca mancarea nu are sare, o face pe mama in toate felurile in fata bunicului meu(tatal ei). Noi eram foarte disciplinati inainte sa intre el in familie.Credeti-ma,cum aud ce fel de injuraturi ii iasa pe gura, imi vine sa ma bag in pamant de rusine. Off ce cruda poate fi viata cu unii, dar asta este.Am uitat sa va mai spun ca era un fost puscarias.De aici se trage tot.Va rog din tot sufletul meu sa ma ajutati. Daca eu nu mai suport, imi inchipui ce este in inima mamei mele.In fiecare zi este cearta la noi acasa. El gaseste motive de cearta ca doar asta ii place.Nu stiu ce metoda sa fac sa-l despart pe mama de el.Am putea fugi de acasa, sau ia-si putea otravii tigarile sa moara odata, ca nu-i doresc la nimeni sa se intalneasca cu el.Va implor sa ma ajutati! Deci ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| florynna93 a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui(in cazul in care face abuz de forta)sa mergeti la politie... daca lucrul asta nu se intampla.atunci poate ar trebui sa va mutati in alt oras.nu stiu.nu te descuraja.totul o sa fie bine.incearca sa vb cu mama ta si ea va intelege.bafta

| iiKidu a răspuns:

Pai in primul rand am o intrebare
cu tatal tau cel natural ce s-a intamplat?
whistling? {cas ate pot ajuta ar trebui sa stiu putin mai multe amanunte}big grin

| Andra_9746 a răspuns:

Parerea mea este ca nu este omul potrivit pentru familia voastra si sa incercii sa ii explicii mamei tale ca nu este bine pentru voi si poate va intelegee dar tu sa fi tare si cu capul sus sa nu il lasii sa iti faca vreun rau si cred ca mama ta nu isi doreste raul copiilor sai.Pt bine vostru ar fi bine sa se despartaalove struckSper sa te ajute

| CeapolinoMol98 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca nu e persoana potrivita pentru voi! dal la politie!