| anonim_4396 a întrebat:

am asa o problema, am prietena, in relatie deja de 2 ani, acum ea a plecat la universitate UAIC, traieste la camin cu 3 fete(parca sunt de treaba) si eu tare imi fac griji de ea ca sa nu faca prostii pe acolo(ei ii place sa danseze in cluburi) ea imi spune ca fara mine nu va merge ca ma iubeste bla bla bla, da eu am incredere dar totusi, am auzit multe istorii ce se petrece prin camine, cine a trait acolo, ce parere aveti, sau in genere cine a stat prin camine din baieti fete care aveau prietene la indepartare, cum a decurs relatia? Ca eu imi fac mari griji

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Asa cum a zis si cineva mai sus. Daca te iubeste, nu te va insela, in oricate cluburi ar merge si oricati tipi ar intalni.

Exista insa sansa sa intalneasca pe cineva care sa ii placa mai mult decat de place pe tine. Nu am locuit in camin, insa am avut cateva prietene care locuiau in camin. Nu am auzit pe vreuna sa insele (poate nu mi s-a destainuit acum), insa am auzit sa intalneasca baieti pe care ii placeau si ulterior sa se desparata de fostii. Insa, au fost si cateva cazuri, mai putine care au ramas fidele prietenilor timp de trei ani, iar cand s-au intors in orasul natal s-au intors la fostii prieteni.

Daca iti vei face griji nu rezolvi nimic. Incearca sa nu te mai gandesti asupra acestui lucru pentru ca o vei lua razna si nu ai nicio putere asupra acestui lucru. Nu ai cum telepatic sa o legi de pat sau sa vezi ce face. Efectiv nu exista nicio posibilitate reala prin care poti afla daca te insala sau nu. Asa ca ce rost are sa te ingrijorezi pentru un lucru asupra caruia nu ai niciun control?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pai... "Ochi care nu se vad, se uita."
Daca te doreste intr-adevar, atunci va ramane cu tine. Daca nu... atunci e mai bine mai repede decat mai tarziu sa va despartiti.

Mai demult, cand baietii faceau armata de cativa ani, unele fete i-au asteptat fara sa discute cu altii, altele n-au avut rabdare.

Considera aceasta perioada ca de incercare pentru viitorul vostru. Mai bine sa plece acum cu altii decat dupa ce v-ati casatori...

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa faci decat sa accepti situatia asa cum este, Iti faci griji degeaba, daca ea vrea la discoteca sa danseze si sa agate baieti, tu nu poti schimba nimic.
Daca o cereai de nevasta si erati casatoriti, alta era situatia, dar cum stai si te gandesti cam mult, fata pleaca dupa primul care o curteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti nasol ...si gelos si nici nu lasi fata sa isi traiasca anii de studentie... singurul lucru de care o sa isi aduca aminte e cum era unul gelos dupa curul ei.

daca te iubeste nu o sa te insele

| mihai69 a răspuns:

La felul cum ai scris întrebarea, cred că e timpul să lași grijile deoparte; fata cu siguranță va cunoaște pe unul mai școlit pe acolo (cel mai probabil la bibliotecă sau laboratoare, nu în cluburile de care te temi tu).
Deci... mai bine renunță și caută o fată cu care să fii compatibil!

| danay72 a răspuns:

Dacă te iubește cu adevărat, relația voastră va dura. Intr-o relație e nevoie de încredere și respect sa funcționeze. Poate ar trebui sa ii spui ce te preocupă. E bine sa fiți sinceri unul cu altul.

| cristimihailov a răspuns:

Gaseste alta. Nu veti ramane impreuna dupa ce ea termina facultatea.

Nu ma intelege gresit, dar asa se intampla. La facultate cunosti alta lume, vei vedea altfel viata... si nu vei vrea sa te intorci la cea veche.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu o sa te mint, se cam face sex in camine. Sex cam mult.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Dar te întreb eu tu ce ai fi facut în locul ei? Stăteai în camera cu colegii si citeai Biblia?
Un om pe care îl iubești nu îl șantajezi emotional ci îi oferi libertatea de care are nevoie.Eu cel puțin așa am procedat mereu. Unele persoane au apreciat altele au considerat ca e semn de nepăsare laughing ceea ce e de înțeles...prea multa libertate e debusolanta pe unii...nu știu cum sa o managerieze!